Žehlička na vlny: Kulma a žehlička na vlasy 2 v 1

Žehlička na vlny: kulma a žehlička na vlasy 2 v 1
Filtr

Cenové rozpětí

Hodnocení

 •   5
 •   2

Seznamte se žehličkou na vlny

Jeden pomocník – desítky účesů. Žehlička na vlasy na vlny funguje jako žehlička a kulma 2 v 1. S jediným přístrojem tak vytvoříte uhlazený rovný účes na pracovní schůzku i svůdné plážové vlny na rande! Šetřete svou peněženku i místo v koupelně a pořiďte si žehličku s kulmou v jednom přístroji.

Jak vybrat žehličku a kulmu v jednom

Na výběr máte ze dvou základních možností:

 • „Kulatá“ žehlička na vlasy s delšími zaoblenými plotnami, které umožňují jak perfektní narovnání vlasů, tak vytváření elegantních vln – stačí se naučit ten správný grif.
 • Multifunkční kulma a žehlička na vlasy v jednom s výměnnými nástavci – stačí změnit nástavec a rázem máte z žehličky kulmu na vlasy nebo třeba krepovačku. Protože lokny žehličkou vyžadují cvik, multifunkční žehlička a kulma na vlasy v jenom s vyměnitelnými nástavci vám práci výrazně usnadní.

Při výběru multifunkční žehličky na vlny se dále řiďte těmito parametry:

 • Funkce regulace teploty: Bez této funkce hrozí riziko, že vlasy buď poškodíte nebo nedosáhnete vytouženého výsledku. Obecně platí, že jemnější a poškozené vlasy = nižší teplota (do 160 °C), nepoddajné vlasy = vyšší teplota (nad 190 °C).
 • Povrch: Keramický povrch se rychleji nahřívá a rychleji vytvoříte lokny. Také po něm vlasy dobře kloužou. Turmalínový povrch eliminuje elektrizování vlasů a jejich krepatění.

Další užitečné tipy k výběru kulmo žehličky:

 • Pokud máte kratší vlasy, zvolte spíše menší žehličku na vlny. Manipulace bude snazší a natočíte i krátké vlasy.
 • Pro snazší používání při vlnění oceníte ovládání žehličky umístěné na straně. Předejdete tak nechtěné změně teploty či vypnutí při otáčení žehličky.
 • Pro co nejpohodlnější manipulaci a omezení rizika zamotání kabelu oceníte žehličku a kulmu na vlasy 2 v 1 s otočným kabelem.

Jak udělat vlny žehličkou   

Chce to trpělivost a cvik, ale velmi brzy na to přijdete. V první řadě vždy myslete na ochranu vlasů před teplem, která zabrání jejich poškození. Nikdy nepřekračujte maximální teplotu vhodnou pro váš typ vlasů a vždy dodržujte doporučení uvedená v manuálu od výrobce.

Doporučený postup, jak natočit vlasy žehličkou:

 1. Vlasy důkladně rozčešte a rozdělte je na jednotlivé prameny.
 2. Pramen vložte do žehličky a stisknete ji, ale ne moc křečovitě, aby mohla po pramenu snadno klouzat.
 3. Žehličku otočte nejlépe o 180° směrem od obličeje (do tvaru písmene U). Čím více otočíte žehličku kolem své osy, tím užší a definovanější vlasy budou.
 4. Po několika vteřinách posouvejte žehličkou pomalu směrem dolů až na konec pramene a pusťte. Vlnka je vytvořená.
 5. Čím blíže u kořínků začnete, tím výraznějších vln docílíte.

Oslovila vás žehlička na lokny? Vyberte si ji na notino.cz, kde najdete ty nejlepší pomocníky pro vlasový styling!

celý text skrýt text