Přejít na hlavní obsah

DAILY ROUTINE: Jak se správně odlíčit

4. 1. 2018

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Toužíte po dokonalé pleti? Věřte, že bez správného odlíčení to nepůjde! Jen dokonale odlíčená pleť se totiž může přes noc kvalitně regenerovat a vstřebávat živiny z pleťových krémů. Proto vám teď ukážeme nejlepší způsob odličování make-upu. Zařaďte ho mezi své denní rutiny a uvidíte, jak se vám vaše pleť odvděčí!

Stále existuje velké množství žen, které kvalitní odličování podceňuje. A to je velká chyba. Bez důkladného čištění pleti vám nejenže vyskočí nevzhledné pupínky, ale hlavně se vám rychleji vytvoří vrásky a pleť bude působit unaveně a povadle. Naučte se správně odličovat – není to žádná věda!

Odličování pleti krok za krokem

Krok 1 – Vyberte si nejlepší odličovač pro váš typ pleti

Předtím, než stanete před zrcadlem s odličovacím tamponem v ruce, vyberte si ty správné přípravky pro dokonalé odlíčení pleti. Vybírejte je na míru svému typu pleti. Potřebovat budete alespoň tři: odličovač očí, odličovací mléko, olej nebo gel pro odstranění hlavních nečistot a nakonec pleťovou nebo micelární vodu pro hloubkové dočištění.

Krok 2 – Navlhčete si obličej

Nejprve si důkladně umyjte ruce, abyste si na obličej nepřenesla nežádoucí bakterie a nečistoty. Poté obličej pokropte čistou vodou nebo jemně navlhčete houbičkou. Tím dojde k narušení vrstvy make-upu a odličování vám hned půjde snáze.

Krok 3 – Začněte s odlíčením očí

S odličováním začněte od očí, na které použijte speciální odličovač. Pro extra citlivé oči se perfektně hodí třeba Vichy Pureté Thermale se zklidňujícím výtažkem z chrpy modré. Odličovací tamponek – důkladně navlhčený odličovačem – přiložte k očnímu víčku a nechte chvíli líčidla rozpouštět. Poté jemně stírejte řasenku a další make-up směrem od kořínků řas ke konečkům a pryč z obličeje.

Pokud používáte voděodolnou řasenku, pak rozhodně použijte odličovač voděodolného make-upu. My doporučujeme Collistar Make-up Removers and Cleansers, který nejen perfektně odličuje, ale také hloubkově hydratuje jemnou pleť kolem očí a brání jejímu podráždění. Na odličovací tamponek nikdy příliš netlačte – způsobila byste si zbytečné vrásky. To ostatně platí pro odličování celého obličeje.

Krok 4 – Zbavte pleť největších nečistot

Po odlíčení očí je na řadě tvář. Pokud máte suchou pleť, použijte k odlíčení největších nečistot odličovací mléko, olejový odličovač nebo odličovací balzám, který se během aplikace promění na olejovitý krém. Na suchou a zároveň citlivou pleť se nám osvědčilo odličovací mléko Mixa. Použít můžete také kokosový nebo mandlový olej, ty všechny nečistoty rozpouští perfektně.

Mastnější pleti prospějete spíše použitím odličovacích gelu. Na problematickou pleť vyzkoušejte například gel Eucerin DermoPure s antibakteriálními účinky.

Na čistý tampon naneste odličovač a postupujte od středu obličeje směrem ven. Možností je také nanést odličovač konečky prstů, nechat ho chvilku působit a až poté setřít odličovacím tamponem. Na závěr nezapomeňte ani na odlíčení krku.

Krok 5 – Dočistěte pleť

K dokonalému dočištění pleti se nejlépe hodí pleťová nebo micelární voda. Při čištění měňte odličovací tamponky až do chvíle, kdy tampon zůstane úplně čistý.

Krok 6 – Tonizujte pleť

V závěrečném kroku ještě na pleť použijte pleťové tonikum. Nejen, že pleť tonizuje, ale také stahuje póry ale zároveň pleť připravuje pro absorpci živin. Vyhněte se pouze oblasti očí, abyste ji nepodráždila. Teď už máte pleť dokonale odlíčenou a čistou, můžete tedy přistoupit k její výživě a hydrataci!