Přejít na hlavní obsah

Tutoriál: Jednoduché triky, jak upravit obočí

15. 9. 2023

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Je na světě lepší pocit, než když se vám podaří perfektně upravit obočí? Určitě ano, ale precizně upravené oblouky dodají vašemu obličeji výraz a zvýrazní rysy. A i když se vaše spíš podobá obočí Mony Lisy, a ne tomu, co nosí Margot Robbie, nemusíte ztrácet hlavu! S naším návodem si ho vykreslíte hravě. Jak na obočí?

Obočí samozřejmě podléhá módním trendům. Za posledních třicet let jste na obličejích modelek a hereček mohli vidět vše od tenkých čárek po huňaté „housenky“. Ideální stav je vykašlat se na trendy a hýčkat si to, co máte. Na to budete potřebovat kvalitní produkty na úpravu a líčení obočí.  

Jak upravit obočí? 

  1. Nejprve si ho pročešte kartáčkem na obočí a přebytečné chloupky odstraňte pinzetou. Pokud se bojíte pinzety a vytrhávání, použijte břitvu na obočí
  2. Pokud si obočí nechcete dokreslovat každý den, může být pro vás pohodlnější si ho upravit barvou na obočí. Buďte ale opatrní, přece jenom barva na obočí odlíčit nejde. 
  3. Vyčešte ho do požadovaného tvaru a začněte dokreslovat tužkou na obočí. Je to nejjednodušší způsob, jak namalovat obočí. Pro glamour efekt ho můžete vykreslit celé, pro jemný look kreslete jednotlivé chloupky. Průběžně ho pročesávejte, abyste viděli celkový efekt. Tužka na obočí by měla být v studeném tónu. Tyto tužky mají lehce šedivý podtón a tím napodobují přirozený odstín chloupků. Pokud zvolíte tužku v teplém odstínu, bude výsledek vypadat nepřirozeně. Samozřejmě pokud máte vlasy i chloupky v barvě ohně, teplých barev se bát nemusíte. 
  4. Aby vám obočí zůstalo celý den tam, kam jste ho vyčesali a dokreslili, zafixujte ho řasenkou nebo gelem na obočí. Nejenže se během dne ani nehne, ale řasenka jednotlivé chloupky obalí, a obočí pak bude vypadat výrazněji. Pro přirozený nebo denní look můžete zvolit průhlednou řasenku, pokud toužíte po wow efektu, sáhněte po zabarvené.  

Nejlepší pomocníci pro krásné obočí

Perfektní obočí už teď máte v malíku, ale stejně se nezapomeňte podívat na naše video!