Přejít na hlavní obsah

Omamné podzimní svíčky a bytové vůně: Dokonalá atmosféra zaručena!

13. 10. 2020

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Ráda si užíváte teplo domova, zatímco listy stromů zlátnou a v sychravém větru se snášejí k zemi? Abyste si tuhle atmosféru vychutnala naplno, vybrali jsme pro vás ty nejlepší podzimní vůně do bytu. 5 unikátních designových svíček si určitě zamilujete! Uvidíte, že až si tu svou „nej“ zapálíte, na podzimní plískanice za oknem rychle zapomenete.

Hořící krb

Neodoláte sladkým švestkám a koňaku? Woodwick Black Plum je tou pravou podzimní svíčkou pro vás. Jestli jste navíc fanynka zvuku dřeva praskajícího v krbu, pak vás potěší, že je opatřena dřevěným knotem, který ho vzdáleně připomíná. Náplň svíčky vydrží hořet 30 až 40 hodin.

Vůně podzimu

Jako by se vracely vzpomínky na podzimní odpoledne s babičkou... Pokud milujete nezaměnitelné aroma koláčů právě vytažených z trouby, oceníte svíčku DW Home White Pumpkin + Vanilla. Kombinuje v sobě totiž pečenou dýni, smetanu a marshmallow. Minimalistický design navíc osvěží každý hygge interiér.

Magický večer

Ideální vůně na podzim se skládá z myrty, mandlí a koření. Jste stejného názoru? Pak do svého pokoje vneste trochu severské mytologie prostřednictvím svíčky Smells Like Spells Norse Magic Frigga s dřevěným knotem, jejíž spirituální síla u vás doma vykouzlí harmonické prostředí. Je ručně vyrobena z bio sójového vosku a vydrží hořet až 40 hodin.

Dřevo a kouř

Ne náhodou byla veganská svíčka KOBO Woodblock Bourbon 1792 pojmenována po slavném bourbonu. Už tvar a barva nádoby naplněné sójovým voskem napovídají, že si její aroma dubu, santalu, kouře a fialky nejvíc užijete se zlatavým mokem v ruce. A víte, že se svíčka od KOBO vůní originálnímu Bourbonu 1792 opravdu přiblížila? Experti ho popisují jako jemně máslový s kouřovými, květinovými, dubovými a kořeněnými tóny.

Sladká tečka

Nejsladší z celého našeho výběru podzimních svíček je bezesporu Milkhouse Candle Co. Creamery Brown Butter Pumpkin s výdrží až 60 hodin. Podmaní si vás kompozicí složenou z hnědého cukru, vanilkového krému, másla, skořice a muškátového oříšku. Kdo by takovému sladkému pečení, a přitom zcela bez kalorií, odolal?

Podzimní vůně vyčaruje i katalytická lampa

Možná že svíčky vám nic neříkají, ale svůj byt byste přece jen ráda příjemně provoněla. Už jste měla tu čest s katalytickou lampou? Právě Ashleigh & Burwood London Dragon's Eye na principu katalytické reakce bez plamene funguje. Účinně osvěží a vyčistí vzduch v celé místnosti, a navíc se stane krásným designovým doplňkem každé domácnosti.

Parfém pro váš domov

Jako další „nesvíčkovou“ alternativu můžete zvolit tyčinkový difuzér s vůní podzimu Ambientair Lacrosse Wood & Tonka, který vás potěší dřevitými tóny ve spojení s nasládlými fazolemi tonka. Intenzitu snadno uzpůsobíte svému osobnímu vkusu – čím více tyčinek do nádobky difuzéru ponoříte, tím bude silnější. Stejného efektu docílíte, když namočené tyčinky čas od času otočíte.

Náš TIP: Chcete si podmanivé podzimní aroma užívat i ve svém šatníku nebo autě? Dopřejte si skvělý mix bergamotu, eukalyptu a cedru díky vonným kartám Notino Home Scented Cards Eucalyptus & Rain.

Jaká podzimní svíčka nebo vůně zvedne náladu vám? Nebo máte jiné triky, jak si v tomhle ročním období zpříjemnit domácí atmosféru?