Miss Czech Republic: Jak pečuje o své vlasy Mirka?

18. října 2018notino.cz
Dnes vám řeknu svoje tipy pro výběr vlasové kosmetiky. Vlasy máme každý trochu jiné a každému sedne trochu jiná vlasová kosmetika, ale i tak věřím, že si mezi mými tipy něco najde úplně každý. Tak jdeme na to.

Něco o mých vlasech

Moje vlásky jsou hnědé, dlouhé a hodně husté. Mám trochu roztřepené a sušší konečky, takže jim věnuji speciální péči. Protože mám vlasy poměrně těžké, nedrží mi na nich vlny. Kulma, kterou vám dnes představím, si s tím ale snadno poradí.

Kadeřníka navštěvuji tak jednou za půl roku. Někomu se to může zdát málo, ale já raději pečuji o svoje vlásky doma. Měla jsem chuť zkusit extravagantnější šedivou barvu, ale nakonec jsem se rozhodla, že si nebudu ničit vlasy. Vyzkoušela jsem jen jednou zesvětlené konečky, ale teď se držím své oříškové barvy.

Jakou vlasovou kosmetiku nejraději používám

Moje oblíbená značka je Maria Nila. Líbí se mi, že má přírodní produkty, které jsou 100% veganské, neobsahují ftaláty a neškodí životnímu prostředí. Má spoustu produktových řad pro různé typy a problémy vlasů, takže si z jejích produktů vybere každý.

Jak se starám o vlasy krok za krokem

Rozčesávání

Nejprve vlasy důkladně pročešu. Miluji hřeben Tangle Teezer Wet Detangling, na který nedám dopustit. Nikdy mi jiný hřeben nerozčesal vlasy tak lehce. Takže všem můžu doporučit! Navíc má růžovou barvu :).

Mytí vlasů

Na mytí vlasů používám šampon pro objem jemných vlasů Maria Nila Pure Volume. Má neuvěřitelně krásnou vůni, jako všechny produkty od Maria Nila, které používám. I když nemám tolik jemné vlasy, tak výživa a regenerace jsou pro mě důležité. S vlasy totiž často pracuji, tak jim ráda dopřávám to, co potřebují.

Výživa vlasů

Po umytí použiji kondicionér Maria Nila Pure Volume, který skvěle hydratuje vlasy. Jsou po něm krásně voňavé, snadno rozčesatelné a nejsou po něm zplihlé. Když kondicionér smyju, důkladně vlasy rozčešu hřebenem a pak už je čas na masku.

Dvakrát až třikrát týdně používám masku Maria Nila Colour Refresh Cacao, která dodává vlasům kakaový odstín. Má skvělý design a nádherně voní. To na produktech od Maria Nila miluji asi nejvíce. Bála jsem se nejdříve té barvy, ale jde o to, kolik si masky na vlasy dáte. Odstín Cacao můžou použít i slečny se světlými vlasy. Lehce se vymývá, takže žádný strach, že vaše světlé vlasy budou najednou hnědé :D.

Když nepoužiju masku, tak používám úžasný balzám pro extrémně suché vlasy Kérastase Nutritive Magistral. Balzám chrání před poškozením vlivem tepla a vlásky se po něm krásně rozčesávají, voní, a jsou úžasně lesklé. Za mě jeden z top přípravků.

Fénování

A pak přichází čas fénování. Ještě než použiju fén, tak nesmím zapomenout na skvělý Maria Nila Style & Finish. Je to vyživující a ochranný krém před tepelnou úpravou, ke kterému bych mohla čichat celý den. Ta vůně je úžasná a já jako každá žena naprosto miluji, když vlasy voní. Krém funguje skvěle, vlásky mám lesklé, navíc hydratuje a dodává výživu. Netřepí se po něm tolik konečky a nelámou se vlásky.

Na fénování používám naprosto boží fén Remington PROluxe AC9140. Vlasy nefénuji tak dlouho jako dříve, ale díky rychlejšímu a efektivnějšímu prosušení vlasů, je vše rychlé. Navíc má funkci chladného vzduchu pro fixaci účesu a můžete si regulovat teplotu. Takže za mě fén, který má vše, co potřebuji a jiný bych už nechtěla! :)

Žehlení vlasů

Když si vlásky žehlím, tak jedině žehličkou Remington PROluxe S9100. Tahle žehlička vám vlasy vyžehlí do hladka a do maximální rovnosti! Jsem nadšená. Nikdy mi žádná žehlička nevyžehlila vlasy tak jako tahle. A co se mi moc líbí, že žehlení s ní je opravdu rychlé. Rychlost nahřátí je taky neuvěřitelná. Jen ji zapnete a už hoří :D.

Kulmování vlasů

Na mé krásné vlny používám kulmu Remington PROluxe CI91X1. Moc jsem si ji oblíbila, protože dělá úžasné vlny, které drží! Má krásný design a lehké ovládání. A super je, že má funkci automatického vypnutí po delší nečinnosti.

Styling a fixace účesu

Pro zafixování účesu používám lak na vlasy Maria Nila Style & Finish. Hodně laků, které jsem vyzkoušela, nedrží, anebo po nějaké době fixace zmizí. Tenhle lak mi vydrží vždy celý den, a to je pro mě maximální spokojenost. Snadno se vyčesává a zbytky laku ve vlasech nezůstávají.

Když potřebuji větší objem, přichází na řadu pěna Maria Nila Pure Volume. Používá se na vlhké vlasy. Co je skvělé, že neslepuje vlasy a nezatěžuje je. Maximální spokojenost.

Můj favorit na závěr

Na co nesmím zapomenout, je můj oblíbený olejíček na konečky Wella Professionals Oil Reflections. Olejíček nanesu do konečků suchých vlasů a hned je vidět rozdíl. Nejenže dodává kompletním výživu, ale i lesk a ochranu. A samozřejmě nádherně voní. Vůně u vlasové kosmetiky u mě vždy vyhrává a věřím, že si olejíček stejně jako já zamilujete.

Přečtěte si více