Přebalovací podložky

Jak se vyznat v podložkách na přebalování

Usnadněte si každodenní přebalování. Přebalovací podložky pro miminko vám převlékání do čistého zpříjemní. Miminko se bude cítit pohodlně a vy se nemusíte bát nežádoucího znečištění nábytku.

K čemu slouží přebalovací podložka

Dětská přebalovací podložka patří k těm součástem výbavy pro miminko, které se určitě vyplatí ze seznamu neškrtat. Zde jen pár důvodů, proč je tak potřebná:

  • Pohodlí miminka. Snad není nutné více zdůvodňovat, proč je komfort miminka důležitý. Měkká příjemná podložka mu jej zajistí, a s ním i nezbytný pocit bezpečí.
  • Pohodlí maminky. Obzvlášť ve chvílích, kdy jste s děťátkem mimo domov vám ten správný typ přebalovací podložky celý proces výměny plínky velmi usnadní.
  • Čistota. Podložka na přebalování ochrání miminko před případným znečištěním, a zároveň zabráníte nežádoucím skvrnám na povrchu pod ním.

Jak vybrat přebalovací podložky pro miminka

… to je otázka, kterou si klade řada nastávajících maminek. Není to ale nic těžkého. Zjistěte, co která přebalovací podložka umí a rozhodování bude mnohem snazší:

Jednorázové přebalovací podložky

  • Jak už název napovídá, tato přebalovací podložka se po použití vyhazuje a nejvíce ji oceníte ve chvílích, když jste mimo domov jako jsou různé výlety, procházky, návštěvy lékaře apod.
  • Jednorázová podložka může tedy posloužit také jako praktická přebalovací podložka na cesty. Vyrábí se z měkké vlákniny s hebkým povrchem nahoře a nepropustným matriálem dole. Přebalovací podložka 60x60 nebo 90x60 jsou nejčastější rozměry, se kterými se můžete setkat.

Náš tip: Ani jednorázové přebalovací podložky nemusíte hned vyhazovat, pokud se během použití neušpiní. Kromě toho vám můžou posloužit také jako ochrana lůžkovin – např. těsně po koupeli miminka.

Cestovní přebalovací podložka

  • Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete zvolit během cestování jednorázové přebalovací podložky, nebo cestujete na delší dobu, pak se nabízí cestovní přebalovací podložka, která je velmi skladná a vhodná pro opakované použití.
  • Tato měkká a současně nepromokavá přebalovací podložka vytvoří dostatečný prostor pro přebalení a podobně jako všechny ostatní typy ji pořídíte v různých rozměrech.

Měkká přebalovací podložka

  • Pokud máte pro miminko připravený přebalovací pult nebo speciálně určený stůl – tedy podklad s pevnou deskou, pak přebalovací podložka měkká bude ta pravá. Poslouží také jako přebalovací podložka na pračku nebo přebalovací podložka na komodu.
  • Její hlavní funkce je změkčit povrch pro pohodlné ležení miminka. Tato pratelná přebalovací podložka může mít roztomilý vzor a je dostupná v mnoha velikostech.

Přebalovací podložka s pevnou deskou

  • Neboli také přebalovací podložka na postýlku. Pokud potřebujete přebalit na jakémkoli podkladě, kterému chybí pevné dno, přebalovací podložka s pevnou deskou vám potřebnou plochu poskytne. Díky zkosení ze 2 nebo 3 stran, které udrží miminko na místě, se jí říká také přebalovací podložka trojhranná.

Před nákupem přebalovací podložky si promyslete, kde bude přebalování miminka probíhat a podle toho vyberte tu pravou. Dost možná nezůstane jen u jedné. Látková podložka na přebalovací pult bude užitečná doma, ale přebalovací podložky jednorázové budou zase nenahraditelné, kdykoli vyrazíte ven. Teď už stačí vybrat jen tu s motivem, který se vám bude nejvíce líbit.

Tip: Vyberte si k přebalovací podložce také zásobu látkových plenek nebo dětské vlhčené ubrousky!