Zubní kartáček

Filtr
Cenové rozpětí

Tvrdost vláken
Pro koho?
Dárky a akce
Hodnocení
 •   35
 •   6
 •   1
 •   1
Nejprodávanější

Kartáčky na zuby: jak si vybrat ten pravý?

Užijte si skvělý pocit ze zdravých a zářivě bílých zubů! U nás nejdete jen ty nejlepší kartáčky na zuby, které nedají zubnímu kazu a plaku šanci. Nabízíme vám zubní kartáčky od oblíbených a dentisty uznávaných značek Curaprox, Swissdent nebo TePe a kromě klasických kartáčků různých tvrdostí a velikostí u nás najdete i řadu speciálních kartáčků pro různorodé použití.

Kartáček na zuby je nepostradatelným pomocníkem při péči o ústní dutinu. Vyberte si ten nejlepší zubní kartáček a ovládněte správnou techniku čištění zubů. Odměnou vám budou zdravé zuby bez zubního kazu a zářivý úsměv!

Elektrický nebo manuální kartáček?

Manuální i elektrické kartáčky mají své nesporné výhody. Klasické zubní kartáčky jsou levnější a zuby si s nimi vyčistíte kdekoliv a kdykoliv. Moderní elektrické sonické zubní kartáčky jsou zase k zubům a dásním mnohem šetrnější a čištění zubů je s nimi navíc hračka a zábava.

Výhody elektrického zubního kartáčku

 • Je výkonnější než manuální.
 • Zuby čistí rychle a precizně.
 • Správnou dobu čištění zubů hlídá za vás.
 • Je vhodný i pro ty, kteří nemají zvládnutou správnou techniku čištění.

Výhody manuálního zubního kartáčku

 • Je cenově dostupný pro každého.
 • Není jej třeba dobíjet nebo dokupovat baterie.
 • Je tichý, skladný a vhodný na cesty.
 • Pořídíte různé typy a vyčistíte tak všechny zuby i mezizubní prostory.

Druhy manuálních kartáčků na zuby

Klasický zubní kartáček

Klasický kartáček na zuby není třeba představovat. Pořídíte ho v nejrůznějších variantách a vyčistíte s ním celé zuby i dásně. Vyberte si tvar a velikost, která vám nejlépe sedí a barvu, která se vám líbí.

Jednosvazkový nebo solo kartáček na zuby

Jednosvazkovým zubním kartáčkem se při čištění dostanete k hůře dostupných místům, kde se usazuje zubní plak. Snadno se zbavíte nečistot ze zadní strany zubů, z mezer v nerovném chrupu nebo plaku usazeného na přechodu zubu a dásně. Solo kartáček je menší než klasický zubní kartáček – má jen jeden svazek vláken, který se dostane téměř všude. Další výhodou je možnost suchého dočišťování – jednosvazkový kartáček nemusíte namáčet a zuby si vyčistíte všude.

Přírodní kartáček na zuby

Tento kartáček potěší každého milovníka přírody a odpůrce plastů. Je šetrný nejen k dásním a zubům, ale především k životnímu prostředí. Pro výrobu ekologických kartáčků jsou využívány především přírodní materiály a jsou až ze 100 % rozložitelné v přírodě. Vyzkoušejte například bambusový kartáček na zuby, se kterým je čištění hračka. Bambus je oproti ostatním typů dřeva zcela unikátní – lehké kartáčky z bambusu nezanechávají po čištění v ústech pachuť dřeva.

Cestovní kartáček na zuby

Díky svým menším rozměrům nezabere téměř žádné místo v tašce a stane se vaším společníkem při každé kratší i delší cestě. Kompaktní kartáček je praktickou pomůckou, když ani na cestách nechcete šidit důkladnou ústní hygienu.

Kartáček na rovnátka

Zubní kartáček na rovnátka je vyroben pro efektivní odstranění všech nečistot ze zubů i zámečků rovnátek. Hlavním rozdílem oproti klasickému kartáčku je prostřední výřez vláken. Kratší vlákna ve středu kartáčku čistí zámečky rovnátek a dlouhá vlákna zuby.

