Přejít na hlavní obsah

Top triky na bleskové odlíčení i péči o pleť

26. 6. 2024

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Chystáte se na hudební festival, na dovolenou pod stan nebo na dlouhý let a nechcete odbývat svoji odličovací rutinu? Polní podmínky vám mohou celý proces trochu zkomplikovat, to je pravda! Naštěstí pro vás máme tipy na to, jak si rychle odlíčit obličej i v deseti kilometrech nad zemí.

Všichni milujeme ten pocit dokonale odlíčené a vyčištěné pleti. Já k němu potřebuji kvalitní odličovač nebo dva, odličovací tampony a zdroj tekoucí teplé vody. V letadle nebo po protančené noci ale na tenhle rituál není ani pomyšlení, ani možnosti. Jak se tedy opečovávat i v polospánku ve stanu? 

Hlavně jednoduše 

Odličovací ubrousky nejsou ideálním pomocníkem pro každodenní čištění pleti. Bohužel ji nezbaví nečistot opravdu precizně. Ale na jednu nebo dvě noci nebo na zaoceánský let jsou fajn. Make-up s nimi lehce odstraníte, i když už jste zaujali ležící pozici ve spacáku. A skvělé jsou i na utírání rukou. Známe i takové experty, kteří jsou schopni s nimi provádět celotělovou hygienu. A proč ne, když je to jednou za čas! 

Odličovací ubrousky do zbraně

Micelární vodou k rychlé očistě 

Věděli jste, že micelární vody se původně dostaly na trh proto, abyste se mohli odlíčit i tam, kde nemáte přístup k vodě? Proto jsou tak populární u make-up artistů na přehlídkách a v zákulisí fashion weeků. Pokud vám tedy zbývají ještě síly po protančené noci nebo extra dlouhém letu, zkuste si pleť vyčistit micelárkou s pomocí vatových tamponů. Make-up (i voděodolný) rozpouští rychleji a lépe než odličovací ubrousky a celkově je vhodnější pro dokonalejší odstranění make-upu a nečistot. 

Micelární vody, které vás zachrání

Vyzkoušejte odličovací mléko 

Odličovací mléko můžete použít večer jako doplněk micelárek nebo čisticích ubrousků, ráno si pak dopřejte péči v podobě mléka. Naneste ho na obličej, vmasíruje a všechny nečistoty odstraňte odličovacími tampony. Jestli máte v dosahu sprchu, můžete ráno odličovací mléko použít (výjimečně) i tam. Vmasírujte do pleti a omyjte vodou. 

Na rychlé odlíčení si přibalte

Odpočinková skincare rutina 

Jestli jste se odhodlali, že i na festivalu nebo na dovolené pod stanem zkusíte dbát na svou pečující rutinu, máme pro vás tipy, jak na to. Nejprve si vyčistěte obličej ubrousky Neutrogena Hydro Boost® a přestříkejte pleť hydratačním sprejem Mario Badescu Facial Spray with Aloe, Cucumber and Green Tea. Ten si klidně nechte v kabelce nebo kapse pro okamžité osvěžení.  

Pak přidejte pár kapek hydratačního séra La Roche-Posay Hyalu B5, pokračujte extra dávkou hydratace v podobě krému Clinique Moisture Surge SPF (jako ochranu před sluncem jej mějte s sebou celý den) a na závěr si vychutnejte balzám na rty Sol de Janeiro Brazilian Kiss Cupuaçu Lip Butter

Vaše péče na festivalu

Tak vidíte, i v bojových podmínkách zvládnete svou částečnou skincare rutinu. A když ne, za těch pár dní se nic strašného nestane a vše doženete pořádným rozmazlováním po návratu. Hlavně se dobře bavte! A než vyrazíte, podívejte se na naše video.