Tutorial: Jednoduchý účes na ples

20. ledna 2020notino.cz
Influencerka Míša nám ukázala krásný a hlavně jednoduchý účes vhodný na každou party. Pokud jste dlouhovláska, s jejím společenským účesem zaujmete nejen na večírku, ale i na plese, předávání cen nebo na oslavě narozenin.

Plesové účesy vám nemusejí zabrat hodiny příprav ani nepotřebují péči několika profesionálních kadeřníků. Letošní top účesy na ples definuje jednoduchost, lehkost a přirozenost, ale také styl a elegance. A jeden hairstyling přesně v tomto duchu vás naučí naše Míša. Co je na něm nejlepší? Zvládnete ho vytvořit za 25 minut!

Rychlý účes na ples krok za krokem

1. krok: Pevný základ

Po celé délce dobře vysušených vlasů naneste sérum ve spreji Goldwell StyleSign Just Smooth, které vlasům poskytne termální ochranu a zaručí, že budou hladké a dokonalé i ve vlhkém prostředí.

2. krok: Vlnobití

S žehličkou na vlasy se zaoblenými hranami tepelných destiček pak vytvořte vlny. Naberte silnější pramen a žehličku stiskněte zhruba 7 cm od pokožky hlavy. Zbylou délku vlasů omotejte okolo žehličky a plynulým tahem sjeďte po celé délce až ke konečkům. Pokračujte pramen po prameni, dokud nebudete mít romantické vlny pro ten správný plesový účes. Jestli žehličku nemáte, můžeme vám doporučit třeba BaByliss Stylers I-Pro 235 Intense Protect s povrchem Diamond Ceramic, která dokáže teplo rovnoměrné rozložit a vlasy se tím pádem při žehlení tolik nenamáhají a nevysušují.

3. krok: Francouzské pletení

Natočené prameny opatrně rozčešte kulatým kartáčem BaByliss PRO Brush Collection Ceramic Pulse s keramickým povrchem a pak je začněte splétat do francouzského copu co nejvíc od čela. Cop potom omotejte po obvodu hlavy kolem dokola (snažte se do něj zaplést všechny vlasy) a konec vepředu připevněte pinetkami tak, aby na sebe obě části dokonale navazovaly.

4. krok: Pevný konec

Výsledný pletenec pak zafixujte sprejem Goldwell StyleSign Perfect Hold, který zvětší objem účesu, přitom vlasy vůbec neslepí a druhý den ho snadno vyčešete.

Dokonalé završení slavnostního looku

Svůj krásný plesový účes podtrhněte výraznými náušnicemi a doplňte červenou rtěnkou. Míša si oblíbila Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture s vysokou pigmentací a saténovým finišem. Odvážnější z vás můžou použít rtěnku v odstínu barvy letošního roku, což je klasická modř (alias Pantone 19–4052 Classic Blue), kterou určitě nezklamete, ale rozhodně překvapíte.

Přečtěte si více