Nehtová kůžička

Nejprodávanější

Jak pečovat o nehtovou kůžičku

Funkce nehtové kůžičky je naše nehty chránit. Pokud jí však budete dlouhodobě přehlížet, může nadělat více škody než užitku. Kromě toho, že zanedbaná nehtová kůžička zbytečně zkracuje nehtové lůžko, může také způsobit, že se k nehtu nedostanou potřebné živiny. Přitom péče o ni není nic složitého.

Správná péče o nehtovou kůžičku

  • Cesta za krásnými nehty začíná už při mytí rukou. Vybírejte si mýdla, které zbytečně nevysušují a po každém umytí ruce nakrémujte.
  • Krém na ruce by měl být součástí vaší poličky v koupelně či kabelky. Nemusíte se obávat zůstávající mastnoty na rukou. Vyberte si jednoduše ten, který se snadno a rychle vstřebává. Pokud vás nehtová kůžička trápí, zvolíte přímo krém na nehtovou kůžičku, který vám poskytne cílenou péči.
  • Kritickým obdobím bývá zima, kdy se kůže rychleji vysuší a nehtová kůžička trpí. Nezapomínejte proto nosit rukavice a dopřejte svým rukám čas od času intenzivní vyživující péči. Ideálním pomocníkem je regenerující sérum nebo olej na nehtovou kůžičku, který dodá potřebnou hydrataci a může působit během noci. Další možností je nanést silnější vrstvu krému na celé ruce, nasadit bavlněné rukavice a ráno bude pokožka dokonale hebká a zregenerovaná.

Jak odstranit nehtovou kůžičku

Úprava nehtové kůžičky by měla být automatickou součástí každé vaší domácí manikúry. Vašim hlavním úkolem však není odstranění nehtové kůžičky, ale především její usměrnění.

  • Nejprve nehty odlakujte, očistěte a naneste změkčovač nehtové kůžičky. Změkčující gel jednoduše po kapkách aplikujte, nechte chvíli působit a poté použijte zatlačovač kůžičky. Výborné jsou ty ze dřeva, nebo lze použít zkosený hrot, který má na jednom konci odstraňovač kůžičky.
  • Postupujte opatrně, kousek po kousku, abyste se vyhnuli bolestivým poraněním a dalším nepříjemnostem.

Kleštičky na kůžičku a odstraňovač nehtové kůžičky

Tyto nástroje nejsou v žádném případě určeny pro odstranění živé kůžičky, a pokud o nehty a dobře a pravidelně pečujete, možná je ani nebudete nutně potřebovat.

  • Jsou ale skvělé, pokud se chcete zbavit odumřelé nadbytečné, viditelně přečnívající kůžičky, která kazí celkový vzhled nehtů.
  • Práce s nimi je velmi přesná, čistá a jsou vyrobeny z odolné nerezové oceli.

Krásné nehty nejsou pouze o hezkém odstínu laku na nehty. Ten vynikne jen na rukou ošetřených pečujícími krémy, oleji, balzámy či séry na nehty a kůžičku. Doplňte svou rutinu v péči o ruce o výživu a úpravou nehtové kůžičky a nechte svoje drápky vyniknout.

celý text skrýt text