Přejít na hlavní obsah

RECENZE: Je sluneční kosmetika Daylong spolehlivá?

31. 7. 2015

Martina

Čtení na 5 minut

Léto a s ním spojené období dovolených vrcholí a s nimi se prodlužuje i doba, kterou vystavujeme naši pokožku přímému slunečnímu zaření. Toto záření obsahuje i škodlivé UVA a UVB paprsky, které má na naši pokožku řadu negativních účinků. Nejenže způsobují předčasné stárnutí pleti a její vysušování, ale jsou i významným faktorem vzniku rakoviny kůže. Umíme se jim účinně bránit a zvolit pro naši pokožku tu nejlepší ochranu? Pokud jste na pochybách, tak pro vás máme tip. Dnes vám představíme značku Daylong, předního výrobce sluneční kosmetiky, a jak již samotný název napovídá, výrobky této značky se vyznačují tím, že vaši pleť ochrání doopravdy v průběhu celého dne.

Výrobky značky Daylong se vyznačují tím, že v sobě kombinují medicínské přístupy nejvyšší kvality spojené s maximální ochranou před škodlivým zářením a kladou důraz na to, aby bylo jejich používaní pro pokožku maximálně přirozené a příijemné. Všechny výrobky jsou ve forme speciálně vyvinutého lipozomálního locia, které předchází nepříjemného pocitu lepkavé pokožky. Kromě řady Daylong určené pro normální pokožku existují ještě řady Daylong Sensitive s vysokým ochraným faktorem a určené pro citlivou pleť a také řadu Daylog Kids vyvinutou speciálně pro děti.

Daylong Ultra mléko na opalování bez parfemace SPF 25

Toto opalovací locio je ideální volbou pro ty, kteří netrpí žádnou alergií na slunce nebo nemají výrazně citlivou pokožku. Má středně vysokou širokospektralní ochranu UVA a UVB ochranu s faktorem SPF 25. Je vysoce odolné nejen vůči sladké, ale také slané vodě. Pokožku hydratuje a nemastí ji, obsahuje Aloe Vera a tím i zmírňuje podráždění pokožky vystavené přímému slunečními záření. Neobsahuje parfemaci ani žádné konzervační látky. Doporučuje se aplikovat minimálně 20 minut před sluněním a nechat dostatečně absorvovat. Koupání se doporučuje až po plném vstřebání výrobku pokožkou.

Moje osobní zkušenost s tímto mlékem na opalování?

Bohužel má poněkud nižší faktor, tak bych si ho asi netroufla vzít na dovolenou k moři, kde vystavuji pokožku intenzivnímu slunečnímu záření celý den. Ale na krátkodobější pobyt na sluníčku někde v Čechách je ideální. Jeho konzistence je tak akorát – není hustá ani příliš tekutá, takže se pohodlně nanáší i roztírá. Já osobně ještě velmi oceňuji to, že je bez parfemace, takže jednak mě neruší žádná vůně, která by mi třeba nebyla příjemná, a navíc nedráždí pokožku. Mléko se do pokožky rychle vstřebá a zároveň pokožku hydratuje (už jsem nemusela použít žádné jiné tělové mléko). Co se ochrany pokožky týče, tak jsem i vzhledem k faktoru 25 byla spokojená. Pokožka nepálila, nezčervenala, neobjevil se ani sluneční ekzém, na který trpím. Ale jak říkám, na celodenní ležení na pláži bych volila vyšší faktor. Co jsem si ale na dovolené nemohla vynachválit je Daylong regenerační mléko po opalování.

Daylong After Sun regenerační mléko po opalování

Stejně duležitá jako péče o pokožku před opalováním, je i ta, která po něm následuje. Používání výrobků po opalování nejen pokožku zklidňuje, hydratuje a napomáhá jejich regeneraci, ale přispívá i k tomu, že vaše opálení bude maximálně přirozené a vydrží delší dobu. Obsahuje dexpanthenol a glycerin pro maximální péči o vaši pokožku, rychle se vstřebává, má lehkou parfemaci a protože i přijemně chladí, tak ho můžete používat i během těch nejteplejších dnů v kombinaci s vašim klasickým opalovacím mlékem. Přispějete tím k tomu, že Vaše pokožka bude přijemně hebká a zdravá a to je to hlavní!

Daylong After Sun jsem používala na dovolené každý den po opalování a musím říct, že jsem se na to každý večer těšila. Mléko je neuvěřitelně příjemné – stejně jako mléko po opalování se skvěle roztírá a rychle vstřebává, přesto je ještě dlouho po aplikaci cítit, že pokožku regeneruje, protože krásně chladí i několik minut po nanesení. Má lehkou, čistou parfemaci, která je také velmi příjemná. Co je však asi to nejlepší je to, že vyrovnává opálení, takže i pokud máte večer pokožku lehce načervenalou, ráno se probudíte s krásně bronzovou barvou. Nic vás nepálí a pokožka je i skvěle hydratovaná. Pokud se chystáte ještě letos opalovat, doporučuji!