Serge Lutens Arabieparfémovaná voda unisex

3×
Serge Lutens Arabie parfémovaná voda unisex
Serge Lutens Arabie parfémovaná voda unisex
50 ml

Kód: SER0141 | Toto zboží není momentálně k dispozici

Popis parfému Serge Lutens Arabie
Složení

Vůní koření a sušeného ovoce je parfémovaná voda Serge Lutens Arabie básnickým obrazem marockého tržiště.

  • sladká, orientální vůně
  • bohatá, hřejivá kompozice
  • elegantní, svůdná a dlouhotrvající

Složení vůně
Arabie snadno prozradí svou inspiraci obchodem s kořením kdesi na Středním východě. Hřejivost muškátového oříšku, hřebíčku a myrhy doplňuje živočišná vůně římského kmínu a bobkového listu. Sladký benzoin, fazole tonka a lesní pryskyřice se mísí se santalovým a cedrovým dřevem. Kombinace balzámů a sušeného ovoce připomíná drahé oběti ve starobylých chrámech. Arabie temperamentní, slunečná a záhadná jako Východ sám.

Příběh vůně
K inspiraci parfémované vody Serge Lutens svým typicky záhadným způsobem: „Arábie, nezměrná uvnitř nás samých, objímá všechny vůně.“ Arabie evokuje vznešené vůně obchodní karavany, ořechy, koření a ovoce, vše zabaleno a připraveno na dalekou a riskantní cestu pouští.

Složení

Složení
vavřín, kmín, datle, fík, cedr, sušené ovoce, rozinka, santalové dřevo, mandarinka, myrha, hřebíček, benzoin, muškátový oříšek
Druh vůně
orientální, dřevitá

O značce Serge Lutens

Všestranně nadaný umělec Serge Lutens je dnes především známý pro svou jedinečnou tvorbu parfémů. Narodil se roku 1942 a již od útlého mládí projevoval umělecké nadání. Věnuje se fotografování, filmařině, kadeřnické práci a oplývá také nadáním módního návrháře. V prvé řadě je ale světově známým umělcem na poli vůní a tvorby vizáže.

Serge Lutens svou značku založil až v roce 2000, dříve pracoval pro známou značku Shiseido. Jeho parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejkrásnějších a nejneotřelejších. Za to, kým teď je, prý může období, které sám Sergio považuje za zlomové, kdy byl jako učeň přijat do kadeřnického salonu a začal experimentovat s dekorativní kosmetikou. Odtud také pocházejí jeho originální a na tu dobu velmi extravagantní fotografie. V neposlední řadě je nutno zmínit, že umění v tvorbě vůní Sergeho Lutense bylo v letech 2001–2004 oceněno cenou Fifi za nejlepší originální koncepci parfémů.

Recenze Serge Lutens Arabie