Pemza na nohy

Používejte pravidelně pemzu na nohy a užijte si dokonale hladká chodidla bez ztvrdlé kůže. Drsný povrch pemzy zjemní pokožku na patách, loktech i jiných částech těla, kde vás trápí zrohovatělé kůže.

 

Jak používat pemzu

  1. Nejdříve změkčete ztvrdlou kůži v teplé vodě.
  2. Namočte pemzu do vody a jemně přejíždějte přes ztvrdlou kůži, kterou chcete odstranit. Dobře odmočená pokožka se snadno odloupne a zanechá po sobě jemnou kůži. Na pemzu nemusíte tlačit, stačí přes kůži jemně přejíždět.
  3. Po chvíli omyjte kůži a pokračujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.
  4. Nezapomínejte, že i pemza se při používání opotřebovává. Průběžně ji oplachujte.
  5. Nakonec kůži usušte ručníkem a použijete krém na nohy nebo třeba kokosový olej, který se postará hydrataci a dlouhotrvající jemnost vašich chodidel.  

 Aby vám pemza na paty sloužila co nejdelší dobu, dobře o ni pečujte. Po každém použití ji vydrhněte, například čistým zubním kartáčkem. Zbavíte se tak miniaturních zbytků kůže, které se v pórech pemzy zachytí. Jednou za čas ji vyvařte, odstraníte tak poslední nečistoty. Vždy nechte pemzu důkladně vyschnout.

Materiály pemzy na nohy

Vyberte si pemzu podle materiálu, který je vám nejbližší. Přírodní pemza pochází z vyvřelé horniny, nejčastěji sopečného skla, které je vysoce pórovité, a proto odstraňuje odumřelou kůži. Podobně kvalitní je také umělá pemza, která věrně napodobuje jak vzhled, tak vlastnosti té přírodní.

Jak se jinak zbavit ztvrdlé kůže?

Kromě pemzy můžete využít i celou řadu dalších přípravků a pomůcek. Vyzkoušejte třeba peeling na nohy, jehož mikroperličky masírují a zjemňují kůži, exfoliační ponožky, nebo elektrický pilník na chodidla, se kterým se zbavíte nevzhledné kůže na chodidlech ještě rychleji. Pro další tipy si přečtěte náš článek Jak odstranit ztvrdlou kůži na patách!

celý text skrýt text

Pemza na nohy
Cenové rozpětí