Přejít na hlavní obsah

Jak vybělit zuby doma

S širokým úsměvem a bílými zuby zazáříte v každé situaci! Jak ale vybělit zuby, a přitom jim neuškodit? Zapomeňte na domácí bělení zubů citronem nebo jahodami se solí, kterým si narušíte zubní sklovinu a zaděláte si na vyšší citlivost zubů. Vsaďte raději na důkladné čištění a kvalitní přípravky na bělení zubů, které hravě a bez poškození odstraní povrchovou pigmentaci, včetně skvrn od čaje, kávy nebo červeného vína. Seznamte se se způsoby, jak na bílé zuby účinně, a přitom šetrně ke svojí zubní sklovině. 

Bělicí sady na zuby

Představují jednu z nejefektivnějších metod, jak si doma rychle vybělit zuby. Už po několika dnech až dvou týdnech pravidelného používání slibují vybělení i o několik odstínů. V sadách nejdete gel s obsahem účinných bělicích složek a v některých dokonce LED světlo, které podpoří bělicí účinek. Menší nevýhodou sad je jejich vyšší pořizovací cena, výsledek ale určitě stojí za to.

Jak používat sadu na bělení zubů?

Aplikátor naplníte bělicím gelem, vložíte ho do úst a lehce stisknete zuby. Po uplynutí výrobcem stanovené doby (obvykle 10–15 minut) aplikátor vyjmete, vyčistíte a ústa důkladně vypláchnete vodou. Postup další dny opakujete podle návodu až do perfektního vybělení.

Bělicí pásky na zuby

Jsou oblíbené pro velmi snadné a komfortní používání. Podle výrobců si poradí i s velmi zažloutlými zuby a výraznými skvrnami. Na první výsledky se obvykle můžete těšit už po týdnu pravidelné aplikace.

Jak používat bělicí zubní pásky?

Stačí vyjmout bělicí pásku z obalu a přitisknout ji na vyčištěné zuby stranou, na které je zubní gel. Kvalitní pásky na zubech nekloužou a po uplynutí stanovené doby je snadno sloupnete, vyhodíte a ústa propláchnete důkladně vodou. Celý proces podle návodu opakujete, dokud nebudete mít zuby jako perličky.

 

Bělicí zubní pasty

Bělicí pasty na zuby patří k nejlevnějším a nejšetrnějším prostředkům, jak bělit zuby. Některé fungují na principu velmi jemného obrušování pigmentací pomocí abrazivních částeček, jiné obsahují bělicí složky (nejčastěji peroxid), které zbavují zuby pigmentace i v samotné struktuře skloviny. Na viditelný výsledek si obvykle počkáte několik týdnů až měsíců. Hodí se tak lépe k udržování bílých zubů než k jejich intenzivnímu vybělení.

Jak používat pastu pro bělení zubů?

Zuby si čistěte dvakrát až třikrát denně stejně jako se svou běžnou zubní pastou.

Bělicí zubní pudry

Díky jemným částečkám zuby nejen vyčistí a lehce vybělí, ale i perfektně vyleští jejich povrch. Co do účinnosti i rychlosti vybělení mají podobné výsledky jako bělicí zubní pasty. Některé pudry navíc obsahují aktivní uhlí, které se jako prostředek přírodního bělení zubů používá už po staletí, jen po čištění zubů musíte důkladněji opláchnout umyvadlo.

Jak používat bělicí pudr na zuby?

Malé množství bělicího pudru naberete na vlhký zubní kartáček a zuby vyčistíte tak, jak jste zvyklí. Pudr můžete používat místo zubní pasty nebo ho s pastou střídat.

Bělicí pera na zuby

Vybělení až o několik odstínů a výsledky už po prvních 2 až 4 použitích. To slibují bělicí pera s obsahem účinného bělicího gelu. Díky štětečku umožňují rychlé a precizní nanášení i do mezizubních prostor, kde se často objevují skvrnky. U některých per navíc najdete urychlovač s LED světlem pro ještě zářivější výsledek.

Jak používat pero na bělení zubů?

Gel štětečkem opatrně nanesete na zuby tak, abyste nezasáhli dásně, jazyk nebo rty a necháte ho alespoň minutu zaschnout. Po uplynutí výrobcem stanovené doby působení jeho zbytky jemně odstraníte zubním kartáčkem. A pak už se můžete široce usmívat.