Přejít na hlavní obsah

Korejská péče o pleť aneb 10 kroků k dokonalé kráse

25. června 2021notino.cz
Korejská kosmetika neboli k-beauty zažila svůj boom po celém světě už před několika lety, kdy nám ukázala tajemství zářivé pleti Korejek. Základem je pravidelná skin care zaměřená na důkladnou hydrataci a přírodní ingredience. Korejská péče o pleť se skládá z 10 přesně poskládaných kroků, ale nemusí znamenat dlouhou beauty rutinu. Má sloužit spíš jako návod pro seřazení jednotlivých procedur a vašich produktů, abyste tak docílili maximálního výsledku. Co se skrývá v této zázračné desítce?

1. Odlíčení a čištění olejem

Provádíte rutinu večer? Pak je třeba zbavit se make-upu a nejlepším pomocníkem vám bude kvalitní odličovač na olejové bázi. Naneste přípravek přímo na pleť nebo na odličovací tamponek a nechte pod ním make-up rozpustit. Důležité je zbytečně pleť nedřít, ale opravdu chvíli počkat, až se líčení rozteče samo.

2. Čištění pleti pěnou nebo gelem

Běžným omylem je to, že po odlíčení máme hotovo a pleť je čistá. Hlavní čištění nás ale teprve čeká! Vezměte si čisticí gel nebo například pěnu Heimish All Clean, která obličej důkladně vyčistí a ocení ji i citlivá pleť. Stačí nanést trochu pěny na navlhčenou tvář, napěnit a opláchnout.

3. Peeling

Aby byla pleť ještě čistší a tím víc rozzářená, je potřeba taky pravidelná exfoliace. Díky peelingu se zbavíte odumřelých kožních buněk a černých teček, zabraňujete ucpávání pórů a tvorbě akné. Pro opravdu viditelný efekt doporučujeme peeling zařadit do vaší beauty rutiny jednou týdně.

Nejen o samotnou exfoliaci, ale taky o podporu hydratace se postará peeling Mizon Apple Smoothie díky AHA ovocným kyselinám, kyselině hyaluronové a dalším aktivním látkám.

TIP: Pokud máte hodně suchou nebo citlivou pleť, používání peelingu zvažte, nebo konzultujte s odborníkem. Abrazivní i chemický peeling jsou invazivní a citlivé pleti by tak mohli spíše uškodit. Jestli se tedy pro peeling rozhodnete, vyberte nějaký jemný, vhodný pro váš typ pleti.

4. Tonizace pleti

Zatímco my jsme zvyklí používat toner jako poslední krok čištění pleti, v péči o pleť podle Korejek znamená toner první krok důkladné hydratace a liší se tedy složením. Tonery obsahují hydratační látky, které pomůžou všem dalším produktům podpořit jejich hydratační účinek a tak, pokud budete chtít obohatit svoji rutinu, hledejte mezi specifickými značkami korejské kosmetiky.

5. Pleťová esence

Právě esence je krokem, který v západním světě často, nebo spíše většinou, opomíjíme. Není to chyba, zkrátka jen zvyk. Ale v „korean skin care“ nesmí tato procedura chybět. Úkolem esence je usnadnit absorpci přípravků z následujících kroků a maximalizovat tak hydrataci pleti.

6. Sérum na míru

Teď přichází na řadu cílená péče. S jakým problémem vaší pleti se potřebujete poprat nebo mu předejít? Podle odpovědi vybírejte složení produktu, kterým bývá v tomto kroku nejčastěji sérum.

Pokud prahnete po ještě silnější hydrataci, tím pravým sérem je Korika Korean Heritage s 8 typy kyseliny hyaluronové, která je zde hlavní aktivní látkou. Díky silným hydratačním účinkům se sérum může navíc chlubit i anti-age efektem.

Jestli se chcete zaměřit spíš na vrásky, sáhněte po anti-aging séru ze stejné řady Korean Heritage. Hlavními spojenci jsou v tomto případě kmenové buňky mořských řas. Pronikají hluboko do pleti a chrání ji před UV zářením. Tím pádem zmírňují úbytek kolagenu i celý proces stárnutí, což ještě podpoří například obsah ceramidů v séru.

7. Plátýnková maska

Stejně jako u séra, tak i u masky je jen na vás, jakému účinku dáte přednost vy a váš typ pleti. A nebojte, v korejských pleťových maskách si rozhodně najdete to své. Samozřejmě i v případě, že máte problematickou pleť – té pomůže maska s čisticím efektem Korean Heritage od značky Korika.

8. Oční péče

Není třeba čekat, až se kolem očí objeví první jemné vrásky. Právě pravidelnou péčí o oční okolí první návštěvu těchto vějířků co nejvíc oddálíte. S vyhlazením jemných vrásek vám pomůže oční sérum TONYMOLY Panda's Dream díky bambusovým extraktům.

Do rutiny se taky vyplatí zařadit korejskou masku na oči Korika SciBeauty, která vám pomůže s kruhy a váčky pod očima, nebo například zmírní zarudnutí.

9. Hydratační krém

Hydratace v podobě krému je už téměř finále 10 kroků korejské péče o pleť. Pořád nám jde o to udržet v pleti co nejvíce vody po co nejdelší dobu. Hydratační krém Holika Holika Good Cera dopřeje vaší pleti opravdu intenzivní hydrataci díky kombinaci bambuckého másla, aloe vera a ceramidů. Zároveň pleť důkladně vyživí a bude tak jemnější než kdy dřív!

10. Ochrana před sluncem

Pokud provádíte svou ranní rutinu, po hydratačním krému by měl následovat ještě jeden krok, a to aplikace krému s SPF. Ať už je totiž jakékoli počasí, sluneční paprsky na naši pleť stále dopadají, my ji před nimi musíme bránit a oddálit tak předčasné stárnutí nebo pigmentové skvrny.

Vyzkoušejte krém Erborian BB Cream, který je lehký, příjemný na pleti a má SPF 20. Navíc je tónovací, takže vám pomůže sjednotit barvu pleti a opět – jako téměř v každém kroku „korean skin care“ – dodá pleti hydrataci a výživu.

TIP NA ZÁVĚR: Chcete do své péče dostat ještě víc vychytávek, které oddálí tvorbu vrásek? Pak nemusíte hledat jen mezi séry a krémy, vyzkoušejte masážní válečky KORIKA Tools massage globes. Když je navíc budete schovávat v lednici, užijete si příjemnou ranní masáž, která bude nejen prevencí proti vráskám, ale taky vás zbaví otoků. Skvělou masážní pomůckou je i KORIKA Tools face roller & gua sha, se kterými můžete provádět účinnou gua sha masáž.

Přečtěte si více