Přejít na hlavní obsah

Ambrové parfémy

Objevte svět ambrových vůní, které prohřejí i ten nejchladnější den v roce. Kombinace sladkého dřeva, vanilky a medu, která každé složce parfému navíc dodává orientální nádech a na pokožce ji ucítíte i po dlouhých hodinách od aplikace. Ambrová vůně působí příznivě na lidskou mysl, zlepšuje náladu a příjemně uklidňuje.

 

Charakter vůně ambry:

Ambrové aroma je dřevité a velmi orientální. Jedná se o kombinaci vůní sladkého dřeva, koření a medu. Její tóny jsou hřejivé, pudrové a vůním dodává sladce tabákové a vanilkové aroma. Ambra dokonale podtrhuje ostatní složky parfému a dodává mu velkou výdrž.

Jak se získává ambrová vůně:

Ambra neboli jantar je zkamenělá pryskyřice starověkých borovic, její stáří se pohybuje od 50 do 300 miliónů let. V místě poškození borovice začala vytékat tato vzácná míza, aby strom chránila před napadením plísněmi a jinými chorobami. Pryskyřice je zlatavé až medové barvy a je typická svou krásně hřejivou a dřevitou vůní. Z jantaru borovic však vonnou esenci nelze extrahovat. Její vůně ale parfémáře okouzlila natolik, že do parfémů začali přidávat ambrové tóny, tedy směsi ingrediencí, které ambrovou vůni v parfému přirozeně dotváří.

K dosažení ambrových tónů se v současnosti využívá labdanum, hnědá pryskyřice získaná z rostlin Labdanum Cistus ladanifer a Cistus creticus. Dále se využívá tonkových bobů, které pocházejí ze stromů slivoně obecné. K dotvoření dokonalých tónů se přidává i špetka vanilky, mandlí, tabáku i benzionu. Ambra je tedy vonný tón a kombinace vonných esencí perfektně vystihuje vůni jantaru ze starověkých borovic, který si po staletí podmaňuje parfémáře z celého světa.

V parfémářství se také můžeme setkat s ambrou šedou neboli ambergris, jedná se však o druh ambry živočišného původu, který vzniká v trávicím traktu vorvaně obrovského. Ambra šedá je právem nazývána „mořským zlatem“, je velmi vzácná a v parfémářství se používá jen zřídka, obvykle bývá nahrazována syntetickými vůněmi. Její vůně je velmi živočišná, slaná až tabáková.

Nechte se svést luxusními tóny ambrových parfémů a dopřejte si hřejivé pohlazení v chladných dnech. Medová ambrová vůně vás bude doprovázet po celý den a její orientální nádech bude vyvolávat obdiv vašeho okolí. Objevte svůj ambrový parfém na notino.cz.

celý text skrýt text