Přejít na hlavní obsah

Recenze: Vyzkoušeli jsme za vás 6 skvělých řasenek! Vyberete si?

22. 11. 2022

Iva Davies

Čtení na 7 minut

Chcete vědět, jaká řasenka je ta nejlepší? Která se neodrolí, neobtiskne, ale jde dobře odlíčit? Otestovali jsme pro vás kvalitní řasenky různých značek, aby se vám lépe vybíralo!

Řasenka! Najdete ji asi v každé kosmetické tašce a i ti, co se jinak nelíčí, řasenku pravděpodobně používají. A pokud najdete tu onu řasenku, ten svatý grál, který vám sedne, nejspíš už po jiné nesáhnete. Přečtěte si, jak obstály ty nejlepší řasenky, které jsme vyzkoušeli my v redakci! 

NOBEA Festive

Co se mi nejvíc líbilo:  

Maximální prodloužení řas a jejich opravdu perfektní oddělení. Co řasenka NOBEA Festive slibuje, pak skutečně předvede.   

Výhody:  

Řasenek už jsem vyzkoušela hodně a svoje favoritky z ruky jen tak nedávám. Nobea Festive ovšem nabízí větší objem s 3D efektem, a to mě zajímalo. Poznám rozdíl? Kartáček téhle řasenky je menší a zaoblenější, než jsem zvyklá, přesto po pár tazích moje řasy nejenom nádherně pozvedla a natočila, ale i krásně a precizně oddělila a výrazně prodloužila (po opakovaném nanesení).  

A to jsem v tomhle hodnocení hodně přísná, jen tak něco mě nenadchne. Skvělé taky je, že řasy neslepuje a černá je dostatečně výrazná díky intenzivním pigmentům. Nobea se mi zdá ideální pro takové to denní, případně jemné líčení, na večírek nebo slavnostní večeři bych přece jen zvolila něco výraznějšího.   

Nevýhody:  

Toužíte po objemnějších a výraznějších řasách? Pak je potřeba tuhle řasenku nanést opakovaně.

Jana U., On-line redaktorka 

ARTDECO Volume Sensation Mascara

Co se mi nejvíc líbilo: 

Kartáček! Miluju huňaté, husté a naprosto klasické kartáčky a od doby, kdy se množí všechny ty zahnuté varianty řasenek, které navíc nemají žádné štětiny, jsem trochu jako lovec pokladů a hledám klasiku. Ale tohle je řasenka s naprosto klasickým kartáčkem. A je boží! 

Výhody: 

Při výběru řasenky odmítám kompromis! Zvlášť proto, že řasy mi příroda nadělila velmi skromné a až zbytečně nenápadné. A když už si vezmu řasenku, chci, aby byla vidět. ART DECO Volume Sensation Mascara vidět je a o kompromisu nemůže být ani řeč. Nepotřebujete x vrstev barvy, stačí „nanést a jít“. Řasy se neslepují, na kartáčku nevytahujete žádné „žmolky“ a nemusíte je pak řešit znovu na řasách. 

Slibuje prodlužování i zahuštění a prodlužuje a zahušťuje. Baví mě právě i to, že opravdu dokáže splnit oba sliby najednou – a fakt viditelně. Prodloužení je pak dokonce podle mě až nadstandardní. Zahuštění „tak akorát“. Drží dobře během celého dne, nic nemusíte opravovat. A odlíčení? Úplně na pohodu! Vzhledem k tomu všemu mě navíc baví i cena! 

Nevýhody: 

Jediné, co jsem nepodchytila úplně u prvních nanášení, byla malinko delší doba schnutí barvy na řasách hned po nanesení. Tam je třeba o něco víc trpělivosti, než jsem byla zvyklá u své staré řasenky. Ale to je fakt maličkost… 

Jana P., On-line redaktorka 

Testované řasenky

Lancôme Hypnôse Le 8

Co se mi nejvíc líbilo:

Pokud opravdu dodržíte postup, který doporučuje výrobce, tak se dočkáte slibovaného – objem a zahuštění řas. Zamilovala jsem se do skleněného obalu a do ultra černé barvy řasenky Lancôme Hypnôse Le 8. A po měsíci používání taky do pevnějších řas!   

