Jak na krásné nohy? Domácí pedikúra to jistí

26. května 2021notino.cz
Konečně můžete schovat kozačky i teplé ponožky do co nejtemnějšího rohu skříně a začít pucovat letní sandálky. Ale nezapomeňte, že v otevřených botách vám budou slušet důkladně upravená chodidla. Takže? Je čas na pořádnou pedikúru. A i když díky dostupným vychytávkám na péči o nohy zvládnete celou proceduru i doma, vaše nohy budou na konci vypadat jak z reklamy na kosmetický salon. Jdeme na to!

Pedikúra není jen o estetice

Proč je nezbytné dopřát si „pedi“ pravidelně? Péče o chodidla totiž rozhodně není luxusem nebo dokonce ztrátou času. Je pro vás důležitá i ze zdravotního hlediska. Pokud ji dlouhodobě zanedbáváte, riskujete zarůstání nehtů, kuří oka, nebo bolestivé praskliny ve zrohovatělé kůži.

Pedikúru byste měli provádět cca jednou za 5 týdnů. V létě klidně častěji, ale samozřejmě je to hodně individuální. Podstatné je zkrátka myslet na to, co vaše nohy potřebují. Vždyť vás musí nosit celé dny!

Domácí pedikúra v 6 jednoduchých krocích

Pořádně nohy připravte

Jako první vezměte do ruky odlakovač a odstraňte z nehtů zbytky starého laku. Nohy pak ponořte do horké lázně a nechte je takhle relaxovat alespoň 10 minut. Změkne tak kůže i nehty a bude se vám s nimi lépe pracovat. Do lázně můžete přidat ocet jako prevenci proti plísni – na jeden litr vody použijte jednu až dvě polévkové lžíce – nebo přírodní olej pro ještě intenzivnější zvláčnění pokožky. V téhle fázi si můžete dopřát taky peeling na nohy, se kterým zlehka začnete proces exfoliace.

Vytvarujte nehty

Poté, co nohy vyjmete z lázně a osušíte, zastřihněte nehty. Důležité je stříhat je vždy do rovného tvaru, abyste se vyhnuli jejich případnému zarůstání. Po zastřižení nehty zapilujte opět do rovna a zase očistěte, pokud je potřeba.

Zbavte se staré kůže

Při odstraňování ztvrdlé kůže je více možností a je jen na vás, která vám bude víc vyhovovat. Z jakých nástrojů na pedikúru můžete vybírat? Klasická pemza je skvělá na domácí použití, jen u ní musíte být trpěliví, jelikož kůže se nezbavíte okamžitě. Opravdu musíte chvíli brousit, než kůži krásně vyhladíte.

Pilník na nohy je o trochu lepší, ale jeho povrch je hrubší, takže doporučujeme nohy na konci vyhladit buď jemnější pemzou, nebo peelingem. Pokud se potýkáte s opravdu hodně ztvrdlou kůží, vyzkoušejte elektrický pilník na nohy, který uleví těm nejhorším místům už za pár minut.

Pozornost věnujte všem místům se zrohovatělou kůží a počítejte s tím, že její odstranění není tak rychlé jako při použití žiletky nebo skalpelu – ty si samozřejmě lze domů pořídit taky, ale doporučujeme zvolit jeden z pilníků nebo pemzu. Na závěr můžete dát na chodidla ještě jednu vrstvu peelingu a spojit aplikaci s příjemnou masáží.

Vyzkoušejte exfoliační ponožky

Chcete si při odstraňování ztvrdlé kůže trochu ulehčit práci? Pak pravděpodobně podlehnete kouzlu exfoliačních ponožek. Obsahují látky podporující přirozenou obnovu pokožky a po jejich použití vám tak kůže bude postupně přirozeně odpadávat.

Exfoliační maska na nohy Holika Holika Baby Silky Foot vám pomůže s odstraněním odumřelé kůže díky působení AHA kyselin. Stačí ji nechat na nohou asi hodinu a půl a v průběhu několika následujících dní se budou chodidla kůže zbavovat. Pokožku zároveň krásně zvláční bambucké máslo a tea tree olej.

Kyseliny budou pracovat na exfoliaci nohou i v případě L’biotica Masks. Obnovenou pokožku pak zklidní výtažek z heřmánku a o regeneraci a výživu se tentokrát postarají extrakty z papáji a citrónu.

Hydratujte

Po tom, co nohy pečlivě zbavíte přebytečné kůže, sáhněte po pečujícím a hydratačním krému na nohy CeraVe SA. Díky kyselině salicylové pomůže zjemnit i hodně vysušená chodidla a kyselina hyaluronová vám zaručí pořádnou dávku hydratace. Navíc je hypoalergenní, takže ho zvládne jakýkoli typ pokožky.

TIP: Pro ještě větší zjemnění kůže a kvalitní péči o nehty na nohou si čas od času dopřejte i pečující masku. Korika SciBeauty hezky zregeneruje, zvláční pokožku i nehty díky bambuckému máslu, a vy budete mít nakonec chodidla jemnější než tvář.

A co na závěr?

Přece poslední třešnička na dortu perfektní domácí pedikúry – lak na nehty. Ať už je váš oblíbený jakýkoli, doporučujeme ho zkombinovat s pečující sadou NOBEA Nail care.

Nejdřív naneste vrstvu pečujícího laku NOBEA Nail care a nechte zaschnout. Aspoň si mezitím vyberete perfektní barvu! Nás letos baví Barry M Green Origin v odstínech Cranberry a Salt Lake nebo zářivý odstín Princesses Rule laku OPI Infinite Shine. Po aplikaci barevného laku zase chvíli počkejte a naneste poslední vrstvu v podobě top coatu NOBEA Day-to-Day.

A je hotovo. Dokonalé nohy jsou po zimní sezóně a domácí pedikúře tady a jsou připraveny vyrazit, kamkoli budete chtít!

Přečtěte si více