Přejít na hlavní obsah

BYREDO

BYREDO

 Vzpomínky a emoce ve svých vonných kompozicích zachycují osobité niche parfémy švédské značky Byredo. V kontrastu se skandinávskou minimalistickou estetikou odráží tato moderní evropská luxusní značka zcela jasně etnické vlivy indických kořenů zakladatele Bena Gorhama, který navíc do světa parfémů vnesl své silné vazby na umění, kreativitu a životní styl.

 

 Značka Byredo vznikla roku 2006 ve Stockholmu, kde ji založil vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Po náhodném setkání s parfémářem Pierrem Wulffem si totiž uvědomil, že by mnohem raději vytvářel parfémy než obrazy. Fascinovalo ho zejména propojení mezi vůní a vzpomínkami a rozhodl se, že by chtěl, aby jeho vzpomínky a zážitky z dětství znovu ožily v moderních vonných kompozicích. Inspiraci mu ale přinesli i jeho indičtí předci z matčiny strany. Velkou roli hrála například cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla.

 Objevte i vy parfémy Byredo – moderní, minimalistické a zároveň výrazné. Parfémy, ve kterých Ben Gorham propojil orientální vůně inspirované svými indickými kořeny se severským minimalismem projevujícím se čistými, jednoduchými kompozicemi. Pestrý nomádský životní styl strávený na cestách přírodou vám připomene parfémovaná voda Byredo Gypsy Water, která se stala bestsellerem značky. Mezi další oblíbené vůně patří parfémované vody Byredo Mojave Ghost či Byredo Blanche.

celý text skrýt text