Přejít na hlavní obsah

Atkinsons

Atkinsons

Kdysi dávno, na samém sklonku 18. století, se mladý a ambiciózní gentleman ze severní Anglie rozhodl najít štěstí, slávu a bohatství v rušných ulicích kosmopolitního Londýna. Oním gentlemanem nebyl nikdo jiný než James Atkinson. Psal se rok 1799.

Netrvalo dlouho a londýnská smetánka doslova šílela po balzámu s vůní čerstvě střižených růží. Mladý návrhář měl však v rukávu mnohem silnější eso. Tím byla kolínská, která se svou vonnou kompozicí zcela lišila od zajetých standardů italských vůní, které tehdy ovládaly parfumérský trh. Kolínská Jamese Atkinsona byla svěží, a přesto hřejivá, kořeněná a neohroženě silná ve výdrži.

Roku 1826 se stal James na přání krále Jiřího IV. oficiálním parfumérem královského dvora. Popularita jeho vůní rychle nabírala na síle! Mezi spokojenou klientelu Jamesových parfémů patřila například královna Viktorie nebo zapřísáhlý nepřítel Anglie, Napoleon Bonaparte.

Vyzkoušejte i vy některou z exkluzivních vůní Atkinsons. Líbit se budou především elegánům a šarmantním dámám. Zkrátka těm, kteří si libují v odvážných vůních, jejichž kořeny sahají až do daleké historie.

celý text skrýt text