Přejít na hlavní obsah

Zkuste obličejovou jógu. Nadchne vás!

2. 5. 2022

Jana Uhlířová

Čtení na 5 minut

Face gym je zábavným způsobem, jak si vymodelovat obličej, částečně se zbavit vrásek a zlepšit si náladu. Obličejovou jógu může cvičit každý, kdykoliv a skoro kdekoliv. Tak jdeme na to?

Je to překvapení, ale stejně jako cvičení potřebuje moje tělo, vyžaduje ho i můj obličej. O „normální“ józe jsem věděla dlouho, zbožňuju ten pocit radosti a lehkosti, kdy se konečně dokopu na ni zajít a po hodině cvičení odcházím ze studia plná nové radosti ze života, ať to zní jakkoliv jako klišé. 

Podobný pocit radosti a uvolnění přichází i po obličejové józe, a proto mě zaujala. Stejně jako třeba Face Roller nebo Gua Sha se tak postupem času stala pravidelnou součástí mojí beauty rutiny. Proč? Protože opravdu funguje a dělá, co slíbí, a takové věci já si v životě nechávám. 

Produkty

Obličejová gymnastika proti vráskám

Když obličejovou jógu provádím správně, působí jako přirozený způsob liftingu. Pleť je pak skutečně mladistvější, svěžejší a celý obličej omládne tím, jak se moje pokožka vypne a rozzáří. Jak je to možné? 

S přibývajícími svíčkami na narozeninovém dortu v lidském těle ubývá kolagenu a elastinu, čímž pleť přirozeně ochabuje. Tenhle proces jde ovšem částečně zastavit. Díky obličejové gymnastice zvané také face gym totiž můžu účinně procvičovat svaly obličeje, které jsou pak pružnější a neochabují. 

Líbí se mi i to, že je cvičení face jógy jednoduché, stačí na něj pár minut denně a kromě počáteční investice, pokud se rozhodnete jako já se cviky naučit u profesionální lektorky, nevyžaduje žádné ohromující částky. Pomocí face jógy se dá omládnout přirozeně, bez toho, aby to peněženku bolelo, a bez skalpelu, což je nejen na jaře skvělá zpráva.

Jaké cviky face yoga zahrnuje? 

Procvičuju a posiluju postupně různé svalové skupiny obličeje – od čela přes tváře až po oblast kolem úst a očí. Cvičí se vždy s určitým počtem opakování, celá sestava zabere okolo 15 minut a zkouším ji zvládat třikrát týdně. Ideální je cvičení obličeje samozřejmě třeba pětkrát do týdne, ale všechno má svůj čas. 

Face jóga má kromě omlazení a zkrášlení ještě i celou řadu dalších benefitů: rozveseluje, protože některé cviky jsou fakt vtipné, pomáhá proti stresu a nervozitě, vyžene z obličeje napětí, zlepšuje zrak i držení těla a popohání proudění lymfy. 

Teorie je fajn, ale i u obličejové gymnastiky je nejdůležitější procvičování, důslednost a hlavně praxe. Bez cviků a jejich správného provádění se mi přirozený lifting samozřejmě neudělá. Na začátek je proto dobré podívat se na instruktážní videa, případně si zaplatit hodinu u lektorky jako jsem to udělala já. Profesionálka mě totiž dokázala správně nasměrovat, odhalila případné nedokonalosti v mém cvičení a společně jsme je napravily.

Také na mé tváři viděla, k jakým obličejovým zlozvykům mám blízko a provádím je třeba i nevědomě, čímž své pleti zadělávám na zbytečné vrásky a rýhy. Já jsem se takhle třeba dozvěděla, že při přemýšlení moc krčím čelo nebo mhouřím oči. Když o těchto zlozvycích vím, je snadnější si je v běžném životě uvědomit a prostě je nedělat. 

Face jóga je pro mě takovou příjemnou částí dne, kdy se bavím, dělám něco pro sebe a zároveň tak trochu mládnu. Zkuste ji, nadchne vás, slibuju!

Čím podpoříte účinky face jógy?

Kolagen doplňuji pravidelně, chutná mi víc, když má nějakou svěží příchuť, takže mi teď vyhovuje: 

INSIBÉ Mořský kolagen s příchutí maliny je určený přesně pro mou věkovou skupinu 35-45 let a obsažený koenzym Q10 a křemík získaný z bambusových stonků pomáhá mé pleti udržet si mladistvý vzhled, pevnost a pružnost. Takže se můžu pořád tvářit spíš jako třicítka než čtyřicítka.

Na vytvoření Venira kolagenového nápoje Beauty drink by @michaela_jonas se podílela influencerka Michaela Jonášová a kromě kolagenu obsahuje dalších 8 aktivních látek. Vylepší stav vaší pokožky, vlasů a nehtů, působí proti stárnutí, ochraňuje buňky, zlepšuje pružnost pokožky, vyhlazuje vrásky. Navíc je přírodní, bez cukru, lepku, laktózy a přidané chemie. Takže win-win.

Náš tip: Už znáte masáž pomocí Gua Sha? Právě ona je nejvěrnějším pomocníkem v boji proti vráskám, kruhům pod očima i otokům. Podívejte se, jak používat Gua Sha, abyste dosáhli největšího efektu.

Účinek obličejové jógy podpoří také omlazující séra. V této oblasti nedám dopustit na Lancome Génifique Advanced, které vyhlazuje vrásky, zpevňuje kontury, sjednocuje tón a strukturu pleti. Moje pleť po něm skutečně září. Někdy ho použiju i na rty před nanesením rtěnky, abych dosáhla ledabyle francouzského vzhledu, občas sérum smíchám také s make-upem. 

Další sázkou na jistotu a kvalitu je intenzivní omlazující sérum Clarins Double Serum, které pleť nejen omlazuje, ale také regeneruje a detoxikuje. Chrání tak proti stresu i znečištěnému prostředí, což ocením hlavně ve velkých městech. 

Jak používat face roller?