Byredo Black Saffron parfémovaná voda unisex

1×
Byredo Black Saffron parfémovaná voda unisex
Byredo Black Saffron parfémovaná voda unisex
Doprava zdarma
50 ml
3 160

Kód: BYR0603 | Více než 5 ks skladem
1
Zásilkovna
pondělí 19. 4. 2021
Osobní odběr
Již zítra neděle 18. 4. 2021

Popis Byredo Black Saffron
Složení

Je možné zkombinovat bohatství chutí a vůní Indie se skandinávským minimalismem? Zakladatel švédské značky Byredo, Ben Gorham, díky svým indickým kořenům ví, že ano. A jeho parfémovaná voda Byredo Black Saffron je toho důkazem. Snoubí v sobě posvátný šafrán a tajemných příběhů indické kultury a dokonale podtrhne vaše mužné charisma.

  • kořeněná vůně připomínající syté barvy
  • inspirována indickou kulturou
  • nevšední vůně pro jakoukoliv příležitost 

Složení vůně
Je možné zkombinovat bohatství chutí a vůní Indie se skandinávským minimalismem? Zakladatel švédské značky Byredo, Ben Gorham, díky svým indickým kořenům ví, že to je možné. V této vůni míchá tradiční indické ingredience do nadlehčené, moderně transparentní kompozice. Bohaté aroma šafránu a kůže se setkává s hravou malinou a pomelem. Nahořklá vůně jalovce kontrastuje s pudrovou fialkou a hebkost kašmíru tvoří harmonii s ostřejším vetiverem.

Příběh vůně
Black Saffron si vybírá z indické kultury její spirituální část, šafrán a jeho sytě oranžovou barvu. Toto vzácné koření se stalo symbolem Indie. Budhističtí mniši nosí roucha šafránové barvy a pro hinduisty je šafrán posvátný. Vůně, barva i chuť šafránu také byly nedílnou součástí dětství Bena Gorhama v Indii. V této své vůni vyjadřuje myšlenku spojení zdánlivě nespojitelných kultur.

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
jalovcové bobule, šafrán
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
kůže, fialka
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
kašmeran, malina, vetiver
Druh vůně
orientální, kořenitá

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Black Saffron1