Přejít na hlavní obsah

Sprchové gely Kneipp probudí všechny vaše smysly. Vyzkoušeno!

21. 6. 2024

Andrea Machajdíková

Čtení na 3 minuty

Běžné sprchování se díky těm správným přípravkům může proměnit v dokonalý odpočinek i dobrodružnou jízdu. Záleží na tom, o čem sníte právě vy.

Sprchování je pro většinu z nás běžná rutina, takže by vás možná ani nenapadlo, že můžete dělat něco špatně. Tak schválně, dodržujete tyto zásady správného sprchování? Jeho ideální doba je asi čtyři minuty a podle odborníků je nejvhodnější vlažná voda. Sprchový gel nemusíte pokaždé nanést na každý centimetr těla, stačí do podpaží, na chodidla a intimní partie. Po sprchování se šetrně otřete ručníkem, nikdy kůži nedrhněte. A na závěr přidejte na ještě vlhkou pokožku hydratační tělové mléko.  

Hýčkejte svůj mikrobiom 

Pokud chcete pro svou kůži udělat během sprchování opravdu maximum, myslete i na péči o kožní mikrobiom, což je vrstva pokožky, kde žijí v symbióze s člověkem různé mikroorganismy. Mohou to být bakterie, houby nebo viry. Ale nebojte se, je to zcela normální. Dá se říci, že se tam odehrává takový „tajný život“ kůže. Důležité je, aby panovala rovnováha, která je určujícím faktorem pro správné fungování kožní bariéry. Vlivem stresu, životního stylu i špatně zvoleného sprchového přípravku se může mikrobiom narušit, a kůže je pak velmi citlivá a náchylná k podráždění.  

Náš tip: Pokud chcete o svou kůži správně pečovat, dejte přednost krátkému sprchování nepříliš horkou vodou před dlouhým vysedáváním ve vaně a také pokožce dopřejte sprchový gel vhodný přímo pro její typ. 

Se sprchovými gely Kneipp, ve kterých nejsou žádné parafíny, silikony, minerální oleje ani konzervanty, se každé doposud fádní sprchování promění ve snovou relaxaci. Nejsou testovány na zvířatech, 98 % všech složek v jejich recepturách umí příroda sama odbourat a jsou „mikrobiom-friendly“ a „vegan-friendly“.  

Ponořte se do světa omamných vůní

Zavřete oči a sněte 

Sprchové gely Kneipp důkladně pečují o vaši pokožku, ale zvládnou potěšit i mysl. Jejich omamné vůně vás mohou přenést přesně tam, kde byste zrovna toužili být. Se sprchovým gelem Kneipp Lavender Dreaming se ocitnete v Provence. Zavřete oči a představujte si, jak vás vůně levandule příjemně uklidňuje, pofukuje jemný teplý vítr a vy sedíte v proutěném křesle s výhledem na levandulové pole a popíjíte francouzské víno. Tohle sprchování nebudete chtít nikdy ukončit.  

Lákají vás ještě větší dálky? Co třeba prosluněný Egypt, kam vás přenese sprchový gel Kneipp Good Morning s exotickou a osvěžující vůní limetky? Nebo byste raději vyrazili za dobrodružstvím do Jižní Ameriky? Stačí vám k tomu trocha představivosti a sprchový gel Kneipp Good Mood vonící po šťavnaté maracuje. A pokud je vaším snem Asie, užijte si svůj moment se sprchovým gelem Kneipp Enjoy Life May Chang. Kombinace vavřínu kubébového a citroníku pravého vás v mysli dostane až do daleké Číny.  

Vyberte si ze sedmi různých vůní a proměňte sprchování v aromaterapeutický zážitek a příjemnou relaxaci.  

Objevujte více od značky Kneipp