Přejít na hlavní obsah

Top 5: Nejlepší kulmy na vlasy

26. 2. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Dobrá kulma vám na vlasech vytvoří ty nejromantičtější lokny i nejelegantnější vlny. Jak ale vybrat takovou, díky které z domu vyrazíte s hlavou hrdě vztyčenou, a ne s nechtěným „messylookem“ místo symetricky se pohupujících prstýnků? Zvolte si svou královnu krásných vlasů právě teď!

Nejlepší kulmy na vlasy

Jak vybrat kulmu na vlasy

Existuje spousta úžasných kulem na vlasy, je tedy jednoduché vybrat si takovou, která nejlépe vyhoví vašim potřebám. Hodí se vám spíš kulma na vlny, kulma na krátké vlasy, loknovací kulma nebo snad kulmofén? Poradíme vám, kterou vybrat, a také vám představíme ty nejlepší kulmy na vlasy ve své kategorii. Nejdřív se ale sama sebe zeptejte:

Chci malé lokny, nebo velké vlny?

Aby kulma na vlasy vytvořila drobné prstýnky a krásně upravila krátké vlasy, měla by mít její hlavice průměr do 1,9 centimetru. Kulma s větším průměrem je zase ideální pro větší vlny a delší vlasy.

Náš TIP: Máte krátké vlasy, nestojíte o lokny a ráda byste větší objem? I pro vás je vhodná kulma na velké vlny.

Mám křehké, nebo silné vlasy?

Poškozeným a křehkým vlasům zpravidla svědčí kulma s keramickým povrchem, s těmi silnými si zase lépe poradí titanová.

A určitě nezapomeňte, že:

  • Poškozené a křehké vlasy můžete vystavit jen teplotě do 150 °C.
  • Jemné vlasy vydrží maximálně 170 °C
  • Silné vlasy zvládnou až 200 °C a tuhé a nepoddajné i 240 °C

Jsem začátečnice, nebo si s kulmou tykám už dlouho?

Teprve s kulmou začínáte? Nejlépe se vám bude manipulovat s automatickou kulmou. Tu možná znáte pod označením samonavíjecí kulma nebo samonatáčecí kulma, určitě si ale poradíte i s klasickou klešťovou. Více zručnosti si pak žádá například kónická kulma na vlasy. Pokud se s ní však naučíte pracovat, odměnou vám budou ty nejpřirozenější lokny na světě!

Když už na tyto otázky znáte odpověď, je načase, abychom se na některé typy podívali blíž a představili vám náš výběr.

5 nejlepších kulem na vlasy

Automatická kulma

Kulma na lokny s motorkem vaše vlasy sama natočí, a když je hotovo, dá vám vědět, že je kulmovaný pramen vlasů dokonale upravený. Je do ní sice třeba investovat víc peněz než do ostatních, ale natáčení vlasů máte takřka bez práce. Nejlepší kulma na vlasy „automat“ je BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E s keramickým povrchem, u které se dají nastavit 3 různé směry točení.

Klešťová kulma

Z klasických klešťových nám jako nejlepší loknovací kulma na vlasy vychází Remington Pro Curl Soft CI6325. Její hlavice má univerzální průměr 2,5 cm a povrch v sobě kombinuje vlastnosti keramiky a turmalínu spolu s ionizační technologií umožňující hladký skluz vlasů. A její další výhoda? Můžete ji použít téměř okamžitě!

Kónická kulma

Remington Pearl CI95 disponuje ultra hladkým keramickým povrchem s obsahem prachu z pravých perel. Díky jejímu zužujícímu se tvaru snadno dosáhnete přirozených loken, aniž byste si vlasy polámala či poničila. Spěcháte na večírek a musíte si vlasy upravit „ASAP“? Oceníte funkci Turbo Boost, která kulmu rychle nažhaví na tu nejvyšší možnou teplotu.

Horkovzdušná kulma

Kulmofén na vlasy je specifický druh, který v sobě kombinuje výhody kulmy na vlasy a fénu. My doporučujeme Braun Satin Hair 5 – AS 530, která je vhodná pro denní používání. Má integrované napařování, takže vašim vlasům během úpravy dodává potřebnou hydrataci a vy si můžete být „stopro“ jistá, že vlasy nepřesušíte.

Trojkulma

Pomyslným hybridem mezi všemi typy je trojkulma na vlasy BaBylissCurlersEasyWaves s titanovo-keramickým povrchem, se kterou kromě rozevlátých bohémských vln hravě zvládnete i decentnější účes s upravenými drobnými vlnkami à la herečka z černobílých filmů 30. let.

Náš tip: Pokud chcete co nejmenší vlnky, vyzkoušejte krepovací kulmu na vlasy!

Jak správně kulmovat vlasy?

  1. Ujistěte se, že jsou vaše vlasy zcela suché a čisté (bez laku nebo gelu na vlasy apod.). Výjimkou je jen kulmofén, který můžete použít i namokro.
  2. Před samotným kulmováním na vlasy naneste sprej s termální ochranou.
  3. Začněte kulmovat spodní prameny vlasů. Ty vrchní zatím připněte na koruně hlavy a postupně je uvolňujte. Na závěr pracujte s prameny nad čelem. A je hotovo! Teď už stačí jen počkat, až vlasy trochu „vychladnou“. Poté je můžete zafixovat lakem.

Náš TIP: Jsou-li vaším cílem výrazné lokýnky, pracujte s tenčími prameny, pro uvolněný vzhled se silnějšími.