Přejít na hlavní obsah

Video: Dokonalé konturování tváře! Make-up artistka prozradí svoje triky

21. 5. 2024

Asya Meytuv

Čtení na 4 minuty

„Lehká kontura většině tváří velmi prospěje,“ říká make-up artistka Asya Meytuv. Sama pracuje s řadou klientů, modelek a fotografů, ale nejvíc ji baví individuální konzultace a učení klientek, jak zvládnout techniky vlastního make-upu. „Každá z nás by se měla cítit jako nejkrásnější žena na světě, a to každý den.“

Ztrácíte se občas v těch všech názvech: contouring, bronzer, highlighter? A potřebujete opravdu tolik produktů, abyste si zvýraznili líčka? Na první pohled se to může zdát jako složitý proces. Na konturování ale opravdu není nic těžkého a tváři i sebevědomí může velmi prospět. Pojďme se tedy na konturování podívat krok za krokem. 

O co jde? 

Konturování je technika make-upu, která pracuje se světlem tak, aby se určité rysy naší tváře zdály výraznější nebo abychom celkový tvar obličeje lehce vizuálně upravili. Obecně platí, že tmavší barva potlačuje a světlá naopak vyzdvihuje žádoucí rys. 

Při konturování jde o tyto 4 kroky a produkty: 

Neznamená to ale, že musíte nutně použít hned všechny čtyři produkty.  

Konturujeme! 

Základem konturování je samozřejmě správný produkt. Většinou se jedná o krémový nebo pudrový ve studené hnědé barvě, který pomáhá vytvořit větší stín tam, kde ho přirozeně už máme, tedy například pod lícní kostí. Obličej pak celkově působí štíhlejším dojmem. 

Díky konturování můžeme nejen vymodelovat lícní kosti, ale například potlačit hranatější čelist, dvojitou bradu nebo široký nos. Ve videu jsem použila svůj oblíbený NYX Professional Makeup Wonder Stick Dual Face Lift

Dokonalí pomocníci na konturování tváře

Přidáme barvu  

Po nanesení kontury pod lícní kost se přesuneme ke zdravíčku. To obvykle nanášíme na tvář zhruba od středu oka směrem ke spánku. Je zcela na vás, zda sáhnete po tvářence krémové, tekuté nebo pudrové, důležité je umístění a také důkladné rozetření pigmentu doztracena.  

Políbení sluncem 

Úkolem bronzeru je simulovat lehké opálení a zdravou svěžest, používáme tedy produkt v teplé hnědé barvě a nanášíme ho na vrcholky tváří i podél vlasové linie do tvaru pomyslného céčka. Někdy se pomocí bronzeru dá nahradit i konturování, ale dejte pozor na barvu – příliš teplá bude pod lícní kostí vypadat opravdu divně. V případě, že máte k dispozici jen bronzer, doporučuji ho použít spíš výš.  

Lesklá tečka na konec 

A nakonec celé konturování doladíme pomocí highlighteru. Pořád si nevíte rady, kam s ním? Je to pochopitelné, rozjasnění totiž vidíme především při pohybu tváře, kdy má možnost odrážet světlo. Při přímém pohledu do zrcadla ho tedy často ani nezaznamenáme. Rozjasňovač nanašíme do tvaru malého céčka nad lícní kost, ale také na střed nosu či nad horní ret. Propůjčí celému make-upu šťavnatost a život! 

Co se vám hodí na konturování tváře

Jak dokonale vykonturovat obličej 

  1. Sjednoťte si pleť pomocí make-upu nebo BB krému. 
  2. Učešte nebo doplňte obočí. 
  3. Začněte konturování u lícních kostí, poté po stranách nosu a podél čelisti. 
  4. Konturu dokonale rozetřete pomocí štětce
  5. Přidejte tvářenku a lehce rozetřete do propojení s konturou. 
  6. Naneste bronzer do tvaru velkého C od lícních kostí k vlasové linii. 
  7. Dolaďte celý look rozjasňovačem nad lícními kostmi, uprostřed nosu a nad horním rtem. 
  8. Přidejte řasenku a lesk na rty nebo další oblíbené líčení. 

Zařazení contouringu do každodenního make-upu může být zpočátku trochu o experimentování. Ale až ten grif získáte, zjistíte, že je to opravdu velmi jednoduché a zároveň nesmírně efektivní! 

Tak co, už vám dává konturování větší smysl?