Přejít na hlavní obsah

Tutoriál: UNDERPAINTING – make-up trend 2023. Víme, jak na něj!

12. 4. 2023

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Hledáte nový look, který bude zároveň moderní a neokoukaný? Inspirujte se trendem UNDERPAINTING, který ovládl sociální sítě. Pro jarní líčení můžete využít také jeden z našich skvělých dárků, který vám přidáme k nákupu dekorativní kosmetiky nad 1 000 Kč – multilíčidlo nebo sadu štětců.

Underpainting: bezchybný a přirozený look

Technika s názvem underpainting se stala virálním hitem poté, co ji na svém TikTok účtu sdílela profesionální vizážistka slavných osobností Mary Phillips. Underpainting make-up je jako stvořený pro milovníky skutečně přirozeného a nahého líčení. Vypadá totiž úplně jako vaše pleť, ale ještě lépe.  

Tajemství spočívá v tom, že krémovou konturu a rozjasňující korektor nanesete na pleť ještě před aplikací make-upu, a na obličej tak zbytečně nenanášíte vrstvy a vrstvy produktů. Řekněte sbohem líčení, které vypadá jako maska. 

Co budete na underpainting potřebovat

Jak postupovat při technice underpainting 

1. Na krémem připravenou pleť začněte malovat. Nejdřív použijte make-up v tyčince Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick v tmavém odstínu jako konturu, místa okolo kontur naopak projasněte světlým make-upem v tyčince Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick. Pod oči naneste rozjasňující korektor Yves Saint Laurent Touche Éclat Radiant Touch a na jablíčka tváří krémovou tvářenku Lancôme Teint Idole Ultra Wear Blush Stick. Nemusíte být extra poctiví, vše rozpracujete do ztracena. 

2. Štětcem na make-up nebo houbičkou začněte produkty rozpracovávat. Začněte u nejsvětlejšího, pokračujte přes tmavý až po tvářenku. Pracujte systematicky, aby nevznikla místo uměleckého díla patlanice. 

3. Na tento základ naneste make-up Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place v odstínu pleti a lehce vpracujte. Pleť bude krásně sjednocená, ale přitom budou zpod make-upu krásně prosvítat kontury a tvářenka, které jste nanesli předtím. Pokud vám přijde, že třeba tvářenky máte málo, určitě můžete přidat. 

Co se vám ještě bude hodit

4. Řasy pořádně zvýrazněte řasenkou Lancôme Lash Idôle, klidně si do nich můžete namalovat i tenkou linku pro extra svůdný pohled. Zkuste Clinique High Impact™ Easy Liquid Eyeliner

5. Obočí pročešte a dokreslete tužkou na obočí Estée Lauder The Brow Multi-Tasker. Pak ho zafixujte gelem na obočí MAC Cosmetics Brow Set Gel

6. Rty obkreslete konturkou MAC Cosmetics Lip Pencil a vnitřek rtu vyplňte pro lepší výdrž bází na rty MAC Cosmetics Prep + Prime. Na závěr rty vybarvěte rtěnkou Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture

A máte to! Přirozené líčení za pár minut. Podívejte se, jak na underpainting, i v našem videu. Nakupte dekorativní kosmetiku nad 1 000 Kč a získejte dárek k nákupu.

Akce trvá od 10. do 16. 4. 2023