Přejít na hlavní obsah

Vše, co potřebujete vědět o odličování

13. 6. 2022

Veronika Kučerová

Čtení na 4 minuty

Kolik času trávíte líčením? A věnujete dostatek pozornosti taky odličování? Chápu, že pro hodně z nás je to trochu otravný krok… Ale věřte mi, na školním srazu po 20 letech poznáte, kdo se před spaním odličoval a kdo ne. Aby byla pleť zdravá a vypadala skvěle co nejdéle, musíme ji důkladně čistit a už vůbec ji netrápit tím, že bychom šli spát neodlíčení! Jak na TOP odličovací rutinu?

Proč je odlíčení tak důležité? 

Představte si, kolik se vám toho za celý den na obličeji shromáždí. Ranní pleťová péče, krém s SPF, spousta různého make-upu, a navíc nečistoty z ovzduší. Tyto nečistoty obsahují volné radikály – látky, které narušují kolagen a elastin v pleti. Trošku nás zrazují i naše ruce, protože si s nimi saháme na obličej a přenášíme tak na něj další bakterie. Nečistoty, které se usazují v pórech je rozšiřují a vznikají pak černé tečky, v horším případě akné. 

Já si nedokážu představit, že bych se toho všeho večer před spaním nezbavila. Když pravidelné odličování pleti zvládneme, předejdeme vzniku černých teček, akné, ale i vrásek. A přesně o to nám přece jde!

Produkty

Jak se odlíčit? 

Každý má trošku jinou odličovací rutinu – pokud máte alespoň nějakou, máte z půlky vyhráno! Ale jste si jistí, že děláte všechno tak, abyste zatěžovali pleť co nejmíň? Pojďme si to odličování radši projít krok za krokem. 

Přípravy

Pro začátek si ukliďte „pracovní plochu“ – sundejte šperky a stáhněte si vlasy. Někomu možná stačí gumička, ale já si zvykla na odličovací sadu Notino Spa Collection s kosmetickou čelenkou. Má zapínání na suchý zip, což je super praktické a ať už máte krátké či dlouhé vlasy, nebudou vám nikde zavazet. 

TIP: V téhle sadě najdete i látkové odličovací tampony a odličovací ručník. Po použití stačí znovu vyprat a nemusíte tak pořád dokola kupovat klasické vatové tamponky

Dvoufázové odlíčení 

Každé pořádné odlíčení si zaslouží minimálně dva kroky a tzv. double celansing je pro mě už dlouho jediným způsobem, jak se správně odlíčit.

První fáze má za úkol zbavit tvář make-upu a abych to zvládla opravdu dobře, použiju produkt na bázi oleje. Olej totiž líčidla rozpustí a nemusím tak zbytečně drhnout pleť. 

  • Stačí nanést malé množství do dlaní, trochu navlhčit obličej a vmasírovat do pleti odličovač Clinique Take The Day Off™ Cleansing Balm, který krásně rozpustí všechno, co už na tváři nechci.
  • Odličovač pak důkladně vymyjte vodou.
  • Zůstaly vám ještě zbytky make-upu například mezi řasami? Opatrně je dočistěte odličovacími tampony a odličovačem očí.

TIP: Chcete nejen odlíčit ale i pečovat o pleť v jediném kroku? Jasně, že to jde! V olejovém odličovači Elemis Pro-Collagen Cleansing Balm najdete kokosový i mandlový olej nebo třeba bambucké máslo – společně s vitamínem E tak krásně pleť vyživí. 

druhé fázi odličování si vezmu odličovací mléko, gel nebo pěnu a jdu po zbytcích nečistot v pleti. Se zbytky make-upu i zanešenou pletí vám pomůže odličovací pěna Lancaster Cleansers & Masks, se kterou se budou kamarádit všechny typy pleti. Máte citlivou pleť? V tom případě je super variantou tuhé mýdlo Avène Intolerant Skin. Je hypoalergenní, neobsahuje chemická barviva ani alergeny a pomáhá obnovovat přirozenou bariéru kůže. 

TIP: Pro mě je nejlepším odličovačem čisticí pěna Estée Lauder Perfectly Clean Multi-Action Foam Cleanser/Purifying Mask. Perfektně totiž vyčistí pleť, ale funguje taky jako 3minutová čisticí maska! 

Ale jízda nekončí! Jak už to tak bývá, jakmile máte poctivě vyčištěný obličej, můžete se směle pustit do pečujících produktů. Možná bych ještě zmínila tonizaci pleti jako mezikrok mezi odličováním a péčí 😊

Produkty

Odličování vodou… cože?  

Hitem posledních let je ale taky odlíčení, ke kterému nepotřebujete vlastně nic, tedy skoro nic. Nemusíte shánět odličovací vodu, opravdu vám stačí obyčejná voda z kohoutku. Jak to, že to funguje? Protože do vody namočíte zdánlivě obyčejné, ale vlastně dost neobyčejné odličovací rukavice BrushArt Home Salon. Rukavice jsou vyrobené z mikrovlákna a opravdu je stačí namočit do teplé vody. Pak je pořádně vyždímejte a jemně masírujte obličej. Make-up díky povrchu rukavic krásně odstraníte a pak už jen stačí hodit rukavice do pračky. 

Ve videu vám ukážeme, jak zet Notino Spa Collection efektivně používat. 

I když se vám do odličování někdy nechce, myslete na to, že je to další cesta ke krásné a mladě vypadající pleti. Všechno, co pro pleť uděláte právě teď, vám bude dlouho vracet!