Nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů

20. listopadu 2017Bára
Vypadávání vlasů je jev, kterého není třeba se bát. Naučte se rozpoznat příčinu vašeho trápení a zvolte vhodný postup pro znovuzískání bohatých a krásných vlasů. Napřed se ale pojďme podívat zblízka na příčiny tohoto komplexního problému.

Nejčastější příčiny vypadávání vlasů:

  • Hormonální nerovnováha (sem spadá vypadávání vlasů po porodu)
  • Genetické předpoklady
  • Změna ročního období
  • Stres
  • Nevyvážená strava

Vypadávání vlasů po porodu

Velmi častou příčinou padání vlasů je hormonální nerovnováha, která u žen přichází v době těhotenství, po porodu nebo v období po přechodu, kdy výrazně poklesne hladina hormonu estrogenu. Překvapit nás ale může i v případě výrazných váhových výkyvů. Nemusíte se děsit – dochází totiž ke ztrátě těch vlasů, které byly v prodloužené růstové fázi. Tento jev je naprosto přirozený a naštěstí jen dočasný.

Padání vlasů ze stresu

Pokud vaše vlasy vypadávají, je to z důvodu nedostatečného ukotvení vlasového folikulu v poškozené vlasové pokožce. Příčiny tohoto problému mohou být různé. Nejčastěji se jedná o stres, kterému se bohužel v dnešní době nedá vyhnout. Je tedy třeba se s ním naučit žít tak, aby nepoškozoval naši duši, ale ani naše tělo.

Nejúčinnějším prostředkem v boji proti stresu je správná kombinace relaxace, pohybu a kvalitní stravy. Ostatně nezdravá výživa sama o sobě může způsobovat vypadávání vlasů. Vlasy, jako celé vaše tělo, ocení stravu bohatou na bílkoviny. Dobrou kondici pokožky hlavy můžete podpořit i dodáním zinku, vitamínu B, nebo křemíku. Sezónní vypadávání vlasů je běžné na jaře a na podzim a zpravidla trvá kolem šesti týdnů. V tomto případě je třeba mít na paměti, že hustota vlasů se postupně znovu obnoví.

Nejlepší přípravky na vypadávání vlasů

Prvním bodem prevence vypadávání vlasů je péče o vlasovou pokožku. Vlasy více padají, když jsou špatně „ukotveny“ ve vlasové pokožce. Základem péče proti vypadávání vlasů je intenzivní vlasová kúra s vysokým obsahem účinných látek, která bývá zpravidla třítýdenní. Naším tipem je kúra proti vypadávání vlasů Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, která mimo jiného posiluje ukotvení vlasového kořínku v pokožce a zároveň je šetrná k citlivé pokožce. Je k dostání ve 2 variantách, pro ženy a pro muže.

Jelikož oslabené vlasy vyžadují péči, vždy doporučujeme používat kompletní ucelenou řadu produktů, která se postará o vaše vlasy od kořínků a dodá jim sílu. Znamená to šampon, kondicionér nebo masku, které vlasy ochrání při každodenní námaze. Samozřejmostí by měly být prostředky bez silikonů a sulfátů, které vlasovou pokožku zbytečně zatěžují. Zkuste posilující šampon proti padání vlasů Vichy Dercos Energising, který uchovává vláčnost a elasticitu tkání u vlasových kořínků. Jako další vhodné šampony na vypadávání vlasů pro každodenní použití doporučujeme například Ducray Anaphase, Klorane Quinine s výtažkem z chinovníku nebo La Roche-Posay Kerium, který kromě vyživování vlasových cibulek také potlačuje tvorbu mikro zánětů.

Ke svým vlasům se chovejte ohleduplně. Dávejte si pozor na fénovaní příliš horkým vzduchem, barvení, žehlení a stahování do culíků. Tyto činnosti sice na vypadávání vlasů přímý vliv nemají, ale mají za následek jejich lámání a křehkost. Jednou z cest pro podporu růstu může být i masáž vlasové pokožky. Nenechte si tuto příjemnou proceduru ujít a věnujte jí čas nejen u kadeřníka, ale i ve vlastní koupelně. Vaše vlasy tuto péči ocení a vy budete moci být znovu hrdá na svou oslnivou hřívu!

A jaké jsou podle vás ty nejlepší přípravky proti padání vlasů? Dejte nám vědět v diskusi.

Náš tip: Přečtěte si, jak na vypadávání vlasů u mužů!

Přečtěte si více