Přejít na hlavní obsah

Letní nehty 2020: Co nás baví?

10. 6. 2020

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Kdy jindy si pohrát s manikúrou než v čase dovolených a letní pohody? Vždyť hravé letní laky na nehty k slunečnému ročnímu období zkrátka patří. Vyberte si jednu z pěti barevných nehtových inspirací a přivítejte léto v novém stylu!

Jemné pastelové nehty

Základem pastelových odstínů bývá nejčastěji bílý nebo šedý tón, který se smísí s pestrou barvou. Vznikají tak něžné barevné variace, jako u odstínů Peak Show a Candy Apple od značky Essie. Pastelové tóny dokonale podtrhnou opálení a „obléknout“ je můžete klidně i do práce. Navíc právě pudrově růžová a mátová ve studeném nude looku patří k trendy barvám laků na nehty 2020.

Ombré nails

Vytvořte si jedinečné nehty na léto postupným prolínáním tmavého odstínu do světlého! Kombinací modré barvy Essie Bikini So Teeny a laku Collistar v odstínu Bianco Latte dosáhnete stylového ombré snadno. Stačí mít po ruce houbičku na mytí nádobí. Nehty nejprve nalakujte světlým lakem. Poté si z houbičky odstřihněte malý kousek, přeneste na něj štětečkem druhou barvu a aplikujte ji doztracena na špičce nehtu. Pro výraznější efekt použijte dvě vrstvy, které pak ještě přelakujete bezbarvým top coatem, a top nehty 2020 jsou na světě!

Barevná francouzská manikúra

Některé inspirace na nehty nikdy nezklamou, jako nesmrtelná francouzská manikúra. Letos budou letní nehty zdobené barevnými konci namísto klasických bílých špiček. V kurzu jsou typicky letní barvy na nehty – neonky, jako například zelená Zap-Tastic, žlutá Zesty nebo červená Sizzle od Makeup Revolution Neon. Půlkruhy lakujte pomocí šablonek, abyste měli jistotu, že budou opravdu precizní.

Každý nehet jiný

Zapomeňte na letní nehty zdobené jedním odstínem, IN je střídání dvou odlišných barev. Sáhněte třeba po světlounce pudrovém laku s intenzivním barevným krytím a gelovým efektem Pure Nude od NOBEA Festive, který se dokonale tón v tónu doplňuje s výraznějším růžovým odstínem Dusty Roses stejné značky. Střídejte je klidně nepravidelně a hravě!

Různé vzory a barvy

Jak už předpověděly fashion weeky na začátku roku, minimalismus bude letos v létě nežádoucí! Vizážisté totiž dali trendům v lakování nehtů nový grafický rozměr proužků, puntíků a vlnek. Jak ale na to? Komplikovanější lakování vám půjde od ruky s pomocí specializovaných šablon, tečky pak vyžadují pevné zápěstí a ultra tenký štěteček nebo párátko. K vytváření vzorů jsou obzvláště vhodné rychleschnoucí laky s dlouhotrvajícím účinkem, jako je Maybelline Colorama, nebo laky na nehty s gelovým efektem bez užití UV/LED lampy, jako je Sally Hansen Miracle Gel™.

Naše rada na závěr:

Nezapomeňte, že z dlouhotrvající barvy se budete těšit mnohem víc dní, pokud pod ni nejprve nanesete podkladový lak a nakonec ji ošetříte top coatem.