Caron Yatagantoaletní voda pro muže

4×
Caron Yatagan toaletní voda pro muže
Caron Yatagan toaletní voda pro muže
Doprava zdarma
2 070

Ušetříte 27%
125 ml
1 510

Kód: CRN0096 | Skladem
1
Večerní doručení Praha
Již zítra středa 29. 1. 2020
Osobní odběr
Již zítra středa 29. 1. 2020
  • Popis parfému
  • O značce
  • Recenze

Popis parfému Caron Yatagan
Složení

Toaletní voda Caron Yatagan je dnes již klasikou na poli výrazných pánských vůní. Je to proměnlivá kompozice s dřevitým charakterem.

  • lesní a živočišná vůně
  • teplá a kořeněná
  • silná a mužná

Složení vůně
Dobrodružství vůně Yatagan se otevírá tradičně pánskou levandulí v kombinaci s lesními tóny jehličí a bylinným akordem máty, bazalky a galbana. Vrchní tóny se neviditelně prolínají s hořko-sladkým srdcem z mechu, pelyňku a dubového dřeva a zemitým pačuli. Téměř hmatatelnou tělesnost vůni dodává kombinace pižma, kadidla a dřev v základu.

Příběh vůně
Yatagan je název pro tureckou šavli a tato vůně působí stejně nekompromisně a umělecky jako naleštěná, zdobená zbraň. Vyzývá vás na fantazijní cestu do Osmanské říše na hřbetě divokého koně. Vůně byla uvedena na trh v roce 1976 a od té doby se stala jednou z nejslavnějších pánských vůní domu Caron.

Složení

Hlava
galbanum, bazalka, levandule, řeřicha, máta, borovice
Srdce
dub, mech, pelyněk, pačuli
Základ
dřevité tóny, kadidlo, pižmo
Druh vůně
dřevitá, orientální

O značce Caron

Parfémy Caron | Značka Caron představuje luxus, tradici a  nádech aristokratické noblesy. Pokud toužíte po nevšední vůni s puncem historie, prověřené časem a zástupy zákazníků, pak bude parfém Caron to pravé. Neočekávejte žádnou sezónní rychlokvašku s okamžitým a chvilkovým okouzlením, tady jde o skutečnou exkurzi k samotné podstatě parfémů.
Hovořit v souvislosti s parfémy Caron o hluboké tradici má svoje opodstatnění. Značku založil už v roce 1904 mistr parfumér Ernest Daltroff a zahájil tak její cestu za slávou a věhlasem. První vůně, kterou značka Caron doslova omráčila veřejnost, byla v roce 1911 Narcisse Noir pro ženy. Už tehdy bylo jasné, že Caron bude nositelem specifických, originálních a nepodbízivých vůní a následná léta to plně potvrdila. Daltroff míchá jeden úžasný parfém za druhým a jeho životní múza Félicie Wanpouille navrhuje stylové flakóny. Výkonný tandem společně tvoří až do Daltroffovi smrti v roce 1940. Francie  na začátku minulého století zrodila další legendu, jejíž popularita přetrvala až do dnešních dnů, kdy část zákazníků touží po závanu nostalgie, dobách, kdy čas běžel o něco pomaleji a tvorba parfémů byla úžasným experimentem, který si žádal svůj čas a prostor.
Historie delikátních a nesmírně elegantních parfémů Caron se táhne dějinami parfémů jako voňavá nit – květinová kořením tvrzená vůně Infini, vůně pro nezávislé ženy Tabac Blond,  hřejivý vánoční parfém Nuit de Noel  z růží a ylang - ylang, majestátní kompozice Bellodgia nebo křehce svěží konvalinka a magnólie v parfému Muguet du Bonheur; zapomenout nelze ani  na červánkovou Nocturnes nebo báječnou sytě květinovou Fleur de Rocaille. Asi nejznámější a pro mnohé i nejpovedenější vůní Caron je pak Parfum Sacré. Sacré je přesně ten typ vůně, který vás nenechá v klidu. Cítíte harmonii a zároveň určitý svůdný neklid.
Dodnes uchvacuje ušlechtilou medovou vůní, tóny syté růže a nejvybranějšího koření a dřevin. Caron nezapomíná ani na muže, důkazem je například bylinná vůně Yatagan nebo řízná Caron Pour Un Homme.
Značka Caron u nás není masově rozšířená, ale díky svým kvalitám si získává fanoušky a okouzlené uživatele. I dnes si společnost podržela image skvostné dílny vytvářející nadčasové kousky. Jako jedna z mála značek z branže zůstala pouze u výroby parfémů a nedoplnila portfolio dalším módním zbožím.  Pokud příliš nepodléháte módním přílivům a odlivům a hledáte pevný bod uprostřed spotřebního kolotoče, pak pro vás bude Caron tou pravou volbou.

Recenze Caron Yatagan