Serge Lutens Cherguiparfémovaná voda unisex

15×
Serge Lutens Chergui parfémovaná voda unisex
Serge Lutens Chergui parfémovaná voda unisex
50 ml

Kód: SER0142 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis parfému Serge Lutens Chergui
Složení

Serge Lutens Chergui je naprosto nevšední, umělecká a až návyková parfémovaná voda. Navždy si získá zejména ženy a muže, kteří mají rádi kořenité vůně se sladkými, tabákovými a balzámovými stránkami.   

  • orientální, kořenitá unisex vůně
  • zcela nevšední a dech beroucí vůně pouštního větru
  • na denní i večerní nošení po celý rok

Složení vůně
Celkové aroma této parfémované vody, která je skutečnou vonnou poezií, bere dech. Je něčím zcela novým, nevšedním a úchvatně krásným. Santalové dřevo s dotykem žhavého kadidla a poutavých tabákových listů se mísí s kapkou medu, květinami a vůní sena.
Smyslná, lehce sladká a přitom suchá, kořenitá i záhadná – vůně Serge Lutens Chergui je plná a komplexní.

Příběh vůně
Chergui je vůně z dílny francouzské značky niche parfémů Serge Lutens. Stejnojmenný zakladatel značky je oceňovaným mnohostranným umělcem a mnohé jeho exkluzivní parfémy se staly nesmírně uznávanými, až kultovními. Parfémovaná voda Serge Lutens Chergui byla pojmenována po suchém a prašném větru přicházejícím ze saharské pouště, který vane na většině území Maroka.

Složení

Složení
seno, ambra, růže, med, kadidlo, pižmo, santalové dřevo, kosatec, tabák
Druh vůně
orientální, kořenitá

O značce Serge Lutens

Všestranně nadaný umělec Serge Lutens je dnes především známý pro svou jedinečnou tvorbu parfémů. Narodil se roku 1942 a již od útlého mládí projevoval umělecké nadání. Věnuje se fotografování, filmařině, kadeřnické práci a oplývá také nadáním módního návrháře. V prvé řadě je ale světově známým umělcem na poli vůní a tvorby vizáže.

Serge Lutens svou značku založil až v roce 2000, dříve pracoval pro známou značku Shiseido. Jeho parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejkrásnějších a nejneotřelejších. Za to, kým teď je, prý může období, které sám Sergio považuje za zlomové, kdy byl jako učeň přijat do kadeřnického salonu a začal experimentovat s dekorativní kosmetikou. Odtud také pocházejí jeho originální a na tu dobu velmi extravagantní fotografie. V neposlední řadě je nutno zmínit, že umění v tvorbě vůní Sergeho Lutense bylo v letech 2001–2004 oceněno cenou Fifi za nejlepší originální koncepci parfémů.

Recenze Serge Lutens Chergui