Přejít na hlavní obsah

Chemický peeling doma? Ano! Ale opatrně

16. 1. 2020

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Potřebujete se zbavit akné, zesvětlit pigmentové skvrny nebo zjemnit vrásky? Okamžitý výsledek a nadšení ze svěží a mladistvé tváře vám přinese domácí chemický peeling.

Chemický peeling

Jedna z nejpopulárnějších procedur dermatologických klinik ženám už nějakou dobu dodává dokonalou pleť na počkání. Ovšem pokrok nejde zastavit, a tak si právě teď můžete chemický peeling provést v soukromí a pohodlí domova. Stačí dodržet správný postup a pak už se můžete ptát zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější.

Co je chemický peeling

Princip je podobný, jako když se had svléká z kůže. Nebojte, nestane se z vás hadice, jen přijdete o vrstvu starých kožních buněk. Ovocné AHA kyseliny nebo kyselina glykolová či mléčná, které peelingy obsahují, zahájí proces hloubkové regenerace a omlazení.

Co dokáže domácí chemický peeling

  • poradí si s akné
  • zjemní jizvičky a vrásky
  • vyhladí nerovnosti
  • zesvětlí pigmentové skvrny
  • barevně pleť sjednotí

Stačí se řídit návodem. Přípravek nanášejte pouze na vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu, očnímu okolí se vyhněte.

Pomalu, ale jistě

Účinky chemického peelingu v kosmetickém salonu jsou rychlejší, ale pleť zhruba po 2–3 dnech prochází očistným procesem, který často doprovázejí stroupky, loupající se suchá kůže či podráždění. Naopak domácí peeling je šetrnější a nástup účinků pozvolnější. Pokožka se může trochu loupat, ale home office kvůli tomu potřebovat nebudete – veškeré následky pošle do věčných lovišť spolehlivý denní hydratační krém.

TIP: Trápí vás pigmentové skvrny na hřbetech rukou? Domácí chemický peeling s nimi udělá krátký proces!

Pozor, slunce!

Pleť po chemickém peelingu potřebuje důslednou ochranu před sluníčkem, protože je velmi citlivá a náchylná k poškození. Za svého každodenního společníka proto adoptujte krém minimálně se SPF 30, majitelky světlé pleti by neměly vycházet z domu bez bodyguarda SPF 50. Veškeré peelingové produkty používejte podle návodu a nekombinujte je navzájem – to byste si zahrávala s alergickou reakcí nebo poškozením či zcitlivěním pleti.

3 top domácí chemické peelingy pro dokonalou pleť

1. Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution je intenzivní chemický peeling pro rozjasnění a hloubkové čištění obohacený o ovocné složky, které dodávají pleti rozzářený vzhled. Tím pádem se jednou provždy rozlučte s mdlou pokožkou, a to platí i pro vegany!

2. Malé znovuzrození tváře zařídí peeling NeoStrata Resurface s kyselinou glykolovou, specialistkou na obnovu kožních buněk. Díky obsahu Aminofilu vyhlazuje, vypíná a rozjasňuje pleť.

3. Dvoufázová noční kúra Lancôme Visionnaire Crescendo vyhlazuje, vyrovnává a prozařuje pleť ve spánku. Nanáší se večer na očištěnou pleť. Během první fáze, která trvá 14 nocí, dojde k odstranění vrchní vrstvy odumřelých buněk. Druhá, stejně dlouhá, ale silnější fáze nastartuje regeneraci a redukci vrásek, rozšířených pórů a tmavých skvrn.