Přejít na hlavní obsah

3 triky, jak nanést SPF přes make-up

12. 9. 2022

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Ráno se poctivě pod make-up natřete padesátkou, protože už přece víte, že ochranný faktor v make-upu nestačí. S pocitem, jak se o sebe krásně staráte, vyrážíte vstříc slunečnému dni. Po pár hodinách běžíte na schůzku nebo na oběd, ale jestli jste poctivka, tak je tu malý problém!

Krém s ochranným faktorem je třeba mazat co dvě hodiny nebo těšně před tím, než zase vystrčíte „nos“ ven. A vy na sobě máte make-up a tvářenku, a když se znovu namažete, všechna ta paráda z obličeje zmizí. Nebojte se, existuje několik možností, jak ochranný faktor aplikovat opakovaně tak, aby make-up vypadal pořád na jedničku. Ať si vyberete jakýkoliv ze způsobů reaplikace, vždycky je potřeba nanést dostatečné množství, půlku čajové lžičky. Komu se chce ale nosit lžička v kabelce? 

1.Sprej první záchrany 

Použití SPF ve spreji je nejjednodušší metodou, jak během dne získat dostatečnou ochranu před účinky slunečních paprsků. Nabídka lehkých sprejů už je široká a vhodnou texturu si tak najde každý. SPF sprej si na obličej nastříkejte v několika vrstvách, které postupně vždy nechte uschnout. Make-up při takovém „znovunamazání“ zůstane bez chybičky. 

2.Nebojte se kompaktu 

Lehké kompaktní make-upy s ochranným faktorem 50+ jsou na obnovení ochrany opravdu praktické. Nanáší se houbičkou, která je součástí kompaktu, a pleť nejen ochrání, ale také zmatní a sjednotí její tón. V případě kompaktu rozhodně nepoužívejte nic, co má ochranný faktor menší než 30, a systematicky „ťupejte“ houbičkou po celém obličeji tak, abyste vytvořili jednolitou vrstvu. 

Nezapomínejte na SPF

3.Houbičku s sebou 

Tenhle způsob obnovy UV ochrany na obličeji je nejkomplikovanější, ale nejspolehlivější. Může při něm dojít k lehkému narušení struktury make-upu, to je pravda. Pokud používáte spíše lehké textury make-upu nebo tónovací krémy, je to přesně pro vás! Vezměte houbičku na make-up nebo labutěnku a oblíbený SPF produkt – ať už je to krém, gel nebo fluid. Potřebné množství ochranného krému postupně naneste na obličej. Začněte na místech, kde je pouze make-up, a až pak aplikujte krém na tvářenku. Pokud se vám tímto způsobem někde make-up setře, můžete ho pak samozřejmě doopravit, stejně tak i pudr a tvářenku. 

TIP: Máme pro vás zlepšovák! Říká se mu pravidlo dvou prstů. Znamená to, že množství krému, které se nám vejde na délku dvou prstů, vám zaručí dostatečné krytí. 

Vyzkoušejte