Ambrové parfémy

Objevte svět ambrových vůní, které prohřejí i ten nejchladnější den v roce. Kombinace zemitých tónů, sladkého dřeva a medu, která každé složce parfému navíc dodává orientální nádech a na pokožce ji ucítíte i po dlouhých hodinách od aplikace. Ambrová vůně působí příznivě na lidskou mysl, zlepšuje náladu a příjemně uklidňuje.

 

Charakter vůně ambry:

Ambrové aroma je zemité a orientální. Jedná se o kombinaci vůní sladkého dřeva, koření a medu. Její tóny jsou hřejivé, pudrové a vůním dodává sladce tabákové, slané tóny. Ambra dokonale podtrhuje ostatní složky parfému a dodává mu velkou výdrž.

Jak se získává ambrová vůně:

Ambra šedá je právem nazývána "mořským zlatem", jedná se totiž o pevnou, voskovitou substanci, která vzniká v trávicím traktu vorvaně obrovského. Po jejím vyloučení plave v moři a její kousky je možné najít na pobřeží. Záleží hlavně na jejím stáří a typu. Je žádoucí, aby ambra plavala v oceánu alespoň 20 let. Někdy se ale využívá ambrová tinktura stará i 60 let. Šedá ambra je však velmi vzácná a drahá a v parfemářství je většinou nahrazena syntetickou.

Ambrová vůně se v současné době vyrábí z pryskyřice labdanum, tonkových bobů nebo semen slivoně obecné. Pro dotvoření pudrových ambrových tónů se občas přidává špetka vanilky, tabáku, mandlí nebo benzionu.

Nechte se svést luxusními tóny ambrových parfémů a dopřejte si hřejivé pohlazení v chladných dnech. Medová ambrová vůně vás bude doprovázet po celý den a její orientální nádech bude vyvolávat obdiv vašeho okolí. Objevte svůj ambrový parfém na notino.cz.

celý text skrýt text

12

12 Zobrazit další