Tiziana TerenziBlack XIX March parfémový extrakt unisex

1×
Tiziana Terenzi Black XIX March parfémový extrakt unisex
Tiziana Terenzi Black XIX March parfémový extrakt unisex
100 ml

Toto zboží není momentálně k dispozici | Kód: TRZ0124

XIX March je aromatická dřevitá vůně pro muže a ženy od italské rodinné značky nikových (niche) parfémů Tiziana Terenzi, která je proslulá především svými výjimečnými vonnými svíčkami. V roce 2012 značka, jejíž rodinné kořeny sahají až do slavných dob Římské říše, představila svou první řadu parfémů, inspirovanou ohněm. Čtyři parfémy Tiziana Terenzi představují čtyři různé fáze životní cesty, kterou neustále provází hypnotická síla a krása ohně. Čtyři různé zážitky z této cesty, všechny zachycující nezkrotného ducha lidských emocí. XIX March symbolizuje oheň, ve kterém se před jarní rovnodenností pálí pozůstatky zimy a, stejně jako ostatní tři parfémy z této řady, ztělesňuje mocnou lidskou touhu udržet si nádherný moment.

Parfém XIX March, inspirovaný tradicí zakládání velkých hranic v noci 18. března (odtud název parfému), na kterých se pálí větévky a křoviny jako rozloučení se zimou a uvolnění místa pro jarní obrodu, vytvořil Paolo Terenzi, renomovaný návrhář parfémů a jeden z potomků zakladatele značky Evelina Terenzi. Tiziana Terenzi XIX March zachycuje atmosféru tradičního svátku (La Focarina di S. Giuseppe), při kterém se lidé shromáždí kolem hranice, starší lidé vypráví dětem příběhy a ti nejodvážnější mladíci skáčou přes oheň, aby dokázali svou odvahu. Oheň spálí všechna trápení a strasti, otevírá prostor pro očekávání příchodu jara a rozněcuje naději. Vzduch je naplněn intenzivními vůněmi, svěžestí a novotou a současně dávnověkostí. Ve vůni Tiziana Terenzi XIX March se setkává svět starých lidových tradic s naprosto inovativní vonnou texturou.

Vonná kompozice Tiziana Terenzi XIX March se v hlavě otevírá akordy pomeranče, zelených listů, máty a kopřivy. V srdci zavoní levandule, skořice, hřebíček a jasmín a základ tvoří tóny santalového dřeva, cedru, vetiveru, pižma, muškátového oříšku a rozmarýnu. Celkové aroma XIX March magicky propojuje aromatické, dřevité a zelené stránky s hřejivým i svěžím kořením, a dokonale tak evokuje atmosféru momentu loučení se zimou a vítání jara, symbolu nových počátků a naděje.

Současně svěží, jemný a poklidný parfém Tiziana Terenzi XIX March se hodí zejména na denní nošení. Nejlépe samozřejmě jeho přerodový charakter vynikne na přelomu zimy a jara. Svému nositeli vždy dodá pocit harmonie spojené s příjemným očekáváním. Tento parfém si zamilují zejména ženy a muži, kteří mají rádi aromatické dřevité vůně se zelenými a kořenitými stránkami. Vyzkoušet by XIX March měl také každý, kdo u parfému hledá inspirativnost a dokáže ocenit skutečnou kvalitu.

Tiziana Terenzi XIX March zaujme také nápaditým a luxusním balením. Elegantní tmavý flakon doplňuje stylová krabička s výrazným zdobným logem. Vyzkoušejte parfém od originální italské rodinné značky a zamilujte se do vůně inspirované ohněm, symbolizujícím odchod zimy a jarní nadějeplné znovuzrození.

Tiziana Terenzi XIX March – parfém ztělesňující tradici oslav jarní rovnodennosti.

Složení

Tzv. vysoké tóny – rozvinou se hned po aplikaci. Tvoří první dojem a jsou zpravidla velmi intenzivní, odeznívají rychle.
Hlava
máta, zelené tóny, kopřiva, pomeranč
Tzv. střední tóny – Srdce nastupuje po několika minutách, po odeznění hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
skořice, hřebíček, jasmín, levandule
Tzv. nízké tóny – poslední a nejdelší fáze parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale může to být i celý den.
Základ
rozmarýn, muškátový oříšek, cedr, pižmo, vetiver, santalové dřevo
Druh vůně
aromatická, dřevitá

Historie italské rodinné společnosti Tiziana Terenzi sahá do roku 1968. Právě tehdy se jistý Evelino Terenzi rozhodl navázat na dílo svého otce Guglielma, velkého milovníka kolínských vod, který se živil výrobou kostelních svící.

Evelino se oproti otci zaměřil na aromatické produkty a přestože měl k dispozici laboratoř o velikosti pouhých 16 metrů čtverečních, podařilo se mu prosadit. Během krátké doby se vonné kameny, katalytické difuzéry i další výrobky Tiziana Terenzi staly skutečným pojmem. První řadu parfémů představila značka po 44 let od svého založení, další kolekce však na sebe už nenechaly dlouho čekat.

Všechny vůně Tiziana Terenzi jsou unisexové a doslova nabité emocemi. Ztělesňují faustovskou touhu pokusit se zastavit okamžik štěstí. Značka Tiziana Terenzi zaujme všechny jedince, kteří se nespokojí s málem a chtějí podtrhnout svou individualitu.