Dětský zubní kartáček

Kartáček pro děti má menší rukojeť, hlavičku a jemnější vlákna, která nedráždí dásně. Jednotlivé dětské kartáčky na zuby se liší podle věku, kdy jsou pro děti vhodné. Asi od deseti let mohou děti přejít na klasické zubní kartáčky pro dospělé. Kromě správné velikosti dětského kartáčku na zuby je pro děti důležitý i jeho design, díky kterému se budou na čištění zubů těšit. 

Kartáček pro miminka

Kdy je vlastně ten pravý čas začít čistit zuby miminku? Děti by si měly zvykat, že jim někdo sahá do úst. Proto je navykněte pomocí kartáčku pro první zoubky na pravidelnou ústní hygienu co nejdříve. Kolem 5. měsíce věku se začínají prořezávat první zoubky a začíná tak jejich čištění. K tomu využijte dětský zubní kartáček na prst, kterým dvakrát denně jemně promasírujte dásně a otřete plak z prvních zoubků. S masáží dásní pomůže také kousátko na zuby, které děti zabaví, a přitom dobře poslouží.

Jakou zvolit tvrdost kartáčku?

Kromě tvaru a velikosti se liší kartáčky i tvrdostí vláken. Ty vybírejte podle citlivosti zubů a dásní:

 • Měkké zubní kartáčky jsou vhodné pro citlivé zuby a krvácivé dásně. Jsou šetrné k vaší zubní sklovině.
 • Tvrdší vlákna kartáčků důkladně vyčistí i skvrny od kávy nebo cigaret. Je ale třeba používat je citlivě, aby nedošlo k poškození skloviny či podráždění dásní.
 • Středně tvrdé zubní kartáčky jsou pak ideální zlatou střední cestou. Zuby kvalitně vyčistí, a přitom nepoškodí vaše dásně.

Jak si správně čistit zuby?

 • Zubní kartáček držte v ruce jako tužku.
 • Klasický ruční kartáček přiložte pod úhlem asi 45 stupňů zároveň k dásním i zubům.
 • Zuby čistěte pohyby nahoru a dolů a příliš netlačte.
 • Dodržujte vždy stejný postup čištění, tak nezapomenete na žádnou oblast, ani místa, přechodu mezi zubem a dásní.
 • Zuby čistěte až do jejich úplného vyčištění. Minimálně 2 minuty dvakrát denně a věnujte dostatečný čas všem oblastem v ústech.
 • Prostory, kam se zubním kartáčkem nedostanete, dočistěte mezizubními kartáčky nebo ústní nití.

Další tipy najdete v našem článku Jak si čistit zuby.

S pastou nebo bez pasty?

Zubní pasta obsahuje látky, které usnadňují čištění zubů, a navíc osvěžuje dech. Pro vyčištění zubů je ale zásadní především správná technika čištění zubů, díky které se zbavíte plaku a zamezíte vzniku zubního kazu. Kvalitně prováděné čištění zubů bez pasty tak může být stejně efektivní jako čištění pomocí pasty na zuby.

Jak často měnit kartáček na zuby?

Během používání se zubní kartáček opotřebovává. Zároveň v něm mohou přežívat bakterie škodící ústní dutině. Proto ho každé 3 měsíce vyměňte za nový a pojistěte si tak jeho maximální účinnost při odstraňování zubního plaku.

Jak na perfektní ústní hygienu

Kromě čištění zubů klasickým kartáčkem zařaďte do své každodenní rutiny i další pomocníky pro zdravé zuby a dásně:

Ať už si vyberete elektrický nebo manuální zubní kartáček Curaprox, Tepe nebo Swissdent, dodržujte pravidelnou ústní hygienu a pochlubte se zdravými a bílými zuby!

celý text skrýt text