Vyzrajte na nateklá víčka

26. září 2021Barbara J.
Všechny to známe – stačí probdělá noc, stres, špatný pitný režim a výsledkem je, že se ráno probudíme s váčky pod očima. Co s tím? Zařaďte do svého beauty rituálu krémy na otoky a kruhy pod očima, dodržujete pitný režim, a pokud to jde, příliš neponocujte a omezte i alkohol.

Jak vyzrát na váčky pod očima?

Na vypnutou kůži bez otoků má kromě výše zmíněných faktorů efekt i dobrá funkce ledvin, které mají čisticí schopnost. Když budete pít dostatečné množství vody, alespoň 1,5 litru denně, snížíte příjem kávy (platí v případě, kdy pijete čtyři a více šálků denně) a černého i zeleného čaje, které mají tendenci zadržovat v těle vodu, a omezíte sůl, uvidíte, jak se kůže kolem očí zázračně vypne a projasní. 

Zkuste terapii chladem

Na oteklá víčka pomáhá i chlad. Spěte v dobře větrané místnosti a po probuzení si obličej několikrát opláchněte hodně studenou vodou. Výborně fungují i gelové chladicí masky, já jich mám doma v lednici hned několik a ráno je vždy přiložím na oči. Dostaví se příjemný pocit, a hlavně okamžitý efekt. Pokud mám více času, vezmu si masážní pomůcku Korika Tools massage globes (ano, mám ji taky uloženou v lednici) a promasíruji s ní obličej. Kromě toho, že je to hodně příjemné, rozproudím taky lymfu, eliminuji otoky, a navíc zpevním kontury tváře.

Pokud nemáte žádnou chladicí pomůcku po ruce, nechejte zchladit namočené sáčky černého čaje nebo kovové lžičky a přiložte je na oční víčka. Černý čaj obsahuje tein, který eliminuje otoky i váčky.
Barbara

Top séra, masky i krémy na otoky pod očima

Tady jsou moje tipy na přípravky, které dokážou nejlépe zatočit s otoky, kruhy i únavou:

Suchá pleť ocení oční krém L’Oréal Paris Hyaluron Specialist, který obsahuje vysokou koncentraci dvou typů kyseliny hyaluronové a oční okolí rychle projasňuje a vypíná.

Mladší ročníky, které ještě rády flámují, ať sáhnou po intenzivní hydratační oční krém proti otokům La Roche-Posay Hydraphase HA .  Ta obsahuje kromě kyseliny hyaluronové i kofein, který má drenážní účinek. Váčky pod očima zázračně mizí!

Když vás trápí stejně jako mě už i vrásky, pak si zamilujete Payot Roselift Collagène Regard. Okamžitě se vpije do pleti, projasňuje a rychle eliminuje otoky. Skvělý je i jako podklad pod make-up. 

Ochablou pleť zase povzbudí a omladí anti-age oční krém proti otokům La Roche-Posay Substiane

Produkty

Oči unavené z věčného koukání do počítače potěší krémy s chladivou a nelepivou texturou:

Za mě jsou jedničky oční krém proti otokům a tmavým kruhům Clinique All About EyesTM nebo Eisenberg Excellence Soin Sublimateur. Oba doporučuji uložit do lednice – po nanesení okamžitě eliminují únavu i tmavé kruhy a zanechávají pocit úlevy a svěžesti. 

Jestliže si chcete dopřát extra péči, použijte oční séra, která mají vyšší koncentraci účinných látek, rychleji pronikají do pleti a účinek je rychleji viditelný. 

Osobně nedám dopustit na regenerační protivráskový koncentrát Shiseido Ultimune Eye Power Infusing Eye Concentrate. Používám ho v kombinaci s očním krémem, jehož účinek ještě zesílí. 

Zralé pleti udělá dobře oční sérum proti vráskám, otokům a tmavým kruhům Shiseido Benefiance NutriPerfect Eye Serum.

A můj poslední tip pro všechny: Chystáte se na večírek nebo potřebujete rychle vypadat svěže? Vyzkoušejte povzbuzující oční masku Garnier Skin Naturals Moisture+ Fresh Look. Aplikujte ji na 15 minut na očištěnou a odlíčenou pleť, pak vklepejte zbytek séra a můžete nanést make-up. 

Otoky a váčky pod očima dokážou pěkně potrápit každou z nás a v neposlední řadě přidají i pár zbytečných let. Když zlepšíte životosprávu a budete používat cílenou oční péči na otoky a kruhy, uvidíte, že nateklá víčka už nebudou mít šanci!

Přečtěte si více