Přejít na hlavní obsah

Péče o vlasy v létě - proč je chránit?

 V létě dává sluníčko vlasům pořádně zabrat. Ať už ležíte na pláži, koupališti, nebo se procházíte rozpálenými uličky města, kombinace faktorů jako je sluneční záření, chlorovaná či slaná voda a volné radikály vlasy extrémně vysušují a způsobují jejich lámavost. Zničení vaší hřívy se však dá předcházet s tou správnou péčí a vyhnout se tak nekompromisnímu zásahu kadeřnických nůžek.

Před sluněním

 Naprostým základem je vlasy chránit před UV zářením. Ideálním pomocníkem může být například jemný sprej, který vlasy připraví a chrání před i během pobytu na slunci. Díky UV filtrům, které uchovájí vnitřní proteinové vazby ve vlasových vláknech nepropustí škodlivé záření a poradí si navíc také s hydratací, usnadní rozčesávání a zanechá vlasy hladké na dotek.

Po slunění

 Zde přichází chvíle na dobře osvědčený postup šampon-kondicionér-maska-bezoplachová péče. Kosmetika pro vlasy vystavené slunci se od té „běžné“ trošku liší. Je značně šetrná a zaměřuje se na odstranění poškozující zůstatků soli, písku a chloru. Je také silně hydratační a navrací vlasům a pokožce hlavy vlhkost, o kterou během horkého dne přichází. V neposlední řadě udržuje jejich zářivou barvu, která na sluníčku snadno a rychle bledne. Sluneční péče často obsahuje extra výživné ingredience a vitaminy jako je např. aloe vera, extrakty z mořských řas, glycerin či panthenol.

Letní styling

 Jděte nalehko a volte ležérní účesy, které nepotřebují moc práce ani kosmetiky. Vlasy unavené od slunění ocení volnější styling, protože se během léta více lámou a trhají. Vyzkoušet můžete plážové vlny s pomocí sea salt spreje (dodává texturu, lesk a zabraňuje krepatění), messy drdoly, nebo volné copy zafixované lehkým sprejem.