Přejít na hlavní obsah

Vyzkoušeno, otestováno: Víme, jaká je ta nejlepší tužka na obočí

14. 3. 2025

Jana Pilát Krajčová

Čtení na 6 minut

Jestli nám nějaký kousek z dekoračky musí 100% sednout, je to tužka na obočí. Nechceme, aby odstín „zhruba odpovídal“. A žádné nelichotivé podtóny a rozmazávání, prosím! Dá se taková tužka najít? To nás taky zajímalo. A náš test tužek na obočí odhalí odpověď.

Krok jedna: tajemství správného výběru

Když tužku na obočí vyberete špatně, každý si toho všimne. Tak tohle beauty faux pas nedopusťte a najděte takovou, která se s vašimi oblouky i potřebami dokonale sladí. Na co se dívat?

  • Typ a tloušťka: Ořezávací, nebo vysouvací? S klasickými tužkami na obočí sice většinou neuděláte ty nejtenčí linky, ale k vyplnění se hodí skvěle. Vysouvací varianty oproti tomu mívají hrot ultratenký a umění imitovat jednotlivé chybějící chloupky zvládají bravurně. Jen pozor, rády se lámou!
  • Odstín: V kurzu je přirozenost a to znamená, že by odstín tužky měl korespondovat s vaším obočím. Pokud váháte mezi dvěma, přikloňte se na světlejší stranu, ať výsledek nepůsobí zbytečně tvrdě. A zaměřte se i na podtóny, i ty dělají hodně!
  • Výdrž: Označení „dlouhotrvající“ u tužky na obočí vidět chcete, zvlášť pokud máte mastnou pleť nebo víte, že úpravám líčení během dne moc nedáte. V létě se budou hodit rovnou tužky voděodolné, které nezastaví pot ani návštěva koupaliště.
  • Bonus navíc: Kartáček na druhém konci tužky je super věc! Máte ho vždy po ruce a můžete s ním obočí zkrotit před aplikací a po nanesení jím tužku lehce rozetřít pro přirozený výsledek.

Když kápnete na tu pravou, je už práce jednoduchá. Obočí pročešte kartáčkem a tužkou začněte vykreslovat jednotlivé chloupky nebo větší plochy. Pro ještě efektnější výsledek na závěr použijte řasenku nebo gel na obočí a máte hotovo.

Nejlepší tužky na obočí z našeho testu

Tužky na obočí: Recenze

Estée Lauder Brow Now Brow Defining Pencil

Co se mi líbilo: Ze všech testovaných kousků mě Estée Lauder Brow Now Brow Defining Pencil nadchla svou texturou snad nejvíc a její hladké klouzání po obočí oceníte, když potřebujete vypadat skvěle za dvě minuty. A navíc to nijak neovlivňuje její výdrž!

Výhody: Tužka má inovativní gelovou texturu, se kterou vyplníte i větší oblasti bez chloupků raz dva, a přesně k tomu se hodí nejlíp. Mikročárečky s ní sice nevykreslíte (nebo možná jen musíte být šikovnější než já), ale s lysými plochami si poradí skvěle. K tomu je voděodolná, a rozmary počasí si tak na vaše obočí jen tak nepřijdou.

Nevýhody: Ořezávání téhle tužky je trochu výzva a měla jsem strach, jestli hrot nevypadne nebo ho neulomím. Nakonec to dobře dopadlo, ale vyloženě brnkačka to není.

Clinique Quickliner for Brows

Co se mi líbilo: Tužka mi svým odstínem 03 soft brown perfektně sedla a s klidem ji můžu označit za mistra na detaily – umí totiž opravdu tenoučké čárky a výsledek je super přirozený.

Výhody: Díky ultratenkému hrotu slibuje Clinique Quickliner for Brows precizní vykreslení každého chybějícího chloupku a přesně to taky dostanete. Někomu může vadit, že hned na první tah neudělá výraznou čárku a možná bude potřeba přidat nebo přitlačit, ale mně přesně tohle vyhovuje. Znamená to totiž decentní efekt, děkuju! Avizovanou 24hodinovou výdrž nemůžu potvrdit, ale celý den zvládá bez problémů, tedy bez rozmazávání nebo stírání.

Nevýhody: Vzhledem ke gramáži je cena dost vysoká, a jestli máte velkou spotřebu, používání tužky se vám celkem prodraží.

Jaký odstín bude ten pravý? Zjistěte to díky našemu virtuálnímu zrcadlu! Vybrané odstíny tužek na obočí si vyzkoušíte přímo na sobě a budete mít jasno.

MAC Cosmetics Pro Brow Definer

Co se mi líbilo: S tenkým hrotem jsme se rychle stali BFF a navíc je tahle tužka spolehlivý držák. Jestli se mnou nějaká pojede na příští dovolenou, bude to rozhodně MAC Cosmetics Pro Brow Definer!

Výhody: Věčné hledání top odstínu MAC naštěstí dost usnadňuje. Tahle tužka je totiž k dostání ve víc než tuctu různých barev, takže si vyberete. Taky obsahuje ricinový, arganový a kokosový olej, což dělá z nanášení super snadnou záležitost i pro ty, kteří zrovna nejsou rozenými make-up artisty. I tahle tužka je voděodolná a jen tak něco s ní nehne.

Nevýhody: Snažila jsem se, ale na žádnou námitku proti výkonu jsem nepřišla.

Yves Saint Laurent Dessin des Sourcils

Co se mi líbilo: Tužka Yves Saint Laurent Dessin des Sourcils je měkká přesně tak akorát, takže máte plnou kontrolu nad tím, kolik barvy na obočí nanášíte. A vrstvení? Absolutně bez problému!

Výhody: Jestli se bojíte, že ultratenké hroty zlomíte a máte po tužce, zkuste tuto klasickou tužku na obočí od Yves Saint Laurent. Skvěle ovládá umění vyplnit i větší lysinky a přitom stále působit přirozeně, což není málo. Její sametová textura s kokosovým olejem znamená příjemnou měkkost, ale nemusíte se bát rozmazávání (i když co do výdrže by se našly o chlup povedenější kousky). A pochválit musím i její kartáček, který mi zkrotil obočí ze všech tužek nejlíp.

Nevýhody: Zvolila jsem odstín 2 dark brown, který mě trochu zaskočil svým načervenalým podtónem. Nabídka odstínů navíc není zrovna pestrá, takže se zdá, že to bude tužka jen pro pár vyvolených.

Lancôme Brôw Define Pencil

Co se mi líbilo: Ta pigmentace? Wow! Přestože je hrot tenoučký, maluje už v prvním tahu výrazně a není potřeba tlačit nebo přidávat (pokud vám tedy vyhovuje přirozený efekt).

Výhody: Definuje, vyplňuje a přitom se tváří, že v obočí vlastně neexistuje a takhle jste se narodili. Lancôme Brôw Define Pencil je podle mě talent po všech stránkách. Odstín 06 brown se s mým středně hnědým obočím krásně sladil a do tenkého hrotu i textury jsem se zamilovala.

Nevýhody: Jestli se po vypotřebování s tužkou už znovu nesetkáme, bude na vině cena. V tomto případě totiž platí „za hodně peněz, hodně muziky“.

I tyto tužky na obočí stojí za pozornost

Mise „kvalitní tužka na obočí“ nakonec není taková dřina. Chce to jen ujasnit si požadavky a trefit odstín. Vyberete si z našich tipů nového parťáka do kosmetické taštičky?

Další produkty pro obočí v topu