Přejít na hlavní obsah

Rutina v péči o pleť pro muže

Vybudujte si tu správnou rutinu na péči o mužskou pleť

Není to žádná věda, chce to jen osvojit si základní pravidla a vytipovat si pleťovou kosmetiku pro muže, která sedne přímo typu a struktuře vaší pleti. Dejme společně pevné základy pečující rutině, která bude šitá na míru vašim potřebám a zajistí vám zdravou a zářivou pokožku.

1. krok - Čištění

Spousta chlapů chybuje už v základu, což je správné čištění. Berte na vědomí, že mužská pleť vylučuje dvakrát více mazu, proto se na ni snadněji usazují nečistoty. Nasaďte do rutiny čištění dvakrát denně – ráno a večer. Vyhnete se suchosti, svědění a akné. Existuje moře produktů, které vaši tvář hydratují, osvěží a zbaví přebytečného kožního mazu. Bude to chtít jen trochu pátrat, někteří z nás mají pleť sušší, mastnější, citlivější nebo smíšenou.

Ale nebojte, na každém produktu je jasně napsané, jestli je to ten pravý pro vás, a většina z nich jsou pro všechny typy pleti. A vyzkoušejte i vychytávky jako čisticí přístroj s protivráskovým účinkem Luna™ 3 for Men od FOREO. Ten si poradí i s hrubší mužskou pletí, promasíruje ji, stimuluje průtok krve a připraví tvář na následnou pleťovou péči i hladké oholení.

2. krok - Pleťové sérum

Asi nikdo z nás se občas nevyhne hektickému dni v práci, znečištěnému prostředí nebo příležitostné skleničce navíc, což naší pokožce úplně neprospívá.

Od toho tu jsou pleťová séra, které vrátí pleti pružnost, předchází vzniku vrásek a odstraní známky únavy. Stačí pár kapek plných účinných látek, které efektivně proniknou do nejhlubších vrstev pokožky, a můžete nasadit výraz plný záře a energie.

3. krok - Hydratace

Už jen obyčejná voda má na pleť blahodárný vliv. Odplavuje toxiny, obnovuje pokožku a udržuje optimální vlhkost. Při dehydrataci dochází k tvorbě vrásek a různým poškozením pleti. Vypijte 8–10 sklenic vody denně a budete zírat, a to s jemnou a rozzářenou tváří.
 
A samozřejmě máte k dispozici celou plejádu produktů, které spolehlivě hydratují, posilují, zklidňují i napínají. Za pozornost stojí denní a noční pleťové krémy pro muže. Stačí jedenkrát denně pár minut na nanesení pro spousty let se zdravou a zářivou kůží.

4. krok - Anti-age

I když muži zrají do krásy, neuškodí zaměřit se na něco, co trochu přetočí biologické hodiny. Nechte si tipovat o deset let méně s protivráskovými krémy, omlazujícími séry a komplexní revitalizační péčí. Opět stačí vyhradit si malý prostor při ranní nebo večerní hygieně a nanést přípravek na vyčištěnou pleť. Vaše budoucí já vám za to bude neskutečně vděčné. 
 
A pokud chcete vaši péči posunout na vyšší level, do pánské rutiny se řadí i pleťové masky a peelingy, které zbavují pokožku odumřelých buněk a zajišťují komplexní hloubkové čištění.