Byredo Sunday Cologne parfémovaná voda unisex

Byredo Sunday Cologne parfémovaná voda unisex
Byredo Sunday Cologne parfémovaná voda unisex
100 ml

Kód: BYR0583 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Dárek pro vás
Zadejte v košíku kód notino15 a získáte 15% slevu na váš oblíbený parfém. Sleva se nevztahuje na produkty v akci a ve výprodeji.

Popis Byredo Sunday Cologne
Složení

Sunday Cologne je dřevitá aromatická vůně pro ženy a muže z portfolia švédské značky nikových (niche) parfémů Byredo. Byredo staví své vynikající renomé především na důrazu na kvalitu. Všechny produkty jsou vyráběné ve Švédsku a zrozené z nesmírné kreativity zakladatele značky Bena Gorhama, bývalého profesionálního basketbalisty, již od mládí přímo posedlého mocí vůní. Jako všechny vůně značky Byredo, také parfémovaná voda Sunday Cologne nese znaky unikátního přístupu Bena Gorhama k vytváření parfémů, především jednoduchost dávající vyniknout pečlivě vybraným, nepříliš početným vonným notám.

Parfémovaná voda Byredo Sunday Cologne je moderním, nápaditým zpracováním tématu klasické legendární kolínské, zrozené v 18. století v Itálii. Ty nejzákladnější charakteristiky nesmrtelné kolínské vody, svěžího a uvolněně elegantního mixu citrusů, květin a bylin, zůstávají po staletí nedotčené a nechybí ani parfémované vodě Sunday Cologne. Renomovaný návrhář vůní Jerome Epinette ale na základě kreativního zadání od Bena Gorhama přidal hloubku, hřejivost a šíři, a předvedl tak věčnou klasiku v novém kabátě, střiženém v nezaměnitelném stylu značky Byredo. Jak koneckonců uvádí sami zástupci značky: „Nestárnoucí kolínská tak, jak jste ji znali, dostala nový oblek…“

Byredo Sunday Cologne překvapí i potěší doteky olfaktorického žáru a sladkosti koření, kadidlo a další nápadité prvky pak dodávají pikantnost, specifickou zář a harmonii s prvky zemitosti. „Našel jsem vůni, která mi připomíná italské jarní ráno, horské narcisy a květy pomerančovníku po dešti,“ napsal prý v 18. století Giovanni Maria Farina, tvůrce původní kolínské, svému bratrovi. A značka Byredo ke slovutné klasice přistupuje s náležitou úctou a zachovává její svěžest i lehkou eleganci. Pouze s citem přidává navíc něco ze sebe a nabízí tak vůni, která dokonale vyvažuje perlivost s hřejivostí a konvenci s invencí. Parfémovaná voda Byredo Sunday Cologne zarputilé milovníky klasické kolínské nejen neurazí, ale může je dokonce snadno obrátit v nadšené stoupence velmi inovativních nikových parfémů.

Vonná kompozice parfémované vody Byredo Sunday Cologne se v hlavě otevírá akordy bergamotu, badyánu a kardamomu. V srdci zavoní pelargonie, kadidlo a levandule a základ sestává z tónů pačuli, lišejníku a vetiveru. Celkové aroma, spojující aromatické, svěže i hřejivě kořenité, citrusové a květinové stránky, je mnohostranné, hluboké, elegantní, svěží, pikantní i jemně hřejivé. Parfémovanou vodu Sunday Cologne původně značka Byredo uvedla pod názvem „Fantastic Man“ a obě jména jsou pro tuto přímo „fantasticky“ krásnou vůni s elegancí tak příjemně ležérní jako nedělní odpoledne výstižná.

Vůně značky Byredo jsou navržené tak, aby vyhovovaly náročnému vkusu milovníků nikových parfémů. Parfémovaná voda Sunday Cologne není výjimkou. Vyzkoušet by ji měl každý znalec vůní, který u parfémů oceňuje kromě špičkové kvality také unikátní přístup a poutavou inspiraci v pozadí. Osloví také všechny ženy a muže, kteří mají rádi dřevité aromatické vůně s výraznými svěže kořenitými a citrusovými stránkami. Svému nositeli poskytne Byredo Sunday Cologne, vůně vhodná především na denní nošení, luxusní pocit naprosté výjimečnosti a spolehlivě upoutá obdivnou pozornost okolí. Nejlépe vynikne v jarních a letních měsících, ale vychutnávat si neobyčejnou vůni této mistrovské parfémované vody můžete kdykoli po celý rok.

Vyzkoušejte parfémovanou vodu od luxusní značky, která ve svých vonných výtvorech nese unikátní kreativitu svého nesmírně zajímavého zakladatele s francouzsko-kanadskými a indickými kořeny a zamilujte se do moderního zpracování klasické kolínské, stejně výjimečného, jako je působivá nápaditost Bena Gorhama.

Byredo Sunday Cologne – mnohostranná, elegantní, svěží i hluboká aromatická vůně, s bergamotem, badyánem a levandulí v hlavních rolích.

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
kardamom, bergamot, anýz
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
levandule, geránium, kadidlo
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
lišejník, pačuli, vetiver
Druh vůně
aromatická, dřevitá

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Sunday Cologne