Přejít na hlavní obsah

Nejlepší samoopalovací krémy

31. května 2020notino.cz
Toužíte po troše bronzu ještě před létem? Chcete si opálenou pokožku udržet po celý rok i bez pravidelných návštěv solária? Omrkněte nejlepší samoopalovací krémy na obličej a tělo a naučte se je správně používat. Věříme, že díky našim radám dosáhnete co nejpřirozenějšího výsledku a zamezíte tolik obávaným „flekům“.

Samoopalovací krém – jak funguje?

Asi už jste se někdy sama sebe ptala, jak funguje samoopalovací krém. Tady je odpověď: Zhnědnutí pokožky má na svědomí kyselina dokosahexaenová, zkráceně DHA, kterou samoopalovací krémy obsahují. Ta reaguje ve vrchní vrstvě kůže a způsobuje tmavnutí buněk. Celý proces zabarvování trvá několik hodin a výsledný opálený efekt pokožky vydrží přibližně týden.

Jak vybrat kvalitní samoopalovací krém na tělo?

Hlavní úkol samoopalovacích krémů je jasný. Ty nejlepší z nich ovšem kromě zbarvení pokožky umí i něco navíc. Některé vaši pleť vyživí, jiné o ni pečují – proto se zaměřte na všechny funkce, které by měl váš ideální samoopalovací krém mít, a podle nich vybírejte.

Nemůžete se rozhodnout? Záchranné lano vám hodí recenze samoopalovacích krémů. Podle názoru uživatelek snadno odhalíte, který krém si pořídit a kterému se vyhnout obloukem.

Podle nás mezi nejlepšími samoopalovací krémy vyniká rychleschnoucí Vita Liberata Fabulous. Pořídíte ho ve dvou různých odstínech, a kromě přirozeného opálení dodá pokožce hydrataci až na 72 hodin.

Jak zvolit nejlepší samoopalovací krém na obličej?

Při výběru vhodného samoopalovacího krému na obličej platí totéž, co při výběru samoopalovacího krému na tělo. My už víme, že jednotného tónu pleti a perfektního opálení s bronzovým nádechem dosáhnete použitím séra Biotherm Aqua-Gelée Autobronzante. Chcete svou pleť kromě opálení i trochu omladit? Vsaďte na samoopalovací koncentrát Collistar Self Tanners s obsahem vitaminu E a anti-age účinky.

Pomalu, ale jistě

Jestli se bojíte, že žádaný odstín „na první dobrou“ neodhadnete, svěřte své tělo krému pro postupné opálení St.Tropez Gradual Tan Tinted. Pracuje se s ním mnohem snáze než s klasickým samoopalovacím krémem a každá jeho aplikace vaši kůži ztmaví o jeden tón. Jedinou jeho nevýhodou je, že požadovaného odstínu dosáhnete pouze opakovaným nanášením.

Náš TIP: Spěcháte a nechce se vám čekat dlouhé minuty, než krém zaschne? Použijte rychleschnoucí samoopalovací pěnu St.Tropez Self Tan Express.

Pro citlivou pleť

Možná že v minulosti jste se samoopalovacích přípravků obávala kvůli jejich složení. To už ale dávno neplatí. I s citlivou pokožkou si můžete dopřát účinky nejlepších samoopalovacích krémů bez strachu z podráždění. Na tělo použijte hydratační sprej Bioderma Photoderm Autobronzant, na obličej gel La Roche-Posay Autohelios.

Jak používat samoopalovací krém

 • Správné načasování. Den před aplikací dopřejte celému tělu i obličeji peeling a odstraňte silné chloupky, které by vám při samoopalování překážely.
 • Nezapomeňte na hydrataci. Po sprše použijte hydratační krém bez obsahu oleje. Na suché pokožce by samoopalovací krém jen těžko reagoval a vy byste se nevyhnula nežádoucím skvrnám.
 • Chraňte se. Vždy pracujte v latexových rukavicích a ideálně si na ně nasaďte ještě speciální aplikační rukavici. Není nic horšího než skončit s oranžovými dlaněmi! Dejte také pozor, abyste si neumazala chodidla.
 • Začněte od kotníků. Pak přejděte k nohám, rukám a tělu. Obličej, nárty a hřbety dlaní si nechte na konec a naneste na ně jenom malé množství krému.
 • Pracujte rychle, ale s rozmyslem. Samoopalovací krémy i pěny reagují na kůži hned, jak je nanesete. Proto si dopředu rozmyslete, kde všude chcete být opálená, a pracujte rychle. Neznamená to ale, že byste měla nanášení odbývat, buďte pečlivá.
 • Vybírejte. Vnitřní strana rukou a další části těla se na slunci nikdy neopálí, proto je samoopalovacím krémem nenatírejte.
 • Krém nanášejte rovnoměrně. Aby jedna vaše noha nebyla ve výsledku o odstín tmavší než ta druhá, dbejte na to, abyste všude aplikovala stejné množství krému.
 • Kružte. Při aplikaci pracujte ve velkých pravidelných kruzích.
 • Klouby mějte ohnuté. Při nanášení krému na klouby je mějte ohnuté, ať v ohybu nevzniknou nepřirozené drážky. To se týká loktů, kolen a prstů na rukách i nohách.
 • Čekejte. Pro co nejlepší výsledky se alespoň 1 hodinu ničeho a nikoho nedotýkejte. Během čekání se můžete podívat, jestli jste nějaké místo nevynechala.
 • Kontrolujte. Když najdete místo, na které jste zapomněla, dodatečně ho samoopalovacím krémem namažte.
 • Umyjte si ruce. I když jste měla dvě vrstvy rukavic, vždy si ruce po aplikaci samoopalovacího krému pro jistotu umyjte.
 • Aby opálení vydrželo co nejdéle. Osm hodin po aplikaci krému pokožku nenamáčejte a nepoužívejte make-up ani žádný pečující produkt. Každý den na tělo i obličej nanášejte dostatečné množství neolejového hydratačního krému.
 • Když opálení začne mizet. Celý proces opakujte znovu, ale nejdřív peelingem, scrubem nebo lufou odstraňte co nejvíc pigmentu (jedna sprcha vám na to určitě stačit nebude, počítejte spíše s pěti). Druhou aplikací krému na neošetřenou pokožku byste si přivodila nerovnoměrné zbarvení.

Jak na dokonale „opálený“ obličej?

 • Použijte houbičku. K rovnoměrnému rozetření přípravku použijte houbičku. Nezapomeňte ho jemně zapracovat do linie vlasů, aby vaši hřívu a obličej neoddělovala nepřirozená linka.
 • Pracujte od středu obličeje. Nezapomeňte ale ani na krk a místo za ušima.
 • Zdůrazněte přirozené kontury. Nic nezkazíte, když trochu větší množství gelu nebo séra aplikujete na ta samá místa jako při contouringu.

Náš TIP: Ani ten nejlepší samoopalovací krém se na tělo nebo obličej nenanese mávnutím kouzelného proutku. Pro rovnoměrné rozetření použijte speciální aplikační rukavici. Nám se osvědčila Vita Liberata Tanning.

Proč čekat na léto, když můžete být „opálená“ už dnes?

Přečtěte si více