Byredo M / Minkparfémovaná voda unisex

3×
Byredo M / Mink parfémovaná voda unisex
Byredo M / Mink parfémovaná voda unisex
100 ml
4 480

Kód: BYR0563 | Skladem
1
U Vás kurýrem PPL
Již zítra čtvrtek 4. 6. 2020
Osobní odběr
již dnes

Popis parfému Byredo M / Mink
Složení

Živočišná, působivá a naprosto unikátní. Taková je parfémovaná voda Byredo M/Mink inspirovaná mistrovskou japonskou kaligrafií. Je marné chtít si tuto vůni představit, dokud ji nevyzkoušíte.

  • postmoderní vůně pro náročné
  • unisex vůně pro ženy i muže
  • intenzivní a temná vůně pro chladnější dny 

Složení vůně
M/Mink je imaginárním obrazem černého inkoustu. Hrdě se hlásí k syntetickým vonným molekulám, které jí dávají moderní, avantgardní charakter. Aldehydová vůně adoxalu vybrušuje hrany kadidlu a zvýrazňuje chladný tón pačuli. Hloubku a živočišnost dokresluje ambra spolu s medem a cedrovým dřevem.

Příběh vůně
Vůně M/Mink vznikla ze spolupráce mezi značkou Byredo a uměleckou pařížskou společností M/M. V roce 2009 pozvali zakladatelé M/M Mathias Augustyniak a Michael Amzalag Bena Gorhama do svého studia a jako inspiraci mu nabídli inkoust zakoupený v Asii, fotografii japonského mistra kaligrafie při práci a kresbu Mathiase Augustyniaka na tradičním korejském papíru. Na základě kreativního zadání Bena Gorhama pak parfémář Jerome Epinette vytvořil tuto kontroverzní a tajemnou vůni.  

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
ambra, květinové tóny, aldehydy, med, kadidlo, mořské tóny, pačuli
Druh vůně
aldehydová

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

 

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo M / Mink