Přejít na hlavní obsah

Vetiverové parfémy

Hledáte vůni, která je známá svými blahodárnými účinky při vyčerpání a stresu? Pak si vás vůně vetiveru okamžitě podmaní. Rostlina vetiver je známá již od dob starověké Indie a pro své uklidňující účinky je nazývána „olejem klidu“. Esenciální olej se dokonce v aromaterapii používá ke zmírnění hněvu, hysterie a podrážděnosti. Temperamentní dřevitá vůně vetiveru je velmi oblíbená hlavně u niche parfémů a pro své osvěžující účinky je dokonalým společníkem v horkých letních dnech.

 

Charakter vůně vetiveru:

Velmi silná kouřově dřevitá vůně se zemitými a čokoládovými podtóny, která vás naprosto pohltí svým orientálním nádechem. Vetiver pocházející z oblasti Haiti má dokonce ovocné podtóny připomínající sladký grapefruit.

Jak se získává vetiverová vůně:

Vetiver je rostlina původem z Indie a Indonésie, jejíž kořeny rozvíjí svou aromatickou plnost ve stáří 12 až 24 měsíců. Dlouhé, štíhlé a vousaté kořeny se oddělí od zbylých částí rostliny, které jsou opět vysázeny pro další sklizeň. Silice se získává zdlouhavou parní destilací kořenů sušených mimo sluneční svit, aby si co nejvíce zachovaly svou nádhernou vůni.

Vůně vetiveru je již po staletí známá svými blahodárnými zklidňujícími účinky a stala se součástí mnoha slavných parfémů pro své nádherně dřevité tóny se zemitými akordy, které obohatí každou parfémovou kompozici. Objevte svou „kapku klidu“ a zahalte se do orientálních tónů vetiverových parfémů již dnes!

celý text skrýt text