Péče o vlasy v létě - proč je chránit?

 V létě dává sluníčko vlasům pořádně zabrat. Ať už ležíte na pláži, koupališti, nebo se procházíte rozpálenými uličky města, kombinace faktorů jako je sluneční záření, chlorovaná či slaná voda a volné radikály vlasy extrémně vysušují a způsobují jejich lámavost. Zničení vaší hřívy se však dá předcházet s tou správnou péčí a vyhnout se tak nekompromisnímu zásahu kadeřnických nůžek.

celý text skrýt text

Před sluněním

 Naprostým základem je vlasy chránit před UV zářením. Ideálním pomocníkem může být například jemný sprej, který vlasy připraví a chrání před i během pobytu na slunci. Díky UV filtrům, které uchovájí vnitřní proteinové vazby ve vlasových vláknech nepropustí škodlivé záření a poradí si navíc také s hydratací, usnadní rozčesávání a zanechá vlasy hladké na dotek.

celý text skrýt text

Po slunění

 Zde přichází chvíle na dobře osvědčený postup šampon-kondicionér-maska-bezoplachová péče. Kosmetika pro vlasy vystavené slunci se od té „běžné“ trošku liší. Je značně šetrná a zaměřuje se na odstranění poškozující zůstatků soli, písku a chloru. Je také silně hydratační a navrací vlasům a pokožce hlavy vlhkost, o kterou během horkého dne přichází. V neposlední řadě udržuje jejich zářivou barvu, která na sluníčku snadno a rychle bledne. Sluneční péče často obsahuje extra výživné ingredience a vitaminy jako je např. aloe vera, extrakty z mořských řas, glycerin či panthenol.

celý text skrýt text

Letní styling

 Jděte nalehko a volte ležérní účesy, které nepotřebují moc práce ani kosmetiky. Vlasy unavené od slunění ocení volnější styling, protože se během léta více lámou a trhají. Vyzkoušet můžete plážové vlny s pomocí sea salt spreje (dodává texturu, lesk a zabraňuje krepatění), messy drdoly, nebo volné copy zafixované lehkým sprejem.

celý text skrýt text

Nejprodávanější