Výhody:  

Řasenka je bez vosků a nedráždí citlivé oči – ani když nosíte kontaktní čočky, jako já. Vyhovoval mi měkký kartáček a dvojí aplikace – nejdřív nanášíte plochou stranou kartáčku a pak otočíte tak, aby byla vidět zakřivená strana a dolíčíte. Řasy se tím krásně natočí a prodlouží. Co mě nadchnulo, byla péče.  

Díky aminokyselinám a bambuckému máslu opravdu posílí řasy, zpevní je a jsou hustší a delší. Chce to vydržet, zhruba po měsíci jsou vidět výsledky. A hlavně nezapomenout řasenku aktivovat před prvním použitím – osmkrát vytáhnout a zandat zpátky. Celkově doporučuju, pokud chcete výživu a zároveň černo-černou čerň, budete nadšená!  

Nevýhody:   

Dá se odlíčit jen teplou vodou, takže pozor na deštivé počasí a vlhkost, díky tomu se snadno obtiskne kolem očí. Pro potřebný objem jsou třeba určitě tři vrstvy, takže se mi občas stalo, že řasenka žmolkovala. 

Lenka, Online Content Editor

MAC Cosmetics M·A·Cstack Mascara Superstack Mega Brush

Co se mi nejvíc líbilo: 

K řasence MAC Cosmetics M·A·Cstack Mascara Superstack Mega Brush jsem přistupovala s nedůvěrou, protože vůbec nemá kartáček, na který jsem zvyklá. Do té doby jsem preferovala velké štětiny a široký kartáček. Ale musím upřímně říct, že jsem lepší řasenku, asi nikdy neměla.  

Výhody: 

Řasy protáhne, natočí, nedrolí se a vydrží celý den. Jako opravdu od rána až do večera. Což je skvělé pro někoho, kdo občas stráví den jen v řasence.  

Nevýhody: 

Snad jediné, co bych vytkla, je tvar. Designově sice vypadá fajn, ale ne úplně dobře se drží mezi prsty. Ale to je jen drobná vada na kráse.

Alice, Lead of Content Marketing

Testované řasenky

Yves Saint Laurent Lash Clash Extreme Volume

Co se mi nejvíc líbilo: 

Miluju už samotný obal řasenky Yves Saint Laurent Lash Clash Extreme Volume – při nanášení se velmi dobře drží! Při vyjmutí kartáčku na něm zůstane tak akorát množství produktu, takže se nestalo, že bych se omylem „opatlala“ řasenkou úplně všude!  

Výhody: 

Jsem zvyklá si pokaždé natočit řasy kleštičkami, ale s touhle řasenkou bych se tomu ve spěchu klidně vyhnula. Řasy krásně natočí, zahustí a protáhne. Asi jsem našla svou nejoblíbenější řasenku! 

Nevýhody: 

Ten obal. Sice ho miluju, ale je obrovský! Takže není moc přívětivý do kabelky nebo na cestování! A taky cena. Nerada za řasenky utrácím! 

Iva, Make-up Artist

Estée Lauder Sumptuous Extreme

Co se mi nejvíc líbilo: 

Nerozmazává se! A to jsem od řasenky, která není voděodolná, nečekala. Během dne si často musím upravovat make-up v oblasti pod očima, protože se mi řasenka rychle rozmaže. S řasenkou Estée Lauder Sumptuous Extreme jsem celý den neměla sebemenší problém.  

Výhody: 

Krásně zahustí a prodlouží i těch pár řas, které mám a zvýrazní oči. Velmi mě překvapila již zmiňovanou výdrží, kterou často zaručují jen voděodolné řasenky. Ty se však velmi obtížně a nepříliš šetrně odličují a namáhají tak řasy. Tato řasenka jde však odlíčit skvěle, a tak nemusím večer strávit půl hodiny odličováním, ale nemusím ani snižovat své nároky na výdrž. Potěšilo mě i složení s vitamínovým komplexem. 

Nevýhody: 

Jediná nevýhoda byla pro mě o něco větší kartáček, protože jsem zvyklá používat o něco menší, takže jsem prvních pár použití skončila s obtisknutou řasenkou. Dá se na to ovšem velmi rychle zvyknout a za ty ostatní plusy to stojí. 

Diana, Content Project Manager

Tak už neváháte, jakou řasenku si vybrat? Snad jsme vám našim redakčním testem pomohli!