Štětce na rty

Nejprodávanější

Kosmetický štětec je neskutečný pomocník! Objevte všechny druhy štětců na líčení i praktických houbiček na make-up a usnadněte si denní i večerní líčení. S profesionálním štětcem na líčení bude váš make-up vypadat vždy dokonale.

Syntetické vs přírodní štětce na make-up

Otázka není v kvalitě, ale v tom, pro jaký typ produktů jsou tyto štětce na make-up vhodnější.

  • Přírodní kosmetické štětce využívejte hlavně na sypká líčidla (pudry, tvářenky, oční stíny).
  • Syntetické štětce na make-up jsou naopak praktičtější při nanášení mastnějších základů (rtěnky a tekuté oční stíny).

Druhy štětců na líčení:

Štětec na make-up

Make-up štětce poznáte podle hustých a blízko sebe umístěných štětinek, které jsou buď do rovna nebo mírně zkosené. Pokud používáte korektor, používejte spíše drobnější kosmetický štětec na korektor se zkosenou špičkou. Produkt tak snadno aplikujete přesně tam, kam potřebujete.

Štětec na pudr

Baculatý, kulatý štětec s hustou řadou štětinek je na nanášení pudru ideální. Štětec na pudr má zpravidla delší rukojeť, ale existují i tzv. kabuki štětce s krátkou rukojetí. Kabuki štětec vám pomůže dosáhnout jak přirozeného líčení, tak plného krytí během chvíle.

Štětec na oční stíny

Štětce na stíny jsou tenké a velmi jemné. Vyplatí se mít rovnou dva. Jeden s co nejjemnějšími štětinami do špičky pro přesnou aplikaci např. rozjasňovače do vnitřní strany oka. Druhý štětec na nanášení očních stínů by měl být o něco širší pro pohodlné líčení očních víček.

Štětec na rty

Ve vašem kosmetickém arzenálu nesmí chybět ani tenký štětec na rtěnku s jemnými štětinkami. Díky němu nalíčíte rty vždy přesně a bez přetahů. Velmi praktické jsou vysouvací štětce na líčení, které s sebou můžete brát na cesty.

Štětec na obočí

Štěteček na obočí je zpravidla malý, plochý se zkoseným zastřižením. Umožňuje precizní vyplnění chybějících chloupků obočí a využijete ho i na vykreslení očních linek. Často ho najdete v páru se spirálou na obočí, která slouží k pročesání chloupků a úpravě jejich tvaru.

Konturovací štětec

Konturování se zdá jako velký oříšek, ale s tím správným štětcem bude konturování hračka. Štětec na konturování musí mít velmi husté a jemné štětinky. S jeho pomocí zúžíte nos nebo třeba vyzdvihnete lícní kosti.

  • Hustý a mírně zkosený štětec na tvářenku je tvarovaný tak, aby nanesl potřebné množství tvářenky na jablíčka a zanechal jemný přirozený efekt.
  • Plochý vějířový štětec na rozjasňovač je ideální pro projasnění lícních kostí. Tenčí štětec na rozjasňovač se zaoblenou špičkou zase obstará i detailnější práci.
  • Štětec na bronzer má obvykle mírně zkosený tvar stejně jako štětec na tvářenku. Používají se ale i rovně střižené štětce nebo huňatější se zaoblenou špičkou. Záleží na vašich preferencích.

Čištění kosmetických štětců

V kosmetických štětcích se hromadí nečistoty a olej a pokud štětce nebudete mýt, může být výsledkem problematická pleť. A jak čistit štětce na make-up? Nejsnazší cestou je použít některý z přípravků na čištění kosmetických štětců.

Štětce opláchněte vodou ideálně po každém líčení, minimálně pak jednou týdně. Držte je štětinkami směrem dolů, aby se voda nedostala k rukojeti. Oplachujte tak dlouho, dokud ze štětinek nebude téct čistá voda.

Vyberte si profesionální kosmetické štětce na oči, tvář i rty, oblíbené houbičky na make-up i cenově výhodné sady štětců na líčení. U nás najdete jen kvalitní štětce na líčení od ověřených značek.

Tip: Nevíte, který vybrat? Inspirujte se v našem článku Nejlepší štětce na make-up!