Přejít na hlavní obsah

Sbohem, stereotype. My zkoušíme výzvu plnou nových zážitků! Připojíte se?

10. 6. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 5 minut

Vylézt ze své komfortní zóny zní pro většinu z nás až trochu děsivě. Ale přiznejme si to – když zatneme zuby a sebereme odvahu, vždycky je to nakonec skvělý pocit. Dáte si s námi výzvu a vyzkoušíte něco nového každý den?

Proč vykouknout z krabice 

Život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna, říká spisovatel Neale Donald Walsch. Ale k jejím hranicím (nebo dokonce za ně) se vydáváme málokdy. Pojďte to změnit! Čeká vás za to skvělá odměna

  • posílíte své sebevědomí (kdo říkal, že neumíte kreslit nebo tancovat?), 
  • poznáte nové lidi (a třeba z toho bude láska nebo přátelství na celý život), 
  • nové dovednosti přispívají k tréninku mozku a paměti, 
  • podpoříte svou duševní pohodu a zaženete stres, 
  • nastartujete svou kreativitu a schopnost řešit problémy, 
  • nové znalosti vás posunou v kariéře i osobním životě. 

Při zkoušení nových věcí nemůžete udělat chybu. Vždycky se něco naučíte, i kdyby jen to, že tudy pro vás cesta nevede. Připraveni? 

Pondělí: rozhýbat! 

Taky na Instagramu už pěknou dobu obdivujete fotky z akrojógy nebo uběhnuté kilometry vašich přátel? Co kdybyste se hlavními aktéry těchto parádních výkonů pro jednou stali vy? Nemusíte si hned předplácet lekce na půl roku nebo trénovat na maraton, jde přece jen o to hecnout se a vyzkoušet něco nového. Lekce tance, bojové umění nebo i ten běh, ke kterému se už pár let snažíte dokopat, se počítá! A nezapomeňte u toho na pitný režim a na kvalitní doplňky stravy pro sportovce! 

Úterý: zaměřeno na vlasy 

Máme vás – pár měsíců už koketujete s trendy záclonkovou ofinou nebo měděným přelivem, ale chybí odvaha. Tady pomůže starý známý trik. Řekněte si, co nejhoršího se může stát. Jen to, že necháte vlasy zase dorůst do původní délky a vrátíte se ke stejné barvě jako předtím. Důležité info: divoké experimenty nejsou potřeba. Klidně si pro začátek pořiďte jen tónovací šampon na vlasy nebo zkuste své rovné „hřebíky“ navlnit kulmou. A příští úterý buďte odvážnější! 

Středa: nové líčení, nové já 

Něco vám řeknu – dlouho jsem si byla jistá, že mi rtěnky nesluší. Speciálně červené nebo hnědé odstíny. Pak jsem jim dala další šanci a teď už nejenže bez rtěnky skoro nevycházím z domu, ale baví mě čím dál pestřejší škála odstínů!  

Pusťte barvy do své beauty taštičky

A nic z toho by se nestalo, kdybych se nerozhodla zkoušet a testovat. Tak se na chvíli rozlučte se svými make-up oblíbenci (nebojte, zase se k sobě můžete vrátit) a najděte nové barvy očních linek a stínů, nové textury a odstíny rtěnek a červený lak na nehtech vyměňte za trochu větší odvaz. Třeba zelené nebo třyptivé

Čtvrtek: voňavý obláček 

Pokud máte svůj signature parfém, gratulujeme. Jeho hledání dá zabrat. Ale v parfémovém moři je tolik ryb, že je trochu škoda zůstávat u jediné, ne? Jen zkuste k novému flakonku alespoň přičichnout, malý flirt přece neuškodí. A tady je nápověda, kde lovit: letos obzvlášť letí vanilkové parfémy, citrusové vůně, tóny tabáku a taky je ten správný čas dát konečně šanci unisex parfémům, které slaví velkolepý comeback. 

Pátek: o kapku žhavější noc 

Je jedno, jestli máte partnera nebo si právě užíváte single život. Výrobci erotických pomůcek se pořád předhánějí v tom udělat náš život pikantnější a spokojenější a to přece nemůžeme ignorovat. Takže stud stranou (i to je součást zkoušení nových věcí) a porozhlédněte se po hračce, se kterou by vám to v ložnici (nebo jakékoliv jiné místnosti) mohlo klapat. Díky anonymitě internetového nakupování to zvládnou i stydlivky! 

Pro vaši hot friday night

Sobota: zážitek pro chuťové buňky 

Kaše ke snídani, chleba k večeři a stále stejná pětice jídel, kterou točíte k víkendovým obědům. Tuhle nudu z kuchyně je potřeba vyvětrat. Takže na sociálních sítích omrkněte nové recepty nebo si kupte ingredience, které jste nikdy předtím nezkoušeli (co třeba tahini pastu nebo konjakové těstoviny?). To vás ke zkoušení nového donutí! Zapojit se taky můžete do nejrůznějších výzev a uvařit famózní vege jídlo nebo nastartovat kreativitu a zužitkovat všechny zbytky z lednice. Anebo začít konečně s nefalšovanou zdravou stravou.  

Neděle: čas na nové hýčkání 

Unavení z toho náročného týdne? Tak ho zakončete příjemně – novým beauty rituálem. Vneste do své koupelny trochu inovací v podobě moderních technologií, které vaši běžnou péči o chlup zefektivní. Co byste řekli na elektrický čisticí kartáček na pleť, ultrazvukovou špachtli nebo světelnou terapii

Technologie do každé koupelny

Říká se, že v životě spíš litujeme toho, co jsme neudělali, než toho, co ano (a třeba se nám to opravdu nevyvedlo). Tak na to myslete a dejte novým věcem šanci. Každý den! Uvidíte, že začnete mít konečně pocit, že žijete!