Přejít na hlavní obsah

3 triky, jak nanést SPF přes make-up

12. září 2022Iva Davies
Ráno se poctivě pod make-up natřete padesátkou, protože už přece víte, že ochranný faktor v make-upu nestačí. S pocitem, jak se o sebe krásně staráte, vyrážíte vstříc slunečnému dni. Po pár hodinách běžíte na schůzku nebo na oběd, ale jestli jste poctivka, tak je tu malý problém!

Krém s ochranným faktorem je třeba mazat co dvě hodiny nebo těšně před tím, než zase vystrčíte „nos“ ven. A vy na sobě máte make-up a tvářenku, a když se znovu namažete, všechna ta paráda z obličeje zmizí. Nebojte se, existuje několik možností, jak ochranný faktor aplikovat opakovaně tak, aby make-up vypadal pořád na jedničku. Ať si vyberete jakýkoliv ze způsobů reaplikace, vždycky je potřeba nanést dostatečné množství, půlku čajové lžičky. Komu se chce ale nosit lžička v kabelce? 

1.Sprej první záchrany 

Použití SPF ve spreji je nejjednodušší metodou, jak během dne získat dostatečnou ochranu před účinky slunečních paprsků. Nabídka lehkých sprejů už je široká a vhodnou texturu si tak najde každý. SPF sprej si na obličej nastříkejte v několika vrstvách, které postupně vždy nechte uschnout. Make-up při takovém „znovunamazání“ zůstane bez chybičky. 

2.Nebojte se kompaktu 

Lehké kompaktní make-upy s ochranným faktorem 50+ jsou na obnovení ochrany opravdu praktické. Nanáší se houbičkou, která je součástí kompaktu, a pleť nejen ochrání, ale také zmatní a sjednotí její tón. V případě kompaktu rozhodně nepoužívejte nic, co má ochranný faktor menší než 30, a systematicky „ťupejte“ houbičkou po celém obličeji tak, abyste vytvořili jednolitou vrstvu. 

Nezapomínejte na SPF

3.Houbičku s sebou 

Tenhle způsob obnovy UV ochrany na obličeji je nejkomplikovanější, ale nejspolehlivější. Může při něm dojít k lehkému narušení struktury make-upu, to je pravda. Pokud používáte spíše lehké textury make-upu nebo tónovací krémy, je to přesně pro vás! Vezměte houbičku na make-up nebo labutěnku a oblíbený SPF produkt – ať už je to krém, gel nebo fluid. Potřebné množství ochranného krému postupně naneste na obličej. Začněte na místech, kde je pouze make-up, a až pak aplikujte krém na tvářenku. Pokud se vám tímto způsobem někde make-up setře, můžete ho pak samozřejmě doopravit, stejně tak i pudr a tvářenku. 

TIP: Máme pro vás zlepšovák! Říká se mu pravidlo dvou prstů. Znamená to, že množství krému, které se nám vejde na délku dvou prstů, vám zaručí dostatečné krytí. 

Vyzkoušejte

Přečtěte si více