Bruska na nehty

Bruska na nehty
Filtr
Cenové rozpětí

Elektrická bruska na nehty – jak vybrat tu správnou?

Jednodušší, rychlejší a profesionálnější – taková bude úprava nehtů, když se rozhodnete pro pořízení brusky na nehty. Ať už vám bude sloužit čistě pro soukromé účely nebo chcete zajistit komfort a profesionálně vypadající manikúru svým kamarádkám, bruska na nehty povýší celý proces na mnohem vyšší úroveň. Stačí jen vybrat takovou, která bude odpovídat vašim potřebám.

Co to je bruska na nehty?

Jedná se o menší zařízení napájené ze sítě nebo na baterie, se kterým zvládnete vše, co s pilníkem –jen mnohem rychleji a efektivněji. Stane se nepostradatelným pomocníkem, ať už pečujete o nehty přírodní, umělé, gelové či akrylové.

Postará o úpravu tvaru nehtů, odstranění nánosů gel laku (proto se jí také často říká bruska na gelové nehty), ale ošetří i nehtovou kůžičku, mozoly nebo krásně vyleští nehty. Před pořízením je dobré znát základní parametry, kterými se jednotlivé brusky odlišují.

Domácí nebo profi bruska na nehty

Bruska pro vlastní potřebu nemusí splňovat ty nejvyšší nároky, jaké musí splňovat profi bruska v salonu. Odpadá nutnost, aby zvládala dlouhou dobu provozu. Postačí vám i menší počet otáček (pod 30 tisíc). Bruska na nehty s odsáváním prachu, který při broušení nehtů vzniká, je také nezbytnost spíše pro profesionály. Náročnější z vás ji ocení, ale pro domácí použití se bez této funkce určitě obejdete.

Napájení a výkon elektrické brusky na nehty

Pokud neplánujete upravovat nehty jinde než doma, pak vám bude vyhovovat napájení ze sítě. Jedná se současně o běžný nejčastější typ brusky. Obtěžují vás kabely nebo chcete upravovat nehty kdekoli se vám zachce? Zvolte variantu s akumulátorem nebo na baterie. V druhém zmíněném případě se ale připravte na jejich pravidelnou výměnu a také nižší počet otáček.

Otáčky jsi během práce s bruskou regulujete sami. Na přírodní nehty postačí nejnižší počet, na akrylové naopak nejvyšší. Nejčastější maximální počet otáček, kterých brusky dosahují, je průměrně 20 tisíc. Potřebnou rychlost si tak můžete regulovat na škále cca od 3 do 20 tisíc.

Frézky na nehty aneb nástavce na brusku na nehty Jedním z nejdůležitějších kroků před pořízením brusky na nehty je stanovení si požadavků, co by měla zvládnout. Na základě toho zvolte brusku s příslušnými nástavci – neboli frézkami. Frézka se pak nasazuje na tělo – rukojeť brusky. Jednotlivé brusky se liší počtem nástavců, které jsou její součástí při zakoupení. Frézky na nehty se mohou lišit tvarem, materiálem a zrnitostí:

  • Tvar: Setkáte se s nejrůznějšími tvary, jako je kužel, váleček, nástavec s kuličkou (pro odstranění odumřelé nehtové kůžičky), plamínkový nástavec apod. To vše v různých velikostech pro rychlou, bezpečnou a efektivní manikúru či pedikúru.
  • Zrnitost: Obecně platí, že jemná zrnitost je ideální na přírodní nehty, citlivá místa či nehtovou kůžičku, hrubá zrnitost na tvrdé akrylové nehty při odstraňování starých vrstev laku nebo třeba hrubé mozoly na nohou. Frézky bývají označeny barevným páskem podle jejich hrubosti.
  • Materiál: Ty nejtvrdší, vyrobené z diamantu či safíru, jsou ideální pro přírodní nehty. Nejčastější a nejoblíbenější volbou manikérek je karbid. Textil či silikon slouží ke krásnému vyleštění nehtů. Setkáte se i s titanem, keramikou či papírem.

Co dalšího umí brusky na manikúru Jakmile máte už představu o tom, jak by měla vypadat ta nejlepší bruska na nehty, můžete se začít rozhodovat i podle dalších kritérií. Jedním z nich může být materiál, váha a ergonomické tvarování brusky. Dále LED světlo, se kterým na nehty lépe uvidíte. Užitečná je i možnost změny směru otáčení frézky na nehty, pouzdro a bohatost příslušenství jako jsou kleštičky na nehty, čisticí kartáčky či rozdělovače prstů.

Pokud si chcete připadat jako v opravdovém salónu a mít pouze profesionálně vypadající výsledky, elektrická bruska na nehty by vám ve výbavě určitě neměla chybět. Vyberte si podle svých požadavků a těšte se neustále krásné upravené nehty!

Tip na závěr: Pořiďte si i další příslušenství pro úpravu nehtů: lampu na gelové nehty nebo praktickou sadu na nehty.