Přejít na hlavní obsah

Trendy 2020: Jak upravit obočí?

24. 4. 2020

notino.cz

Čtení na 5 minut

Obočí podléhá trendům stejně jako všechno ostatní. Hodně z nás určitě pamatuje extrémně úzké obočí 90. let a pravděpodobně se na tuhle éru snaží zapomenout. Cara Delevingne nám naopak ukázala, že výrazného obočí se nemusíme bát. Obočí dokresluje linie naší tváře a celkový vzhled dokáže výrazně změnit. Je ale jen na vás, jak ho budete upravovat. My vám řekneme, jaké jsou v případě obočí trendy roku 2020 a jak upravit obočí krok za krokem!

Trendy obočí

Než začnete obočí upravovat, musíte se rozhodnout, jaké obočí vůbec chcete. Sepsali jsme pro vás ty největší trendy obočí 2020. Nechte se inspirovat!

Soap brows

Pokud máte Instagram déle než týden, určitě jste už tento trend viděli – a možná o tom ani nevíte. Tzv. soap brows je tvar obočí, který se opravdu vyčesává pomocí kartáčku a obyčejného mýdla.

Místo mýdla můžete samozřejmě použít i fixační gel na obočí. Maybelline Brow Drama seženete v transparentní variantě, ale pokud chcete obočí dodat trochu sytosti, zvolte jeden z hnědých odstínů – vaše obočí udrží zafixované až 14 hodin! Chloupky vyčesávejte směrem nahoru – všechny se tak hezky uhladí, narovnají a vaše obočí se opticky rozšíří.

Přirozené obočí

Tento název mluví sám za sebe – přirozené obočí nevyžaduje tolik úprav, jelikož si ho nemusíte trhat. Nechte chloupky dorůst tak, aby si obočí zase "ujasnilo" svůj přirozený tvar! Abyste docílili efektu ležérní elegance, stačí použít řasenku nebo gel na obočí pro fixaci.

Obočí tón v tónu

Tento trend může krásně doplnit trend přirozeného obočí. Jde totiž o barvení co nejpřirozenější barvou tak, aby dokonale ladila s přirozenou barvou chloupků a vaší pleti. Na pomoc si vezměte sadu na úpravu obočí NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder a pomocí kombinace správných odstínů tak docílíte perfektního výsledku.

Výrazné obočí

Ano, pořád je tu s námi! Trend výrazného obočí je stále aktuální, oblíbený a jeho název mluví sám za sebe. Pokud chcete výraznější obočí vyzkoušet, musíte chvíli vydržet a opět chloupky netrhat. Jestli máte i přes měsíční pauzu s pinzetou obočí málo husté, stačí si najít toho správného pomocníka! Pro perfektní výraznou barvu použijte pomádu na obočí L’Oréal Paris Paradise Extatic, která je vysoce pigmentovaná a vydrží celý den.

Jak si vytrhat obočí

Trhání obočí stojí a padá na opravdu kvalitní pinzetě. Když ji máte, stačí dodržet pár jednoduchých pravidel a za chvíli je hotovo.

 • Zjemněte pokožku v okolí obočí – opláchněte si obličej teplou vodou, nebo nejlépe namočte ručník do horké vody a na minutu až dvě si ho přiložte na obočí. Chloupky tak změknou a vytrhávání bude snazší a méně bolestivé.
 • Vezměte si kvalitní pinzetu – ta by měla mít ostrý konec, jelikož s takovým chloupky snadněji vytrhnete.
 • Přikládejte pinzetu ke kořenu chloupku – pokud ho chytnete někde jinde, chloupek můžete spíše zlomit, o to hůř pak půjde vytrhnout.
 • Vytrhávejte vždy po směru růstu chloupků! Pokud budete trhat proti směru, můžou začít zarůstat.
 • Začněte vytrhávat z vnější strany a postupujte ke středu

Ať už zvolíte jakýkoli tvar, nezapomínejte na základní pravidla:

 • Obočí má začínat nad vnitřním koutkem oka
 • Nejvyšší bod obočí by měl být u obou dvou ve stejné výšce
 • Obočí by mělo být dostatečně dlouhé. Pokud si nejste jistá, zkuste starý známý trik a přiložte si ke chřípí nosu například tužku. Druhý konec tužky směřujte kolem vnějšího koutku oka až k obočí. Tam, kde končí tužka, by mělo končit i vaše obočí.

Barvení obočí

Pokud zvolíte domácí barvení obočí, je důležité postupovat správně, abychom se nemuseli následující týden nebo dva skrývat před světem. Barva na obočí by se měla doplňovat zhruba po dvou týdnech, takže ušetříte hodně času – samozřejmě, pokud nemáte permanentní barvu na obočí nebo jinou úpravu, která vyžaduje návštěvu odborníka.

Jak si obarvit obočí

 • Vyberte si správný odstín barvy na obočí.
 • Obočí nejdříve zbavte jakéhokoli make-upu nebo mastnoty.
 • Barvěte obočí, které je už upravené do požadovaného tvaru.
 • Držte se návodu – hlavně co se týče doby působení barvy.
 • Nezapomeňte barvu smíchat s aktivační emulzí, pokud je potřeba.
 • Barvu na obočí nanášejte zkoseným štětečkem.
 • Nanášejte velice opatrně. Jestli barva chytne na špatném místě, pokazí to precizní tvar obočí.

Pokud si netroufáte na klasickou barvu na obočí, doporučujeme gelovou Maybelline Tattoo Brow – barvu jednoduše sloupnete a vydrží na obočí jen několik dní.

Tak co, už jste se rozhodli? Vyzkoušíte něco nového nebo raději nebudete se pustíte jen do lehkých úprav? Ať tak či tak, nezapomeňte, že obočí mají být sestry, ne dvojčata – ale musí se aspoň kamarádit!