Přejít na hlavní obsah

Minerální make-upy a pudry pro perfektní pleť

5. 4. 2019

Jana P

Čtení na 3 minuty

Minerální make-upy a pudry: nechte svou pleť dýchat

Znáte ten pocit, kdy nanesete make-up, zafixujete ho pudrem, ale cítíte se jako „pod maskou“? Ne každé z nás vyhovuje tradiční líčení. A pokud to tak máte právě vy, čtěte dál. Mám pro vás líčení za pomoci tzv. minerálního make-upu a minerálního pudru. V čem jsou jiné? Vlastně úplně ve všem!

Minerální make-up i pudr jsou jako peříčko

Minerální make-up stejně jako minerální pudr bývá sypký, pudrový, jen výjimečně kompaktní. Je přírodní, tvořený jemně namletými druhy slídy nebo minerály, jako jsou oxidy železa, oxid titaničitý, zinečnatý. Neobsahuje parabeny, silikony, barviva ani parfemaci a představuje tak líčení vhodné i pro alergiky nebo citlivou pleť. (Pozor jen u suché pokožky, případně obsažené oxidy zinku by ji mohly dále vysušovat!)

Potřebujete speciální štětce kabuki

Odlišné je i nanášení. Aplikujte krém a hned vezměte minerální make-up. Žádné podkladové báze! Minerální make-up se potřebuje chytit rovnou vaší pokožky. A jak se na ni dostane? Ideálně díky štětcům kabuki nebo flat kabuki.

Mají husté štětiny, rovně střižené. A zatímco kabuki vypadají jako retro pánská štětka na holení, flat kabuki mají delší držení a štětiny kratší. Díky tomu dovolují přesnější nanášení, když chcete minerální make-up použít místo korektoru. Protože i to jde.

Jak kryje minerální make-up? Skvěle!

Pochybujete-li o krycích schopnostech minerálního líčení, pak zbytečně. Pigmentace je fantastická, takže stačí troška prášku, a můžete zakrývat nedostatky. Když naopak minerální make-up, potažmo pudr, nanesete na celý obličej, k pleti přilne a sjednotí její odstín, ale nechá ji dýchat.

Neucpává póry, obsažené minerální látky pleť vyživují, navíc obsahují přirozené SPF (cca SPF 10) a už samotný minerální make-up zanechává sametový finiš. A které stojí za vyzkoušení?

Minerální pudrový make-up Mary Kay Mineral Powder Foundation bezvadně kontroluje lesk pleti, hravě zarovnává jemné vrásky a na tváři vydrží opravdu celý den. Obsažený křemenný prášek pak chrání pleť před vnějšími vlivy.

Minerální make-up Alima Pure Face je skvěle pigmentovaný, a kdyby vám nevyhovovala sypká varianta, má Alima Pure i kompaktní, v balení se zrcátkem.

Minerální pudr Gosh Mineral Powder nabízí velmi přirozené odstíny, skvěle fixuje make-up a na tváři si ho ani nevšimnete. Na dotek přitom bude naprosto sametová!

Makeup Revolution Luxury Powder je vegan friendly! Zvládá začervenání pleti i zmírňuje růžový podtón, pokud je to pro vás problém. Díky sítku umožňuje také extrémně jednoduchou aplikaci.

A nakonec? Fantastický bronzující minerální pudr Clarins Face Make-Up Bronzing Duo! Dovoluje konturování obličeje, zaručuje přirozeně zdravý vzhled pleti, díky extraktům z bílé čaje a vitaminu E zabraňuje působení volných radikálů.