Dětské kaše

Kaše pro děti – rychlá a chutná svačinka

Dopřejte svému děťátku výživnou a lehce stravitelnou svačinku či večeři bohatou na vitamíny, vlákninu a minerály důležité pro správný vývoj miminka. Dětská kaše je chutná a rychlá na přípravu a zajistí příjemný dlouhodobý pocit sytosti. Na Notinu najdete výběr různých variant – první kaše pro miminka s jemnou konzistencí, nemléčné kaše pro kojence s intolerancí laktózy nebo syté kaše pro miminka na noc. Vyberte si tu nejlepší kaši pro děti!

Výhody dětských kaší

  • Přidáváním obilovin do jídelníčku miminka podpoříte správnou funkci střev a vývoj svalů.
  • Jsou vhodné jako příkrm v kombinaci s mateřským mlékem nebo samostatně po odstavení.
  • Jsou vhodnou variantou pro postupné zavádění lepku do jídelníčku dítěte.
  • Dětské kaše lze připravovat z kojenecké vody či z mateřského, kojeneckého a hypoalergenního mléka.
  • Vybrat si můžete i kojeneckou kaši bez lepku nebo bez laktózy.

Kaše pro miminko – kdy a jak ji vybrat

Po ukončeném čtvrtém měsíci lze do dětského jídelníčku zařadit výživnou dětskou kaši z kvalitních obilovin a zeleninové příkrmy. Jako první kaše pro kojence je vhodná kukuřičná nebo rýžová kaše pro kojence bez obsahu lepku a bez příchuti a jakmile si miminko zvykne, můžete zařadit i další ochucené varianty. Kojenecká kaše je vždy označena měsícem, od kterého je vhodné ji miminku podávat.

Druhy dětských kaší

  • Mléčná kaše pro kojence má příjemnou mléčnou chuť a miminko ji velmi snadno přijme. Mléčná kaše pro děti je připravena ze směsi s obsahem mléka a k její přípravě stačí pouze horká kojenecká voda.
  • Nemléčná kaše pro kojence neobsahuje bílkovinu kravského mléka ani laktózu a je vhodná pro miminka s alergií na kravské mléko. K její přípravě můžete použít i mateřské či umělé mléko.

Kašičky pro miminka dokonale zasytí kdykoli během dne – lahodná jáhlová a ovesná kaše pro miminko ke snídani dodají děťátku energii na objevování světa, speciální krupicová kaše na noc pro miminko je zase výživná a lehce stravitelná. Ozvláštněte stolování také o barevné dětské nádobí, se kterými bude snídaně či svačinka veselejší!