Byredo Seven Veils parfémovaná voda unisex

1×
Byredo Seven Veils parfémovaná voda unisex 100 ml
Byredo Seven Veils parfémovaná voda unisex 100 ml
100 ml

Kód: BYR0580 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis parfému Byredo Seven Veils
Složení

Seven Veils je kořenitá orientální vůně pro ženy a muže z portfolia švédské značky nikových (niche) parfémů Byredo. Byredo staví své vynikající renomé především na důrazu na kvalitu. Všechny produkty jsou vyráběné ve Švédsku a zrozené z nesmírné kreativity zakladatele značky Bena Gorhama, bývalého profesionálního basketbalisty, již od mládí přímo posedlého mocí vůní. Jako všechny vůně značky Byredo, také parfémovaná voda Seven Veils nese znaky unikátního přístupu Bena Gorhama k vytváření parfémů, především jednoduchost dávající vyniknout pečlivě vybraným, nepříliš početným vonným notám.

Parfémovaná voda Byredo Seven Veils je inspirovaná biblickým příběhem o Salome a jejím legendárním „Tanci sedmi závojů“ (odtud také název vůně). Příběh Salome je opředený záhadami, ani o jejím tanci, ani o ní samotné vlastně není v Bibli přímá zmínka, přesto zná tuto legendu snad každý. V křesťanské tradici je Salome vnímána jako symbol nebezpečné svůdnosti - pro svůj erotický tanec, za který si vyžádala hlavu Jana Křtitele. Ve vůni Seven Veils ale značka Byredo nepředkládá olfaktorické ztvárnění osudové a kruté „femme fatale“, ale ztvárňuje spíše ryzí krásu, lehkost a smyslnost tance tak působivého, že legenda o něm přetrvává na věky.

Vůně Byredo Seven Veils svou kořenitou orientální kompozicí, vystavěnou kolem hřejivého akordu vanilkového květu a vzácného indického santalového dřeva, ztvárňuje luxusní hojnost Orientu a další nápaditě zvolené akordy, mezi kterými obzvláště poutavě vystupuje překvapivá mrkvová nota, podtrhují výjimečnost a nezapomenutelnost olfaktorického ztvárnění smyslného Salomina tance. Smyslnost vůně Seven Veils není přímočaře vyzývavá a do očí bijící, je spíše snová a svádí náznaky a pomalým rozvojem, podobně jako dráždivý tanec, při kterém legendární Salome postupně odhazuje závoj za závojem… O to více je parfémovaná voda Byredo Seven Veils naprosto neodolatelně přitažlivá.

Vonná kompozice parfémované vody Byredo Seven Veils se v hlavě otevírá akordy mrkve a nového koření (pimento). V srdci zavoní tahitský vanilkový květ, růže, orchidej a glycin a základ sestává z tónů santalového dřeva a vanilky. Celkové aroma, propojující pudrovité, jemně kořenité, vanilkové a květinové stránky s dřevitými a sladkými aspekty, je svůdné, hravé a současně snivé a plné života.

Seven Veils nabízí přesně tak poutavý vývoj, jaký bychom od vůně inspirované tancem sedmi závojů očekávali. Překvapivá, sladká a zemitá mrkvová nota se v úvodu úchvatně pojí s kořením, exotická orchidej šepotavě svádí, vanilkový květ hedvábně pohladí a společně s hřejivým vanilkovým luskem tvoří jakýsi vzdušný a průsvitný závoj, halící hladké santalové dřevo… Zavřete oči a nechte se okouzlit svůdným olfaktorickým tancem.

Vůně značky Byredo jsou navržené tak, aby vyhovovaly náročnému vkusu milovníků nikových parfémů. Parfémovaná voda Seven Veils není výjimkou. Vyzkoušet by ji měl každý znalec vůní, který u parfémů oceňuje kromě špičkové kvality také unikátní přístup a poutavou inspiraci v pozadí. Osloví také všechny ženy a muže, kteří mají rádi kořenité orientální vůně, zejména ty s výraznými vanilkovými aspekty a tak překvapivými akordy, jako je vonná nota mrkve. Svému nositeli poskytne Byredo Seven Veils, vůně vhodná na denní i večerní nošení, smyslný pocit naprosté výjimečnosti a spolehlivě upoutá obdivnou pozornost okolí. Nejlépe vynikne v podzimních a zimních měsících, ale vychutnávat si neobyčejnou vůni této mistrovské parfémované vody můžete kdykoli po celý rok.

Vyzkoušejte parfémovanou vodu od luxusní značky, která ve svých vonných výtvorech nese unikátní kreativitu svého nesmírně zajímavého zakladatele s francouzsko-kanadskými a indickými kořeny a zamilujte se do vůně stejně výjimečné, jako je působivá nápaditost Bena Gorhama, a smyslné jako orientální tanec sedmi závojů.

Byredo Seven Veils – smyslná, snová, živoucí a naprosto neodolatelná vůně, inspirovaná legendárním tancem biblické Salome.

Složení

Složení
růže, mrkev, vanilka, santalové dřevo, orchidej, vistárie, růžový pepř
Druh vůně
aromatická, kořenitá

O značce Byredo

Byredo je švédská značka osobitých niche parfémů, za jejichž vznikem stojí bývalý basketbalový hráč a vystudovaný výtvarník Ben Gorham. Tento mnohostranně talentovaný muž objevil svoji vášeň k vůním již během svého dospívání. Založit svoji vlastní značku niche parfémů se rozhodnul v roce 2006, kdy ve svých 31 letech začal spolupracovat s předními světovými parfuméry.

 

Parfémy Byredo jsou inspirované jsou nejen Gorhamovými zážitky a vzpomínkami na dětství, ale také jeho indickými předky z matčiny strany. Velkou roli hrála také cesta do rodného města v Indii, kde si oblíbil vůni koření a kadidla. Tyto orientální vůně propojil se severským minimalismem a držíc se motta „méně je někdy více“ odkazuje ke skandinávským kořenům.

Vůně vynikají především svými čistými, jednoduchými kompozicemi, které dokáží perfektně vyzdvihnout jednotlivé ingredience. Byredo parfémy jsou výjimečné stejně jako jejich tvůrce. Zahalte se do moderních minimalistických a zároveň výrazných vůní.

Recenze Byredo Seven Veils1