Phaedon Rouge Avignonparfémovaná voda unisex

Phaedon Rouge Avignon parfémovaná voda unisex 100 ml
Phaedon Rouge Avignon parfémovaná voda unisex 100 ml
100 ml

Kód: PHA0138 | Toto zboží není momentálně k dispozici
Dárek pro vás
Nakupte nad 1 200 Kč a v košíku si můžete vybrat jeden z Discovery Boxů plných parfémových a kosmetických hitů.
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás
Dárek pro vás

Popis parfému Phaedon Rouge Avignon
Složení

Luxusní parfémovaná voda Phaedon Rouge Avignon v sobě ukrývá originální gotické prvky. Tato vůně je velice opulentní a tmavá jako stín papežského paláce, který padá na všechny národy již po tisíciletí.

Karmínově červená barva papežského stolce je ve vůni Rouge Avignon symbolizována za pomoci růže, překryté vůní květu exotického ylang-ylang a červené maliny. Později se k těmto akordům připojuje vůně bobů kakaa, kadidla a vetiveru.  Aroma vůně Rouge Avignon evokuje majestátnost soukromých apartmánů papežského paláce. Pozlacené prostory a náboženské ornamenty se třpytí v odlesku ohně v krbu. Jemná oblaka kouře z kadidla a pomalu praskající kousky santalového dřeva, smíšené s vůní pižma a pryskyřice, dotvářejí skutečně výjimečnou atmosféru a auru této mysteriózní vůně.

Neobyčejná parfémovaná voda Rouge Avignon od Phaedon je velice nevšední a mystikou nasáklá vůně, která je vhodná pro ženy a muže. Ovocné růžové akordy se míchají s kouřem zahalených akordů dřeva a pryskyřice. Tato vůně s obrovskou dávkou tajemství je vhodná pro nošení v chladnějších měsících. Parfémovaná voda Phaedon Rouge Avignon je pro ty, kteří chtějí vyniknout.

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
ylang-ylang, malina
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
hlíza, hinoki, růže, kakaový bob
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
ambra, pižmo, santalové dřevo, vetiver
Druh vůně
orientální, květinová

O značce Phaedon

Parfémy Phaedon - vůně inspirované starověkými kulturami. Phaedon je mladá francouzská značka nikových (niche) parfémů. Za jejím zrodem stojí láska ke kráse, cestování a starověkým středomořským kulturám, která se promítá do všech produktů. Phaedon nabízí špičkově kvalitní toaletní vody, vysoce koncentrované parfemované vody, vonné svíčky a exkluzivní vůně pro domácnost.
Značku Phaedon založili v roce 2011 dva pařížští estéti, A. Phillipe a M. Stromberg, a pojmenovali ji po starořeckém filozofovi, Sokratově žákovi a zakladateli takzvané elidské školy Faidónovi z Élidy (Phaedon of Elis). Faidón se narodil kolem roku 400 př. n. l.  do aristokratické rodiny. Ve válce mezi Spartou a Elidou se dostal do zajetí a byl prodán do otroctví, ze kterého ho vykoupil samotný Sokrates, oslněný jeho důvtipem a krásou. Faidón se poté stal Sokratovým žákem a o mnoho let později jedním z hlavních pramenů filozofie slavného Platóna. Inspiroval mimo jiné jeho slavný dialog Phaedon.
Značka Phaedon, inspirovaná úchvatnou dobou „otců filozofie“, korunuje své jméno, poctu filozofovi Faidónovi, logem nabitým mytologickým významem. Zoomorfní emblém znázorňuje dva asyrské gryfy. Tito bájní tvorové, původně starověké skytské božstvo, které později přejala středověká mytologie a heraldika, byli považování za ochránce zlatých pokladů a dolů v oblasti Střední Asie.
Vůně značky Phaedon jsou vytvářeny ve spolupráci s renomovanými návrháři parfémů, jako je například slavný Pierre Guillaume nebo taktéž vysoce uznávaná Anne-Cecile Douveghan. Hned jedno z prvních děl značky, sladce zemitá toaletní voda pro ženy a muže Phaedon Dzhari, zaznamenalo velký úspěch a patří k nejzdařilejším interpretacím vůně datlí a vína Malaga. Mezi nejpopulárnější parfemované vody, které Phaedon nabízí v nebývale vysokých koncentracích, pak patří například (taktéž unisex) Antigua, úchvatná chyprová ovocná a současně svěže orientální vůně z roku 2013.
Nejen vůně značky Phaedon ale také jejich obaly jsou velmi originální. Flakony z kouřového skla jsou tvarované po vzoru lékárnických lahviček a zdobí je samozřejmě nádherné logo s mytologickou tématikou gryfů. Krabičky jsou dekorované pro značku typickými motivy starověkého středozemního světa. 
Vyberte si z portfolia značky Phaedon některou z vysoce koncentrovaných (30%) parfemovaných vod či toaletních vod a nechte na sebe dýchnout kouzlo dávných mytických časů provoněných bohatým aroma středomoří. Kterékoli úchvatné vonné dílo značky zrozené z lásky ke kráse a dávným kulturám a s úctou k starověkému důvtipu nápaditě obohatí vaši toaletní výbavu.
Phaedon značí parfémy stejně přívětivé, kultivované a dokonalé jako řecká architektura či tunika starověkého filozofa.

Recenze Phaedon Rouge Avignon